Zaloguj się, aby obserwować  
domi68s

grimme maxtron vs holmer terra dos

Polecane posty

domi68s    0

jak byście wybrali spośród tych dwóch kombajnów :lol:

kopał by 500 ha

i czy warto inwestować w taki kombajn z 2003-2004r.(chodzi mi awaryjność) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

Ja wybrałbym Holmera i takie są , z tego rocznika zależy ile kasy i ile mają przepracowane i czy przed remontem czy po i czy wersja T2 czy T3. A chcesz sobie taki kupić?? Holmer będzie tańszy na pewno


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

jak dla mnie holmer jest bardziej znana marka i cześć dostanie prędzej wszystko zależy ile chcesz wydać na kombajny kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

powiem tak jesli bylbym uslugobiorca to wybralbym maxtrona :lol:

jesli chcesz jezdzic nim na uslugi to zorientuj sie w swoim rejonie, jakie sa upodobania rolnikow, wtedy bedziesz mial wieksze szanse na robote.

teraz cukrownia/panstwo (nie wiem jak to jest dokladnie) finansuje sprzet, wiec sam bym sie zastanowil, gdyby nie fakt iz u nas kombajnow jak mrowkow i w tym roku wykonywali uslugi juz od 650 zl/ha, wiec dziekuje za taki interes :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

Ja bym wybrał Holmera bo najmniej ha ma wykopane,wyorywacz PV5 jak dobrze widzę ,może być i cena średnia choć wygląda jak jakiś malowany z boku(może po wywrotce),nastepnie wybrałbym ropę a co do Maxtrona nic nie powiem bo nie znam jego budowy, trzeba by pytać mojego znajomego z okolic Hrubieszowa on ma Maxtrona ale do marchwi jak dobrze pamiętam


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

jeżeli na usługi to w naszym terenie są wszystkie marki a rolnicy najchętniej wynajmują Grimme. Jak kopali u nas buraki we wrześniu i strasznie sucho było to w firmie Nowak Ropa stała bo nie szło nią kopać bo lemiesze nie chciały się wbijać a w Maxtronie koła w miarę kopały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

Hmm Ropą nie mogli kopać niemożliwe??blink.gif , przecież wyorywacz ma podobny do Holmera i tam można dociążyć ogławiacz i wyorywacz i ustawic jego głębokość; u nas jak jest sucho to 7 km/godz da rade pojechać, dobrze ,że w naszej okolicy nie ma takich kombajnów to mamy co kopać


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bo holmery mają zwykłe lemiesze do wyorywania a grimme mają takie tależe wiem bo mój wója ma 4 holmery i 1 grime ale jednak wole holmera bo jest zwrotniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ricky    0

Ja bym wybrał Holmera. Mniejsza awaryjność, dobra wydajność ;]

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Skąd wiesz, że mniejsza awaryjność, posiadasz takowe. Ja mam kombajn do ziemniaków Grimme SE i jestem pod wrażeniem jego niezawodności.

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

bo holmery mają zwykłe lemiesze do wyorywania a grimme mają takie tależe wiem bo mój wója ma 4 holmery i 1 grime ale jednak wole holmera bo jest zwrotniejszy

 

??? Czy wiesz co piszesz??? holmer ma ponad 7m wewnętrznej średnicy zawracania a maxtron 1m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

No holmer nie jest tak zwrotny, w sumie zawraca się na trzy czy coś takiego, jak małe pole to trzeba pokręcić kierownicą i joystickiem... ale kamera na tyle jest pomocna


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Binladen    10

Dawniejszy temat nawet ciekawy ale nie ten dział :P


Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Średnica zawracania 1 metr mierzoną przy wewnętrznym kole/gąsiennicy. laugh.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

Minimalny czas nawrotu maxtrona to 8sekund a holmera 15 sekund od podniesienia wyorywacza do opuszczenia więc różnica dwukrotna..

przy prędkości 7km/h to maxtron po każdym nawrocie jest jakieś 14 metrów dalej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez GranicaMen
      Cześć, jak w temacie z siłownika leje się olej i przydałoby się go oddać do regeneracji, przystąpiłem do jego demontażu i z przodu bez problemu wyjąłem zabezpieczenie ze sworzniem ale z tyłu pod podestem siedziałem z 2 godziny i nie dałem rady wyjąć sworznia. W jaki sposób jest zabezpieczony i gdzie znajduje się zabezpieczenie aby go wyjąć, góry dzięki 
    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj