Zaloguj się, aby obserwować  
domi68s

grimme maxtron vs holmer terra dos

Polecane posty

domi68s    0

jak byście wybrali spośród tych dwóch kombajnów :lol:

kopał by 500 ha

i czy warto inwestować w taki kombajn z 2003-2004r.(chodzi mi awaryjność) :)

qqq    19

Ja wybrałbym Holmera i takie są , z tego rocznika zależy ile kasy i ile mają przepracowane i czy przed remontem czy po i czy wersja T2 czy T3. A chcesz sobie taki kupić?? Holmer będzie tańszy na pewno

Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

tomacha001    5

jak dla mnie holmer jest bardziej znana marka i cześć dostanie prędzej wszystko zależy ile chcesz wydać na kombajny kasy

Wiadomość z agroFakt.pl

brzozak2    239

powiem tak jesli bylbym uslugobiorca to wybralbym maxtrona :lol:

jesli chcesz jezdzic nim na uslugi to zorientuj sie w swoim rejonie, jakie sa upodobania rolnikow, wtedy bedziesz mial wieksze szanse na robote.

teraz cukrownia/panstwo (nie wiem jak to jest dokladnie) finansuje sprzet, wiec sam bym sie zastanowil, gdyby nie fakt iz u nas kombajnow jak mrowkow i w tym roku wykonywali uslugi juz od 650 zl/ha, wiec dziekuje za taki interes :)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

qqq    19

Ja bym wybrał Holmera bo najmniej ha ma wykopane,wyorywacz PV5 jak dobrze widzę ,może być i cena średnia choć wygląda jak jakiś malowany z boku(może po wywrotce),nastepnie wybrałbym ropę a co do Maxtrona nic nie powiem bo nie znam jego budowy, trzeba by pytać mojego znajomego z okolic Hrubieszowa on ma Maxtrona ale do marchwi jak dobrze pamiętam

lamboR6    5

jeżeli na usługi to w naszym terenie są wszystkie marki a rolnicy najchętniej wynajmują Grimme. Jak kopali u nas buraki we wrześniu i strasznie sucho było to w firmie Nowak Ropa stała bo nie szło nią kopać bo lemiesze nie chciały się wbijać a w Maxtronie koła w miarę kopały.

qqq    19

Hmm Ropą nie mogli kopać niemożliwe??blink.gif , przecież wyorywacz ma podobny do Holmera i tam można dociążyć ogławiacz i wyorywacz i ustawic jego głębokość; u nas jak jest sucho to 7 km/godz da rade pojechać, dobrze ,że w naszej okolicy nie ma takich kombajnów to mamy co kopać

bo holmery mają zwykłe lemiesze do wyorywania a grimme mają takie tależe wiem bo mój wója ma 4 holmery i 1 grime ale jednak wole holmera bo jest zwrotniejszy

ricky    0

Ja bym wybrał Holmera. Mniejsza awaryjność, dobra wydajność ;]

pzdr.

Lukasz1987    60

Skąd wiesz, że mniejsza awaryjność, posiadasz takowe. Ja mam kombajn do ziemniaków Grimme SE i jestem pod wrażeniem jego niezawodności.

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Ginterpol    19

bo holmery mają zwykłe lemiesze do wyorywania a grimme mają takie tależe wiem bo mój wója ma 4 holmery i 1 grime ale jednak wole holmera bo jest zwrotniejszy

??? Czy wiesz co piszesz??? holmer ma ponad 7m wewnętrznej średnicy zawracania a maxtron 1m

qqq    19

No holmer nie jest tak zwrotny, w sumie zawraca się na trzy czy coś takiego, jak małe pole to trzeba pokręcić kierownicą i joystickiem... ale kamera na tyle jest pomocna

Binladen    10

Dawniejszy temat nawet ciekawy ale nie ten dział :P

Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

brzozak2    239

Przeniesiony

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Średnica zawracania 1 metr mierzoną przy wewnętrznym kole/gąsiennicy. laugh.gif

Ginterpol    19

Minimalny czas nawrotu maxtrona to 8sekund a holmera 15 sekund od podniesienia wyorywacza do opuszczenia więc różnica dwukrotna..

przy prędkości 7km/h to maxtron po każdym nawrocie jest jakieś 14 metrów dalej..

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez seba25
      Witam jestem od niedawna posiadaczem kombajnu anna z644 i moje pytanie brzmi czy da radę wykopać tym kombajnem rządki od miedzy tak jak Bolkiem bo jak wiadomo anna ma lemiesz na srodku.Będę dopiero zaczynał kopać i się zastanawiam czy będę musiał odkopywać czymś innym od miedzy.
    • Przez birke
      Posiadam kopaczkę elewatorową dwurzędową. Pas tylny wymaga wymiany. Zakupiłem nowy. Poszukuję instrukcji, jak go wymienić.
    • Przez 5120CASE5120
      Cześć wam O co tu chodzi  ? Co brakuje ? Co z tym zrobić? Wałek od górki leży cały czas na walku od stołu,myślałem żeby to nastawić  i przyspawać ale to chyba musi byc ruchome bo górka ma ustawianą pochyłość

• Przez patrick30
      Witam, nie mogę sobie poradzić z wymianą łożyska  nr 11 w Grimme LK650 . Załączam również fotki z dokładną lokalizacją
      Żeby wymienić łożysko trzeba zdjąć przekładnię kątową , odkręciłem śrubę 25 i tuleję  24 i walę całą sobotę młotem oczywiście poprzez drewniany kołek żeby nie pękła żeliwna obudowa i przekładnia zeszła ok. 1cm a ma zejść jeszcze ok. 10 cm z wałka, może tą przekładnię  trzeba rozebrać to zejdzie łatwiej????
      Miał ktoś z szanownych forumowiczów do czynienia już z takim problemem , może trzeba mieć jakiś inny sposób???

• Przez rodak11
      Witam, poszukuje kombajnu ziemnieczanego z bocznym wykopem i napotkałem niedawno na niemiencki kombajn HAGEDORN WINSENT MEDIUM-S.http://www.traktorpool.pl/details/kombajn-do-ziemniaków/Hagedorn-Super-5/1107915 Chciałbym zasięgnąć wszelkich informacji o nim, może jest ktoś na forum kto miał z nim styczność, (awaryjność, dostęp do części zamiennych, zapotrzebowanie mocy traktora itp.)lub może macie inne propozycje kombajnu o podobnych parametrach?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj