Zaloguj się, aby obserwować  
tomas

claas variant 280 RC czy Krone Vario Pack

Polecane posty

tomas    1

Witam. Może ktoś się wypowie na temat tych pras. Jakieś szczegóły? Prasa potrzebna do wszystkiego. Na co zwrócić uwagę przy kupnie pasówki? Czy może jakieś inne typy, może jakieś linki z danymi technicznymi? Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

troche slabe prownanie, moze i sa to zmiennokomorowe ale Krone jest lancuchowa i na pewno bedzie glosniejsza i bedzie przy niej wiecej obslugi przy smarowaniu lancuchow. mialem kiedys Krone lancuchowa i byla to dobra maszyna ale brakowalo jej tego co nawet sipma ma a mianowicie sprzegla rozlaczajacego naped na lancuch podczas gdy jest uniesiona klapa komory, a przez to lancuch sie szybko wyciagal i musialem wymieniac ogniwa. nigdy bym jej nie sprzedal gdyby nie ten lancuch, zrobiona z dobrej stali wiec bardzo wytrzymala. Claasa tez mialem tyle ze Rollanta 66 wiec walcowa, ale ona juz tak dobra nie byla. ukrecila sie nawet os od tego ubijaka w podbieraczu co nawet by sobie nikt nie pomyslal ze w maszynie takiej firmy jak Claas moze sie stac. sam bym wybral Krone i zadnej innej bym pod uwage nie bral no ale jak tam chcesz. moze pomysl jeszcze o Welger pasowej, tez dobre maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Ale wiesz ze tego Twojego rollanta a tego Varianta to epoka dzieli ? ;) Ten Variant z tego co wiem jest konstrukcyjnie podobny do mojego, więc raczej nie masz się czego obawiać... :D

I wydaje mi się że do claasa najszybciej częsci zamienne dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

co do tego ze sporo lat je dzeili to wiem, ale co do tych czesci sie nie zgodze. ja do Krone praktycznie w kazdej duzej agromie kupowalem a jak nie to zamawiali i tak w ogole to do sklepu z czesciami do takich maszyn jak Kverneland, Krone, Amazone, Overum itp. mam ok. 6 km wiec ja problemu nie mialem, nie wiem jak u was jest z takimi sklepami, ale z reszta od czego sa kurierzy?? zamawialem tarcze do siewnika do kukurydzy Omega to 2 dni po zamowieniu byly u mnie. i tylko nie gadac mi o cenach czesci bo to jest ta sama cena co do Claasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Nie mam zamiaru rozpętywać tu jakieś niesnasek, ale mam KRONE 10-16 S, która jest zmiennokomorową poprzedniczką VARIO PACA i muszę ją poprostu pochwalić, bo zrobiłem nią kilka tyś.szt. bel słomy siana i sianokiszonki.

Prasa ma podobnie jak VARIO PACI centralne smarowanie łańcuchów i sprzęgło kłowe rozłączające napędy, ale jej mankamentem mogą być łańcuchy podłogi rolkowej, a raczej ich trwałość ok. 15000 szt.

Co do CLAASA to nie mam praktycznego doswiadczenia, ale jak szukałem prasy widziłem właśnie taką maszynę w prawie idealnym stanie z wyrwanym dolnym wałkiem w tylnej otwieranej części.Gościu twierdził że zbierany materiał właźi pod pasy i niestety to są skutki.

Ale powtarzam nie chcę dyskwalifikować lub faworyzować którejś z maszyn, bo wiadomo że idealnej jeszcze nikt nie wymyślił.

Osobiście polecam KRONE, bo mam praktyczne doświadczenie z nią.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

A gosciu wspomniał ze czyszczenie komory tej między pasami nalezy do obsługi codziennej ? ;) Szczególnie w mokrym materiale....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Nie wspominał że to należy do obsługi codziennej, tylko podał przyczynę.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

@dyczkowski ja wcale nie odradzam Claasa tylko twierdze ze wedlug mnie Krone jest lepsza, moze i nie mialem do czynienia z Claasem Variantem ale jednak wiem z jakiej stali robione sa prasy Claasa i moge powiedziec ze Krone jest "solidniejsza". nie wiem czy miales do czynienia z Krone ale mysle ze bys byl zadowolony. powiem tak... kazdy chcwali to co ma, ja mialem prasy tych dwoch marek i byly one praktycznie (jak to sam ujales) z tej samej epoki bo Krone byla z 94-95 roku a Claas chyba z 95 lub 96 roku i bez wahania stwierdzam ze Krone byla wykonana o wiele lepiej, mozna powiedziec ze wyprzedzala Claasa o jakies 5 lat. Claas u mnie dlugo nie pochodzil bo chyba tylko przez jeden sezon. sprzedalem ja ze wzgledu na wielkosc bel o te o srednicy 160 cm byly dla mnie za duze. potem kupilem Krone i ona sluzyla mi przez 5-6 lat. no i teraz mam sipme :unsure: to moge powiedziec ze nawet Claas z 95 roku wyprzedzal konstrukcyjnie sipme o jakies 10-12 lat :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj