Skocz do zawartości
mon21051

Kombajny Deutz-Fahr M770 M750 M600

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Renault85-15TX    167

Powinno pisać na korku wlewu co wlać jeśli nie pisze to jakiś inny płyn wlej byle się mieszał z innymi chyba że coś widać płynu to dobierz po kolorze.
Wszystko pasuje mieć z części zamiennych ale przecież nikt nie kupuje na zapas, to prosty kombajn i tam w sumie nie ma się co psuć.

piotrek17b    0
Napisano (edytowany)

Koledzy chyba przesadziłem ze smarowaniem wariatora możliwe że smar dostał się na paski i przez to na 3 biegu pod górę nie chce przyspieszać? Ewentualnie czym do odtłuscic żeby nie zrobić krzywdy paską?
I drugie pytanie jak dokładnie mają być naciągnięte te pasy jezdne i w jakiej pozycji wariatora ich napinać?
Kolejna sprawa to lożyska bębna młócącego dzisiaj kosiłem 2 godz i sprawdziłem lożyska na końcu i były dosyć ciepłe nie gorące ale mocno ciepłe i nie wiem czy to oznacza ich koniec powoli i trzeba wymienić czy jeszcze poczekać?
I jak ewentualnie zabrać się za ich wymianę i czy dużo to roboty?

Edytowano przez piotrek17b

Wiadomość z agroFakt.pl

akmaly    180

Jeśli jest smar na pasie to należy go usunąć. Możesz to zrobić na różne sposoby, szmatka i płyn do naczyń, nafta lotnicza lub po prostu benzyna ekstrakcyjna ( nie zwykła ). Czy pas się przez to ślizga, to zależy ile tego smaru jest, ogólnie nie powinien ale wyczyść pas i koła to zobaczysz:)

Naciąg pasa, z teorii to 1% poślizgu, z praktyki to robisz tak: uruchamiasz silnik, ustawiasz przekładnię w połowie, gasisz silnik i sprawdzasz naciąg - prawidłowy ok 1,5-2 cm ( tak się sprawdza w Bizonie i tu będzie podobnie ).

Łożyska mogą być ciepłe, z teorii ok 30* więcej niż temp. otoczenia, z praktyki to powinno dać się dotknąć obudowy - jeśli parzy i masz bąble to musisz wymienić łożysko lub czasami zmniejszyć naprężenia.

piotrek17b    0

Witam
Pilna awaryjna sytuacja środek żniw kolejki ludzi pod domem Koszenie jeszcze pewnie z tydzień a w moim kombajnie leje się olej w miejscu łączenia się silnika z przekładnią kontową.
I teraz pytanie z kąd?
Z wału silnika simering puścił? Ewentualnie jak go wymienić czy po zdjęciu przekładni wyjdzie na zewnątrz? Leje się tak ok 100ml na godzinę pracy. Czy zostawić to narazie i dolewać i ogień a po zniwach się z tym bawić?
Proszę o w miarę szybką pomoc

Koluś458    0

Witam. Od niedawna posiadam Kombajn Deutz Fahr m-750. Problem polega na wyrzucaniu owsa ze słomą. Co może być przyczyną? Próbowałem ustawiać wiatry ale bez skutku, rafa całkowicie otwarta.

Koluś458    0

Dolne sito ma otwory o wielkości około dwudziestogroszówki. Mam jeszcze jeden problem. Pod górkę zwalnia tak jakby nie miał siły. Może winny jest pasek?

piotrek17b    0

Otwory zmierz suwmiarką dokładnie. A już widzę że masz za duże sito. Ja mam otwory 9mm i jest ok do przenicy i do owsa. Co do zwalniania albo paski za mało naciągnięte albo za dużo posmarowałes wariatora i paski slizgają od smaru sam tak ostatnio zrobiłem heh

piotrek17b    0

W jaki sposób poznać czy bagnety Schumachera w moim kombajnie są już zużyte i należy je wymienić?

romek6340    203

Ogólnie jak zobaczysz że Ci kiepsko docina, a kosę masz dobrą. Teoretycznie to jako zużyte wg. producenta są jak mają "ileś tam" luzu między płaskownikami góra-dół ale jak kiedyś pomierzyłem to zamienniki były tak robione, że już jako nowe w tej normie się nie mieściły.

piotrek17b    0

A może przez to nie chce mi kosić zieleniny i chwastów że nie mam tam założonych rolek prowadzących kosę jak w oryginalnym schumacherze? Bo czyste grube zboże kosi super. Najgorzej jak zachwaszczone albo bardzo drobna i cienka słoma

romek6340    203

Też nie mam żadnych rolek czy docisków. Jedynie przekładnia, kosa i bagnety i problemu nie ma tylko wszystko prawie nowe. Jak bardzo chwastów i jeszcze rosa złapie to już musi być idealnie z kosą i bagnetami bo to się gorzej kosi. Jak nożyki będą chodzić w powietrzu to tak będzie nie kosić.

piotrek17b    0

Zmierzyłem luz między bagnetami i tak średnio jest ok 6mm a Nowe mają podobno od 3.8 do 4.2 także pewnie bagnety będę musiał wymienić

romek6340    203

U mnie co niektóre nawet do 1 cm miały i kosiło. 6 mm to nie tak strasznie dużo. A kosę jaką masz? Nożyki są prawidłowo na przemian góra/dół? 

piotrek17b    0

Tak na przemian są i żyletki w dobrym stanie. U mnie czystą pszenicę też kosi super Ale np gęsty owies to masakra. Kosa tak strzela jak by zaraz miała odpaść

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się