mon21051

Kombajny Deutz-Fahr M770 M750 M600

Polecane posty

piotrek17b    0

Jak Ci nie ubywa to masz po prostu zamknięte. Przekręt w lewo tym górnym dekielkiem i będzie smarowało tylko to bardzo powoli kapie. Kulka jest po to żeby zatykala odpływ na ten czas co otwierasz zbiorniczek żeby dolać oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Jak dobrze pamiętam to zalecane jest od 4 do 8 kropli oleju na minutę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z łozyskiem docisku sprzegła w M 750 juz drugie mi sie zapiekło w przeciagu pracy na ok 10 ha . Łożysko z katalogu 6007 2z c4 , ja załozyłam z mniejszym luzem c3. Może znacie jakąś inną przyczyne poza luzem, która wpływa na prace tego łożyska, dodam że węglik i tarcza nowa. Łożysko z luzem c4 zamówiłem i  czekam na przesyłkę. Z góry dzięki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek17b    0

Koledzy takie pytanko ostania w moim m660 wyrwał mi jednego cepa i wymieniłem od razu wszystkie na nowe i pytanie jak to jest z tym wyważanie bębna? Bo wszystko chodzi fajnie nie czuć żadnych drgań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Bęben młocarni wyważany jest statycznie i dynamicznie. O ile to pierwsze możesz załatwić poprzez montaż naprzeciw siebie wyważonych par cepów o tyle to drugie należy do specjalistycznych zakładów ( wyważarka konieczna). Z praktyki  - jeśli montowałeś pary cepów o zbliżonej masie naprzeciw siebie i bęben młocarni ( po zdjęciu pasa ) nie zatrzymuje się w tym samym miejscu można pracować i nic nie powinno się wydarzyć. Choć powtarzam że profesjonalnie bęben wyważa się jeszcze dynamicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek17b    0

Ceny miałem nie wyważane więc montowałem je po kolei. Mam jeszcze dzień koszenia ale jak skończę to zrzuce pas i zobaczę jak ten bęben się zatrzymuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Wiem jak Ci pseudo sprzedawcy tym handlują. Dla siebie jak zamówiłem to mam jedną parę o milimetr wyższą. Ja zawsze ważę przed założeniem i sam dobieram pary ( nawet jak parowane ), często jest tak że muszę ująć masy aby były dokładnie dobrane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek1692    1

Witam

Temat może trochę odkopany ale mam pytanie do użytkowników fahr m770.

mam w planach kupno takiego na okolo 20ha 

 

Prosiłbym o podanie rzeczywistej wydajności tego kombajnu najlepiej w tonach na godzinę.

 

Dzięki

Edytowano przez przemek1692

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

witam, koledzy mam takie pytanie odnośnie fahra m770, kurcze tak sie zastanawiam bo na środku przedniej osi jest taka miska olejowa i chciałbym tam wymienić olej. możecie doradzić jaki olej tam lać? wymieniał tam w ogóle ktoś z was olej?post-42185-0-64319400-1498218587_thumb.jpg

Edytowano przez Rafik87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy83    91

Według katalogu powinien być olej sae 90 gl 5

Edytowano przez tommy83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Przecież to skrzynia biegów a nie żadna miska. Olej przekładniowy jak wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiada ktoś zdjęcie na jakich kołach zębatych kosić poszczególne rośliny? Posiadam fahr m 600 ale nie mam nigdzie zdjęcia ;/ kiedyś znalazłem gdzieś na internecie ale teraz wcale nie mogę ;/

Edytowano przez darekchmiel1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek17b    0

Koledzy takie pytanko.
W moim m660 mam kosę i bagnety Schumachera. I robi się problem przy koszeniu zboża w którym jest tzw miotła. Po prostu wchodzi w te ząbki w żyletkach i nie ucina jej. Od razu zaznaczam że czyste zboże kosi idealnie tylko szumi. Dlatego moje pytanie bo zboża u ludzi gdzie kosze wyglądają na chwilę obecną fatalnie. Czy jak kupię inna kosę z gładkimi żyletkami to będzie lepiej kosić i czy w ogóle będzie kosić łowić na tych bagnetach Schumachera. Bo przecież nie mam tam żadnego docisku kosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek83    3

Katalog pobrany.

Jeszcze pytanie jak ustawić wysokość klepiska za pomocą tych 2 wajch do koszenia zboża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Koledzy takie pytanko.

W moim m660 mam kosę i bagnety Schumachera. I robi się problem przy koszeniu zboża w którym jest tzw miotła. Po prostu wchodzi w te ząbki w żyletkach i nie ucina jej. Od razu zaznaczam że czyste zboże kosi idealnie tylko szumi. Dlatego moje pytanie bo zboża u ludzi gdzie kosze wyglądają na chwilę obecną fatalnie. Czy jak kupię inna kosę z gładkimi żyletkami to będzie lepiej kosić i czy w ogóle będzie kosić łowić na tych bagnetach Schumachera. Bo przecież nie mam tam żadnego docisku kosy

Powinno ciąć, bardziej bym stawiał na zużyte bagnety. Jaki masz luz między "stalkami"? Abo wstaw zdjęcie jak z kosą wyglądają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Koledzy takie pytanko.

W moim m660 mam kosę i bagnety Schumachera. I robi się problem przy koszeniu zboża w którym jest tzw miotła. Po prostu wchodzi w te ząbki w żyletkach i nie ucina jej. Od razu zaznaczam że czyste zboże kosi idealnie tylko szumi. Dlatego moje pytanie bo zboża u ludzi gdzie kosze wyglądają na chwilę obecną fatalnie. Czy jak kupię inna kosę z gładkimi żyletkami to będzie lepiej kosić i czy w ogóle będzie kosić łowić na tych bagnetach Schumachera. Bo przecież nie mam tam żadnego docisku kosy

 

Kosę masz Schumachera, rozumiem że nożyki montowane na przemian ( jeden do góry a drugi do dołu ) i bagnet montowany do listwy z góry i dołu.

Gładkie nożyki się nie nadają.

Jeśli chcesz dobre to polecam górnonacinane z dużymi zębami np:

https://sklep.mizar.com.pl/nozyk-kosy-claas-611203-1-p-17702.html

 

Ewentualnie problem z bagnetami

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek17b    0

Luz między stalkami a bagnetami zmierze a jaki powinien być prawidłowy i jak to ewentualnie korygować? Luz na targańcu owszem był ale wymieniłem mimośród łożysko i trochę się poprawiło ale nie do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek83    3

Mam problem z zacinającą się  wajchą od wysypu, po  załączeniu wysypu jest problem z jej zwolnieniem. Miał ktoś podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Zacina się ząbek, trzeba odkręcić osłonę dostać się do tej wajchy obczyscic i przesmarowac ewentualnie. Robiłem tak co dwa sezony bo często lubiła się przycinać.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek83    3

Ok sprawdzę  z tym smarowaniem.

W zbiorniczku brak płynu hamulcowego, jaki wlać? 

Z części  zamiennych co warto mieć w szafie schowane?  

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zbych1500
      Witam 
      Mam problem z silnikiem w kombajnie Deutz Fahr 4065 hts .( Silnik BF 6L 913 CT)
      Mianowicie chodzi o pracę silnika  który objawia się tym iż w trakcie koszenia gdy kombajn podjeżdża pod wzniesienie to obroty silnika zmniejszają się samoczynnie co za tym idzie również obroty młocarni na zegarze ,i jest to również słyszalne z kabiny a przy zjeździe z wzniesienia silnik dostaje strasznej mocy aż wszystko się trzęsie ,zaznaczę że silnik pracuje tak przy koszeniu jak j również podczas przejazdu z pola na pole .
      Proszę o pomoc w fachowym  rozwiązaniu problemu moi drodzy .
      Z góry dziękuje 
    • Przez kuba93711
      Witam. Zakupiłem kombajn Deutz Fahr 35.70 i doprowadzam go do ładu. Czy ktoś się orientuję jak rozwiązany jest czujnik obrotów silnika? Obroty młocarni już ogarnąłem i pokazuje na głównym zegarze. Jest żółty przycisk z narysowanym zegarem i jak go wcisnę to wskazówka opada, a jak drugi raz wcisnę to spowrotem pokazuje obroty młocarni. Mam ciągnik MF 3635 i tam podobno obroty silnika czyta alternator, a tu nie wiem, jest niby sporo kabli idących do alternatora ale czy tu szukać przyczyny? Liczę na waszą pomoc Panowie. 
    • Przez Pablo8484
      Witam
      Mam problem z odpalenniem silnika dehtz 1012. Motor kreci, paliwo idzie z filtra na pompe. Nie odpala. Sprawdzilem cekwe gaszeniowa, dziala poprawnie. Listwa tez przesuwa sie lekko. Odkrecilem rurki na wyjsciu z pompek i tam nie ma paliwa, na żadnej. Czy mogło sie cos przyciac? Raz na jakis czas uda sie odpalić i wtedy wszystko chodzi bez zarzutu. 
    • Przez PIorr
      Witam. przychodzę do was z problemem, wymieniałem sprzęgło, pompe hydrauliczną, pompę od powershiffta, uszczelniacze we wzmacniaczusprzęgła. I sytuacja wygląda tak że podczas ruszania do przodu musze wcisnąć sprzegło przełączyc rewers na przód i poczekać z 1-2 sek aż przezuci kierunek jazdy, aby pojechać do tyłu muszę wykleszczyć bieg wcisnąć sprzęgło przełączyc kierunek jazdy puścic sprzegło poczekać 1-2sek aż przeżuci i dopiero wrzucić bieg, druga sprawa to po wymianie sprzęgła pół biegi działały dobrze zostały wymienione pompy i zastałem brak jakiegokolwiek pół biegu. podesłał by mi ktoś gdzie pomierzyć ciśnienia oleju na poł biegach? 
    • Przez Szumacher
      Witam 
      Niedawno zakupiłem kombajn Deutz Fahr 1322H i nie wiem do czego służy załączona na zdjęciu konsola. Może ktoś z was ma coś takiego i podpowie do czego to służy?
      Pozdrawiam
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj