Zaloguj się, aby obserwować  
Rolnik122894

Hydraulika w C-328

Polecane posty

same95    0

musisz sobie kupic rozdzielacz i podlaczyc.

a jezeli masz w podnosniku miske olejowa to najlepiej ja wyrzucic i wpuscic rurke do skrzyni biegow

poniewaz mozesz miec problemy z wykiprowaniem wiekszej przyczepy bo w misce tej jest za malo oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest koszt takiego rozdzielacza? Można by było podłączyć od jakiegoś auta ciężarowego?? Będzie pasował? :lol:


-U-R-S-U-S- ciągniki z duszą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
same95    0

nowy gdzies 500zl ale mozesz sprubowac z rozdzielaczem z cyklopa powinien tez pasowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

Ale 328 nie ma w ogóle wyjścia na rozdzielacz zewnętrzny! Trzeba zamontować rozdzielacz podnośnika od 330 wyprowadzasz wtedy wyjście do kiprowania przyczep :lol:

 

Teraz masz taki rozdzielacz ? http://www.allegro.pl/item801328751_rozdzielacz_podnosnika_ursus_c330_328_325.html

 

A będziesz potrzebował taki powiększ foto :)http://www.nokaut.pl/oferta/rozdzielacz-pod-siedzenie-c-330.html


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak mozna zamontować szybkozłącze pod siedzeniem? Mile widziane zdjęcia :lol:

Pozdrawiam :)


-U-R-S-U-S- ciągniki z duszą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

Ja mam rurkę od wyjść do C-360, a potem wąż a na końcu złączka. Wąż lekko zwisa a olej spadnie na ziemie i nie ubrudzi ciągnika :lol:


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

można pokombinować i jak wystarczy ci tylko 1 wyjście, np. do przyczepy "kiper" to na zdjęciu w allegro jest zaślepiony środkowy otwór pomiędzy tymi co mocują rozdzielacz

pod ten otwór musisz dokombinować jakiś króciec który łączysz z szybkozłączem

lub 2 wersja dorabiasz nakładkę na rozdzielacz w wywierconym otworem tak, żeby pasował do tego zaślepionego, wywalasz zaślepkę, następpnie na uszczelce usadzasz nakłądkę, mocujesz tymi samymi śróbami co rozdzielacz( potrzebne będą dłuższe o grubość tej nakładki

do tej nakładki wcześniej przyspawasz jakiś króciec

 

po 2 wywalasz tą przynitowaną aluminiową blaszkę koło dźwigni rozdzielacza, rozdzielacz na środkowym położeniu i "w prawo" i przyczepa się kipruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

Ale wąż z kolankiem weź bo będzie fatalnie wyglądać i może zawadzać jeśli masz standardowe siedzenie :)

 

Nie lepiej kupić rozdzielacz od 330 ? Masz nowy rozdzielacz który nie puszcza i zero brudnej roboty :lol:


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

coś takiego było zrobione w moim traktorze przez mojego tate "za komuny" jak woził żwir na drogę w usługach, muszę poszukać tej nakładki w garażu, kolanko to nie może być zbyt duże, był przyspawany chyba z 330 ten kątowy króciec z pompy oleju , dalej szedł wąż, i szybkozłącze, nadaje się tylko do kipra, itp, bo zrobić sterowanie takie jak na błotniku to z tego nie wyjdzie

zaślepka to jest o średnicy około 8mm pewnie w sklepie z elemantami do hydrauliki siłowej znalazłby coś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

ok, jak jutro wstanę prosto ( podźwigałem się i ledwo przek kompem siedzę) to poszukam w garażu i wrzuce fotke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piękne dzięki :)

 

Jutro po szkole jade po częsci i zabieram sie za robote :lol: Mam nadzieje że mi coś z tego wyjdzie :)


-U-R-S-U-S- ciągniki z duszą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Również planuje u siebie w 328 przerobienie hydrauliki jednak nie co inaczej. Otóż przewód który idzie do rozdzielacza pod siedzeniem chce puścić na zewnętrzny rozdzielacz 3 sekcyjny (jedna sekcja na wywrot i 2 na tura) a powrotny dopiero do tego fabrycznego rozdzielacza. W późniejszym czasie chciałbym jeszcze zmienić kolumnę kierowniczą na taką z mercedesa ze wspomaganiem (nie orbitol) i ona miała by być pierwsza później rozdzielacz zewnętrzny i na końcu rozdzielacz oryginalny.

Poza tym w związku z małą pojemnością zbiornika oleju myślę aby w miejsce zbiornika powietrza (nie używam i tak) dać podobny zbiornik tylko trochę mniejszy tak z 10L. Z niego to pompa by brała olej , z rozdzielacza z tej środkowej śruby, o której trochę wyżej jest mowa, ( z tym iż fabryczny kanał do powrotu bym zaślepił) wyprowadzić powrót do zbiornika i dodatkowo jeszcze trzeci wąż od zbiornika do fabrycznej miski pod siłownikiem podnośnika. Teraz mam trochę dylemat czy nie będzie problemem to iż zbiornik będzie niżej niż pompa, co prawda dopóki będzie pełno oleju to ok, ale podczas na przykład kiprowania jak oleju już w oryginalnym zbiorniku nie będzie to popa będzie musiała zasysać jakieś 30 cm. Czy tak da radę ?

Wiem że prościej było wywalić miską i zrobić tak jak w 330 jednak rozwiązanie z osobnym olejem zdaje mi się znacznie lepsze niż z tym ze skrzyni. Proszę o uwagi krytyka mile widziana


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! :unsure:

 

Chodzi ci zeby ta rurke co idzie z korpusu podnosnika do rozdzielacza pod siedzeniem dac na rozdzialacz 3-sekcyjny a powrót do tego pod siedzenie? :blink:

 

 

 

Pozdrawiam!


-U-R-S-U-S- ciągniki z duszą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Witam! :)

 

Chodzi ci zeby ta rurke co idzie z korpusu podnosnika do rozdzielacza pod siedzeniem dac na rozdzialacz 3-sekcyjny a powrót do tego pod siedzenie? ;)

Pozdrawiam!

 

Tak z tym że chciałbym też "rozbudować" zbiornik oleju gdyż fabryczne 5L to zbyt mało żeby wykiprować przyczepę. Do tura by wystarczyło (stosując siłowniki dwustronne)

Co do tego rozdzielacza z aukcji. Jeżeli pisząc większy masz na myśli przepływ to ten jest w zupełności wystarczający. Jeżeli ilość sekcji to zależy do czego ma służyć


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi100    0

Koszt przeróbki 700 zł

Rozdzielacz nowy do tego jak widać

trzy rurki i wyrzucony zbiorniczek

od pompy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj