Herbet

Jakim sprzętem oczyszczacie ziarno przed siewem?

Polecane posty

JARAS    5

Ja nie oczyszczam kupuje zawsze w centrali nasiennej kwalifikowane nasiona i teraz złożyłem wniosek o te dopłaty do materiału siewnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Ja czyszcze ziarno starą poczciwą wialnią ręczną. Albo kupuje zaprawione ziarno(tak co 2-3 lata)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

ja mam starego poczciwego petkusa giganta:) ale mam pewien porblem -mianowice pod sitami znajdują się się takie szczotki które owe sita czyszczą niestety po długotrwałej eksploatacji szcztoki sa już wytarte i nadają sie do wymiany-i tu mam pytanie do was nie wiecie gdzie można kupić takie szczotki? (jak ktoś nie wie jak wyglądają to moge foto pstryknąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

JA czyszczę ziarno starą poczciwą wialnią


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
Ja czyszcze ziarno starą poczciwą wialnią ręczną. Albo kupuje zaprawione ziarno(tak co 2-3 lata)

 

Ja tak samo. Nazywa się chyba GS-2.

 

Czyszczenie ziarna dużo daje bo nie wysiewasz w ziemie nasion chwastów które i tak będą w zbożu.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

Ja też czyszcze młynkiem(troche tego jest ale jak się wcześniej zacznie to się zdąży)


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Wialnia na silnik z frani a koło pasowe ze starej nożnej maszyny do szycia,jutro szykuje pszenice a zaprawiam w betoniarce.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

Ja tylko i wyłącznie młynek. Jak przywioze z pola stoi na przyczepie dotąd az będze padal deszcz b\i jest przerwa w żniwach i w czasie deszczu się młynkuje. Dwa razy nie robie (z przyczepy w sąsiek z sąsieku na młynek i z powrotem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My starym FUCHTELEM....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafiook    2

Wlasnie uruchamiam wialnie i potrzebuje sie dowiedziec kiedy czysci najlepiej czy jak puszcze mala ilosc zboza na sita czy moze jak sita sa zapelnione prosze od podpowiedz, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

My uzywamy mlynka na korbe


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafiook    2

miszka31 tak z sitami. Ale spoko troche kombinowałem ale ustawiłem. Raz za czas przepusci pekniete ziarno a tak to spoko jeden kubel zbieram plew drugi i trzeci drobna kasze i polamane ziarno. ziarno super zostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj