Herbet

Jakim sprzętem oczyszczacie ziarno przed siewem?

Polecane posty

farmervip    78

Ja mam zamiar zrobić taką wialnie ze starego kombajnu, ma może ktoś lub widział gdzieś coś takiego?


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
largo85    0

witam..ja od roku posiadam Petkusa 531 Gigant..wydajnośc ok 2t/h..pieknie czyści..w tym roku dotalem oferte na przeczyszczenie zboza (w sumie 12 ton pszenicy)..gość chciał zaplacic 250zł/t ale nie miałem i odmowilem..czy jego oferta byla dobra?jaka cene mozna powiedziec za takie uslugi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek33    4

w moich stronach za przeczyszczenie 100kg zboża wołają 10 zł,takrze za 12 ton to ten ktos zaproponował śmieszną stawke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

jarek nie doczytałeś 12t pszenicy po 250zł/t to 3000 zł, (za 100 kg to 25 zł ) czyli wychodzi że twoje 10 zł /100kg to śmieszna cena ;)


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
largo85    0

dokładnie tak jak napisał Vrykoulakas...cena 25 zł tyczyła sie 100 kg zboża..u nas też trzeba dać 10 zł za czyszczenie z tym ze zwykłą wialnią..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
richardo29    40

Witam,poszukuje wszelkiej dokumentacji odnośnie czyszczalni Forshrit Petkus K 531,rysunki,instrukcje obsługi dane techn.,ma ktoś coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

a u mnie kombajn dobrze ustawiony na zboże do siewu trochę pośladu zgubi ale ziarno czyste i wychodzi dużo taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Używam młocarni Warmianka jedyna wada to że zajmuje dużo miejsca aby stała pod dachem cały rok, jednak po ustawieniu wiosną czy teraz można przeczyścić duże ilości  ok 1 tony do 1,5 tony na godz dajesz małą żmijką zboże z tyłu tam gdzie słoma leciała albo z przyczepy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Czyścimy starą warmianką może Centralę Nasienną nie dorówna ale mam czyste zboże i pewny siew nic się nie zablokuje w siewniku i zaleta nawet ponad 1 tonę można zrobić na godzinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Muszę kupić coś do czyszczenia ziarna, rocznie mam do przeczyszczenia ok 20 ton. Czyściłem zwykłym młynkiem bez sit, ale człowiek się narobi, a efekt mizerny.
Z używanych to w zasadzie są same petkusy i te polskie CZ, ale w większości to sprzęt niekompletny, wymagający remontu, mający po 50 lat i do tego strasznie duży gabarytowo. Czyszczalnie użyje przez tydzień w roku, a resztę czasu muszę gdzieś garażować, więc wolę żeby była w miarę kompaktowa.
 
Nic sensownego używanego nie znalazłem ani na OLX, ani na Allegro.
Z nowych to tylko to:
http://olx.pl/oferta/wialnia-nowa-CID757-IDd6AW1.html#94f5ee8635
http://olx.pl/oferta/czyszczalnia-wialnia-do-zboza-1-5t-h-CID757-IDaF5pH.html#94f5ee8635
http://olx.pl/oferta/wialnia-do-zboza-grochu-kukurydzy-i-innych-nasion-rolniczych-nowa-CID757-IDcCEBd.html
 
O tej czyszczalni Pat-5 to jakieś informacje można znaleźć, ale o tej z łobza to już nic.

Edytowano przez tompil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Ja używam wialni WLR-05 tylko teraz przerobiłem napęd z ręcznej kolby na silnik elektryczny trzyfazowy i koło od roweru dałem w miejsce kolby, by we dwoje robić, gdyż ludzi brak a i lżej. Jej zaleta to małe gabaryty i lekka do przemieszczania oraz niczego sobie czyści zboże od różnego dobrodziejstwa i dobra na małe gospodarstwa. A wady, że trzeba ją przymocowywać do podłoża, bo tak nią rzuca, aż ucieka. Często też używałem młocarni Warmianka do mieszanki, ale zajmuje pół stodoły i sporo czasu trzeba by ją przygotować do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj