Herbet

Jakim sprzętem oczyszczacie ziarno przed siewem?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Massey    0

My tez czyscimy zboze wialnia, naszczescie nie trzeba juz machac kolba wystarczyl stary silnik, pasek i zamiast kolby stara felga od rowera i czyszczenie nie jest juz takie meczace :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam starego petkusa i czysci jak ta lala:)


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

No ja uzywam wialni Sosnowskiego wydajnosc 40t/h. Co prawda nie wykorzystuje jej do konca. 100 % zboza ze zniw idzie przez nia zanim trafi do BINa. Ladnie odkurzy i odpewi. A do siewu puszczam jeszcze raz jakies 3t/h przy duzym wietrze. Bardzo ladnie czysci rowniez z polowek i klosow i od razu zmijka na zaprawiarke i nastepna zmijka na przyczepe. Ale wydaje mi sie, ze najbardziej do tego wlasciwym urzadzeniem jest PETKUS. Zreszta rozne firmy zielarskie pracuja na takich sprzetach!!! no chyba ze ktos ma czas i pieniadze to niech sobie kupi stol grawitacyjny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

a czyszczę na zwykłym młynku. Zboże z młynka leci odrazu do worka.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klusek    9

łooo mój młynek to samoróbka była na korbe ale przerobiłem na silnik i idzie dobrze niewiem jaka ma wydajność nie liczyłem ale czysci dobrze :rolleyes: :)


"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Ja mam wialnię przerobioną z ręcznej na elektryczną - wydajność około 1 t na godzinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mam młynek na korbe sam z ojcem zrobiłem w tamtym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pejus94    1

ja to tam jak dmuchawa dmuchnie to habry na bok a ziarno czyste i bez żadnych słomek


W moim gospodarstwie żądzą MF 255 i URSUS C330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

a więc tak - co roku mamy do czyszczenia około 2 500 ton ziarna

 

- wiekszość nasion czyszczone jest na lini czyszczacej składajacej sie z wialni Fortschritt-Petkus K-545 następnie ziarno kierowane jest na tryjer Fortschritt-Petkus K-231 ziarno z tryjera trafia na stół wibracyjny skad kierowane jest do wagi automatycznej napełniaja.cej big-bagi - wydajnośc linii podczas czyszczenia pszenicy dochodzi do 8 t/h - dodatkowo ziarno przed przejsciem przez linię jest czyszczone na czyszczalni Petkus U40-4G

 

- ziarno czyszczone jest również za pomocą czyszczalni uniwersalnych Fortschritt-Petkus K-531 których posiadamy 3 sztuki

 

jak znajde chwile czasu to cykne fotki tego sprzętu


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

u nas petkusem czyszcza, ale nie mam pojecia jaki model, jak odczytam to dopisze.

co roku jest czyszczone ok. 50 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MACGYVER    0

Nie oczyszczam ziarna przed siewem kupuje kwalifikowany siew. Tylko sieje swoje zboże jęczmień ozimy lub żyto które jest przeznaczone na sianokiszonke. I tego zboża nie czyszcze i nie jest zbożem kwalifikowanym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarolek19    0

my oczyszczamy starą mazyną do zboża ta co dawniej snopki młuciła czyści ja niewiem co dobre sita dobre wiatry i

i zboże w siewnik i dawaj na pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    3

unas na śląsku FACHEL albo jak umnie na to mówią FAJA ja mam starą amazonkę ale ją nieco unowocześniłem w silnik bo jak sie miało 100 worków Fachlować to po godzinie wszyscy byli sztywni teraz planuje ją jeszcze raz przerobić aby sama ciągła zboże z przyczepy i sama sypała do worków no bo teraz ojciec marudzi ze trzeba jeszcze sypać do fachla zboże a potem do worków trzeba zbierać. hehe postęp zaczyna starego fachla udoskonalać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Stary FUCHTEL na silniczek i jazdaaaaa ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

U nas tak samo stary Fuchtel z sinikiem elektrycznym.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Ja czyszcze petkusem zostawiam tylko grubsze ziarna i myśle że jest OK.(moim zdaniem czyszczenie zboża do siewu bardzo dużo daje,a wy jak myślicie) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj