Herbet

Jakim sprzętem oczyszczacie ziarno przed siewem?

Polecane posty

kobra89    71

Ja to co roku woze do znajomego, mieszka niedaleko mnie i Petkusem czyszcze place za 1 tone 50zl za dwukrotne przepuszczenie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro93    0

ja oczyszczam młynkiem, miał być założony do niego silnik ale jakoś nie wyszło ;)


siemka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ1    0

Ja mam Petkusa stary jest, sita mię kosztowały drożej jak sam Petkus...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u nas uzywamy tej walni czyli mlynka;D tam ktos wyzej napisalze sie zajechac moza ale jak ktos lubi to spoko sprzecior przeciez lepiej nie jakis przetak czy cos <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

Petkus rocznik 1968, działa bez zarzutu, jak coś padnie to docinam deskę w zamian za pękniętą i dalej <_< zero problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

Ja wieje wialnią jest na mojej galerii lecz ta co jest na galeri jest nowa i bez silnika(na sprzedarz) a mamy trochę starszą z silniczkiem i nie trzeba kręcić kolbą :lol:


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henry19    0

ja czyszcze petkusem, nie wiem jaki rocznik bo kupilem od wuja za 3 000zl, byla w oplakanym stanie ale onowilem i juz 4 lata dziala bez zarzutów tylko smarowac i jazda, rocznie czyszcze kolo 50 ton zboza i 10 t rajgrasu.

 

pozdrawiam wszystkich wlascicieli takich maszyn :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja używam kombajnu zbożowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

Ja zazwyczaj nie czyszcze, ale jak juz zachodzi taka potrzeba to czyszcze taki "młynkiem"/wialnią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rikisam    3

Kupując nasiona z firmy nasiennej masz je oczyszczone na czyszczalni gdzie są sita o dużej powierzchni, dalej tryjer tj. bęben z odpowiednimi zagłębieniami, gdzie odchodzą połówki ziaren. Jeśli firma nasienna jest dobrze wyposażona (a takich jest coraz więcej, przed zakupem można sprawdzić) używa jeszcze stołu sortującego, gdzie oddziela się ziarna o mniejszym ciężarze - gorzej wypełnione.

Kupujesz nasiona tzw "celne". Do tego są zaprawione!

Daj sobie spokój z zakupem byle jakiej czyszczalenki za 1100 zł!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no tak ale zawsze nie będę kupował nasion z centrali nasiennej bo nie każdego na to stać.

mam stary młynek ale on już się rozleciał więc pomyślałem o czymś nowszym i raczej kupie taki na pewno będzie lepiej niż bym prosto z kombajnu brał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek8244    7

witam ja mam taki stary młynek ale chciałbym założyć do niego silnik i nie wiem czy będzie dobry do niego z pralki proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

U mnie stara wialnia czyści. My mówimy na to młynek. Była ręczna ale przerobiliśmy w prosty sposób. Mamy teraz felgę od "ukrainy" idealnie pasuje do paska klinowego do silnika stacjonarnego i idealnie oczyszczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianO1996    2

Mój jeden dziadek to stolarz, więc zrobił nam młynek. Ze zbiornika zboże leci na sito o szerokich oczkach, przez ktoro przelatuje na sito o mniejszych oczkach. Przez mniejsze oczka wylatują nasiona chwastów, zaś zboże czyste idzie z młynka na podstawioną blachę. W młynku sita można wymieniać, zależnie od potrzeby wielkości oczek. Młynek zasilany jest prądem. Zboże wychodzi z niego czyste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

witam ja mam taki stary młynek ale chciałbym założyć do niego silnik i nie wiem czy będzie dobry do niego z pralki proszę o odpowiedź

 

Ja mam z pralki założony i wiele młynków w mojej okolicy ma taki napęd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woyto    16

witam,kupiłem wialnię M305/2,chcę założyć silnik,jakie koło od roweru 24'' czy 26''? jakie obroty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Czyszczę młynkiem tzn wialnią którą napędza silnik od pralki, pasek klinowy pracuje na kole od roweru a obroty czyli siłę wiatru reguluje się przez odpowiednie dobranie wielkości szajby - koła na silniku na którym jest pasek klinowy. Wałek pobiera zboże z kosza i dzięki temu nie zapycha się słomą czy innymi śmieciami.

 

Mam jeszcze w planach wyremontowanie i przerobienie na silnik tzw młynka rafowego, takiej wialni z sitami. Ten młynek pamięta czasy przedwojenne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj