Lizelotta

Zaczep górny do Zetora 7711

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lizelotta    9

Witam

Potrzebuję zaczepu górnego do zetora 7711. Mam pytanie lepiej nowy czy używany?Jak cenowo to wygląda?Może ktoś ma namiary gdzie można nabyć przez neta tani i dobry zaczep. Mile widziane linki do stron.Dziękuje za wszelką pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziemek256    13

Witam, akurat tak się składa że też potrzebuje górny zaczep do 5211, pytałem tu i tam i nowy w granicach 450 zł (sam zaczep). Ja mam ramkę, potrzebuję sam zaczep, wczoraj rozmawiałem ze znajomym tokarzem i na poniedziałek będe miał zrobiony. Koszt ok 150 zł, będzie podobny do orginału, wrzucę fotki jak już go odbiorę.

A radze szukac używanego zaczepu bo dawać 450 zł za nowy to trochę dużo... a zaczep się nie zużywa, czy nowy czy stary - byle był cały.

Chyba że nie masz ramki do górnego zaczepu, to kup od C360, dużo taniej wyjdzie niż szukać ramki z zaczepem...

 

Pozdrawiam. :lol:


It's My Life...
 

JD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

450 zł za górny zaczep?? Szkoda kasy.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja tam bym wcale nie kupował :lol:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziemek256    13

ja mam zaczep na sprzedanie od u 912

Niestety nie pasuje do Zetora 52/72/77..

Ursus ma kilka cm szerszą ramkę i tym samym mocowania zaczepu ma troche inaczej. :lol:


It's My Life...
 

JD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

no cóż ale jak by do innego pasował czy coś to polecam bo na razie to mi zawadza w warsztacie w sumie widziałem dużo samoróbek zaczepów do ciągników z zachodu to czemu za te 150 bez atestu ma być zły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziemek256    13

prawie czyli bez atestu

 

 

Mi to akurat nie przeszkadza, Mam 7245 z orginalnym zaczepem więc jak będe chciał jakieś wielkie ciężary ciągać to przełoże zaczep od 72, ale ten co mi znajomy dorobi napewno wytrzyma takie obciązenia jakim podoła 5211. Przecież orginalne zaczepy też są spawane przez ludzi. :lol:


It's My Life...
 

JD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

No wiadomo każdy zakłada co mu pasuje. Ale ja jestem tego zdania że na zaczepach nie należy oszczędzać Bo chodzi o bezpieczeństwo bo jak pojedziesz drogą i niech się coś urwie i komuś niech się coś stanie to potem tragedia. Ale zrobisz jak uważasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziemek256    13

Nie może się nic urwać, zaczep ma być zrobiony porządnie, podobnie jak orginały, jeśli taki nie będzie nie odbiore go, zresztą ten tokarz to zaufany znajomy, wie co robi.

Pozdrawiam.


It's My Life...
 

JD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Ja tam bym wcale nie kupował :)

Niektórym jest potrzebny górny :lol: ,ja nie posiadam w zetorze 7745 górnego a przydał by się i to bardzo bo do przyczepy zbierającej można by go zaczepić bo jest na górny, albo ciągać przyczepy ze zbożem , a gdy używa się dolnego do transportu czegoś ciężkiego na przyczepie to wtedy rzuca nim i jeszcze się wyrabia. Pytałem się w sklepie o zaczep i o mocowanie do niego to sprzedawca powiedział 350 zł za mocowanie i tyle samo za zaczep . tak jak kolega wcześniej pisał też chciałem użyć zaczepu od zetora (ciężkiej seria) ale jest kilka cm szerszy , było by połowę taniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Hmm tutaj widze że jest jakis ale to chyba od większych zetorków.

Sami zobaczcie: Zetor. NOWY ZACZEP nr katalogowy 111451151030 (842648936) - Aukcje internetowe Allegro


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

ja mam taki przy Ursusie 902. A te oryginalne Zetoroskie za 450 zł to automatyczne czy na bolec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

@Nikita_bennet to jest tylko część zaczepu brakuje jeszcze części którą przymocowuje się do ciągnika który ma ,,szyny" do zaczepu,nie wspomnę o mocowaniach jeśli ktoś nie ma.

@dawidg2 raczej na bolec te automatyczne są jeszcze droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

ja mam ten przy 902 http://www.allegro.pl/item842352671_nowy_gorny_zaczep_zetor_5211_7745_8011_10145.html. tylko zamiast tych sworzni na zawleczke mam go śrubami na sztywno przykręconego bo te bolce się wytrzaskały i zaczął cały latać i potem szarpało z przyczepami. A oczko gdzie bolec też już miałem rozwiercane na większe i bolec dorobiony grubszy.

 

@zetor10045 no właśnie patrząc na allegro to zobaczyłem że zwykły na bolec.

 

Mój wuja przy właśnie Zetorze ale 7211 miał oryginalny automatyczny od nowości ale mu się zepsuł i ma go na bolec przerobionego i tak pytam właśnie.

 

Wiem automaty drogie bo do ciężarówek kupywałem niedawno ale nimi to 40 t można ciągnąć to około 2000 zł kosztowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Niektórym jest potrzebny górny :) ,ja nie posiadam w zetorze 7745 górnego a przydał by się i to bardzo bo do przyczepy zbierającej można by go zaczepić bo jest na górny, albo ciągać przyczepy ze zbożem , a gdy używa się dolnego do transportu czegoś ciężkiego na przyczepie to wtedy rzuca nim i jeszcze się wyrabia. Pytałem się w sklepie o zaczep i o mocowanie do niego to sprzedawca powiedział 350 zł za mocowanie i tyle samo za zaczep . tak jak kolega wcześniej pisał też chciałem użyć zaczepu od zetora (ciężkiej seria) ale jest kilka cm szerszy , było by połowę taniej :lol:

 

Ja w zbierającej przekładałem zaczep na dolny. Górny muszę kiedyś zwiać i zdjąć z 3512 i rzucić go gdzieś w garażu w kont bo mi zasłania szybę za siedzeniem.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziemek256    13

Mi też jest potrzwbny górny zaczep do 5211, do tej pory przekładałem automat od 7245 ale nieraz dwa ciągniki są potrzebne, np ostatnio byki wywoziliśmy na spęd dwoma ciągnikami z wózkami i musiałem pożyczyć zaczepu od sąsiada... A tak za niewielką kasę będe miał dorobiony zaczep do małego. :lol:

 

 

@zetor10045 - kup ramkę od Zetora ciężkiej serii lub od Zetora starszego typu ( 4911, 7011) mają taki sam rozstaw mocowań na zaczep jak te z ciężkiej serii, jeśli Ci nie potrzebne obydwa ciągniki na raz to będziesz mógł używać zaczep ten od dużego Zetora przy 7745.


It's My Life...
 

JD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

@dawidg2 ale nieprzykręcone na sztywno to trochę nie bardzo bo gdy trzeba go szybko zdemontować to trzeba odkręcać śruby a to może potrwać no chyba że używasz go wyłącznie do transportu, gdy chce się coś zawiesić na tuz to przecież trzeba go zdemontować, a u mnie w czasie największego nasilenia pracy zdejmuje go i zakładam nawet parę razy w ciągu dnia :lol:

@andrzej2110 mi się nie widzi zbierająca na dolny ,a właśnie jak się sprawuje na dolnym? nie ściąga kup na pryzmie?

@ziemek256 ale czy wtedy da się to przykręcić do ciągnika skoro jest szersza? a dziury w ciągniku są na to węższa? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

U mnie tylko transport. ramiona TUZa mam nawet ściągnięte bo się obijały o opony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Jeśli tak to nie masz tego problemu i mogłeś tak postąpić,Ja mam na bolce mocowanie są dość ścisłe nie mają za dużego luzu to jest ok :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziemek256    13

Ramka zaczepowa od Zetora 7011 napewno pasuje do 7745 - bo to ten sam tylny most jest a 7011 ma tak samo rozstawioną ramkę jak Zetory i ursusy ciężkiej serii.

Założysz ramkę a zaczep to na bolce będziesz zakładał, ja tak zrobiłem u 7245, orginalnie był mocowany na śruby ale zbyt dużo czasu zajmowało mi zakładanie i zdejmowanie zaczepu, teraz mam 4 bolce, założenie zaczepu trwa kilkanaśnie sekund. :lol: U 5211 zrobię tak samo 4 bolce, 2 zawleczki i z głowy.

 

@zetor10045 ja bym na Twoim miejscu szukał ramki zaczepowej od 7011/5011/4911 i pochodnych, nawed jak by jakaś śróba od ramki nie pasowała to lepiej wymierzyć i wywiercić niż kupowac ramkę i zaczep za dużo większą kasę.


It's My Life...
 

JD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

@andrzej2110 mi się nie widzi zbierająca na dolny ,a właśnie jak się sprawuje na dolnym? nie ściąga kup na pryzmie?

 

Nie ma problemu. Na górnym gdyby była to bym wiedział chyba na 2 kołach a tak to jest super uciąg i jedzie się na 4 kołach (bez obciążników z przodu).

Kiedyś wyciągałem drzewo i linka była przypięta na górny zaczep. Wszystko było ok dopóki drzewo nie zahaczyło się o inne. Ciągnik staniał dęba, o mało nie fiknął do tyłu... od tamtej pory nie przypinam linki na górny zaczep. Z biegiem czasu wogule zaprzestałem używać górnego.

Idę zwalić górny z ciągnika


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek14
      Witam mam pytanie co się stanie gdy w skrzyni biegów i tylnym moście w zetorze 7211 będzie za dużo oleju do zetora wchodzi 32l co sie stanie jak bedzie 40 l ?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam ,mam wyciek w tym miejscu co wytarte jest i ta dziura  w proximie 85 dziwne ze tam nie powinno byc wycieku gdyz nie ma oleju ,olej jest w bloku lub zwolnicy na dolei czy tam jest jakasc uszczelka czy wszystko skladane jest na silikonie ,czy da sie zsciagnac zwolnice tylko w tym miejscu gdzie jest ten wyciek tam jest bodajze 6 czy 8 srub takich grubszych i wytrzyscic i dac mase uszczelniajaca i skrecic od nowa zeby nie rozbierac calosci az do bloku czy zwolnice sciaga sie tak samo jak w ursusie c 360 trzeba cos podwiazywac zeby nie spadlo przy wyjmowaniu zwolnicy czy moge tylko te sruby odkrecic i zdjac czy musze cala z pochwa wyjmowac mial ktos taki przypadek prosze o pomoc to jest strona prawa gdzie sa biegi 
    • Przez Bartmk
      Witam wszystkich, panowie mam problem z wyciekiem przy zwolnicy prawej w moim zetorku, kwestia tego że nie wiem do końca gdzie jest przyczyna.Zrobilem kilka zdjęć aby pokazać skąd leci  zaznaczę że spore ciśnienie było w zwolnicy lewej po odkreceniu korka wlewowego,ale tam nie ma problemu z jakimkolwiek wyciekiem..., w prawej ciśnienia żadnego nie było.Kiedys z okolicznym mechanikiem wymieniłem tylko uszczelniacze i łożysko koła,ale myślę że nie ma to związku z obecnym wyciekiem. Proszę o jakąś radę z góry dziękuję. 


    • Przez mieciu110
      Witam,
      Postanowiłem założyć do swojego 7211 nowe oponki radialne 30" bo stare 28 kwalifikowały się do wymiany, zakupiłem felgi przez internet, niestety przyszły takie jak na zdjęciu poniżej. Jest jakaś szansa że opona bezdętkowa będzie trzymać powietrze na tych wżerach?  macie jakieś sposoby jak to wyrównać i uszczelnić czy lepiej od razu zamówić dętki ? Wstępnie oczyściłem to szczotką na szlifierkę, po uderzeniu młotkiem łuski rdzy dalej odpadają. 


    • Przez mati555
      Witam mam Zetora 7711 i mam opony 16,9r34 i czy na tą samą felgę da się  założyć opony 16,9r30?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj