szprycha00

Wyciszenie kabiny

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krystian67    0

ja ci dam rade odkręć bak od paliwa i tan napchaj i tą pokrywę pod siedzieniem odkeć i weź napchaj tam wełny szklanej i jeszcze tam koło biegów odkręć tą plaskikową pokrywę i tam na boki zdejmij tą gumę i też napchaj czegoś :)

 

no nie będzie takiego dużego efektu ale trochę będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZirakS    0

Czy ktoś już testował takie maty http://allegro.pl/maty-wygluszajace-bitumiczne-standard-boll-50x25-i1834353369.html ? Pomagają coś? Jeśli tak to gdzie poza podłogą jeszcze by było je przylepić?


Nie zezwalam na wynoszenie moim zdjęć poza portal bez mojej zgody. Zapytaj mnie o to ;)
Zapraszam na mój kanał na YouTube, znajdziesz mnie pod nickiem StudioUrsus4514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierzba1272    8

Podobne maty często stosuje się w samochodach przy montażu instalacji car audio, jednak co do konkretnych producentów to nie wiem które są najlepsze.

Przylepić możesz w sumie wszędzie tam którędy może przedostawać się dźwięk do wnętrza tj: podłoga, błotniki itd.


UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZirakS    0

Ale dają coś one?


Nie zezwalam na wynoszenie moim zdjęć poza portal bez mojej zgody. Zapytaj mnie o to ;)
Zapraszam na mój kanał na YouTube, znajdziesz mnie pod nickiem StudioUrsus4514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Wyciszenie wyciszeniem ale co z tego jak w kabinie jest pełno dziur od dźwigni i pedałów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZirakS    0

Ale szansa powodzenia jest.


Nie zezwalam na wynoszenie moim zdjęć poza portal bez mojej zgody. Zapytaj mnie o to ;)
Zapraszam na mój kanał na YouTube, znajdziesz mnie pod nickiem StudioUrsus4514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kto wyciszał kabinę w Ursusie 5714 gdzie i czym ja wyciszaliscie?ja na skrzynie dociąłem wyciszenie od maski samochodowej i przed zbiornik wyłorzyłem tez tymi matami od samochodu ale efekt jest mizerny prawie 0.Ktoś wyciszał w okolicach rozdzielacza i za siedzeniem jakims czarnym materiałem wiecie moze co to było?Bardzo proszę o poomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Najprawdopodobniej były to maty bitumiczne <link>

Ale ogólnie wyciszanie tych ciągników to rzucanie się z motyką na słońce :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Polecam kontakt z tą firmą;

 

http://apama.pl/kontakt.html

 

Sam korzystałem z ich oferty i warto było, co prawda wygłuszyłem Zetora ale praktycznie do każdego modelu można coś dobrać.

 

W ofercie mają kilka rodzaji i o różnej grubości izolacji.Ja inną wykozystałem do wygłuszenia maski silnika, inną do kabiny i jeszcze inną na zewnątrz.

POLECAM.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

A jak Ci nikt już nic nie napisze to nie wygłuszysz ciągnika?

Dała bozia mózg to trzeba myśleć, bo narząd nieużywany zanika w procesie ewolucji ;p

Zakup maty dobrej jakości, a nie jakieś najtańsze, i obklej błotniki pod tapicerką, wykładzinę podłogową, dach.

A najlepiej, najszybciej i najtaniej kup sobie nauszniki i będziesz miał cicho.

A jak Ci to nie odpowiada to kombinuj.


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Osobiście nie posiadam żadnego z tych ciągników, ale żeby zacząć od wyciszania kabina musi być szczelna i wtedy można wykładać maty wygłuszające. Podobno dobre są też taśmy dekarskie ale nie jestem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Masz tam podłogę w tej kabinie. Podnośnik tylny most zakryty ?? Jak tak tp zobacz jak to wygląda w dobrym ciągniku jakim jest zetor czy inny z przyzwoitą kabiną.

Każda grudź każdy kawałek blachy pokryty jest gąbką oraz matą z włókna szklanego pokrytego folią aluminiową. Wszystkie przestrzenie kokpitu są pozamykane i wyciszone. Gruby dach wypełniany gąbką.

Na tą modłę próbuje zrobić ciężkiego ursusa. Dostał wygłuszenie z filcu na błotniki plus gąbka i skaya. Na podłodze na razie leży mata piankowa o grubości 2,5 cm jednak nie jest to dobre rozwiązanie. Trzeba całą zdemontować i obłożyć filcem i gąbką. Na dach planuję 2cm filcu plus gąbka zobaczę ile wejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tematów jest, ale z żadnego nie wynika jak konkretnie wyciszyć ten ciągnik

 

Tematów jest, ale z żadnego nie wynika jak konkretnie wyciszyć ten ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to musisz zakupić maty bitumiczne i się bawić, albo zainwestuj w zatyczki do uszu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze jakis lepszy tlumik by pomogl,mozna tez by sprobowac przerobic maske na troche bardziej oslaniajaca silnik

to napewno zmniejszylo by halas.

Edytowano przez Lukasz4514turbo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Arkadinho
      witam! od jakiegoś czasu mam problem z licznikiem motogodzin, zauważyłem że od jakiegoś czasu się zatrzymał i chciałbym to naprawić ale nie wiem jak się do tego zabrać, gdzie ta linka jest puszczona? jeśli ktoś wie od czego muszę zacząć proszę o wskazówki  
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Poszukuję informacji czym najlepiej wygłuszyć kabinę w 3512 Agro. Przy pracy na wyższych obrotach po kabinie roznosi się huk, nie ma tragedii, ale mogło by być ciszej. Po przepatrzeniu starych tematów z AF wiem gdzie trzeba wygłuszać, ale nadal nie wiem co jest najbardziej skuteczne. W internecie do wyboru są maty bitumiczne, butylowe, kauczukowe itp, ale opinie na ich temat są różne bo to maty do wyciszania samochodów. Wiem że też wełna szklana pomaga. Na YT znalazłem film gdzie był Ursus 4512 z taką samą kabiną i była dosyć dobrze wyciszona więc napewno da się to zrobić,ale nie wiadomo czym. Odrazu poinformuję że nauszniki nie zdają egzaminu bo noszę okulary i nauszniki strasznie mi je dogniatają do głowy co jest niewygodne już po niedługim czasie.  Potrzebuje informacji co jest najlepszym materiałem do wygłuszania.
      Zdj dla uwagi żeby było wiadomo co jaka kabinę  chodzi.

    • Przez UltraMario
      Dzień dobry, 
      Przekopałem tematy ale jeszcze nikt o to nie pytał. 
      Czy ktoś wie gdzie kupić przednie błotniki że stelażami do 4514? W Agromie Kraków i w Miechowie nie ma. 
       
      Ewentualnie, jakich wymiarów plastikowe błotniki kupić, aby pasowały na koło rozmiaru 12.4 R24? (przyjechał z Wysp na takich kołach) 
      Jeżeli ktoś robił sam stelaże to prosiłbym o fotki, jak mają wyglądać bo wtedy będę myślał o zakupie plastikowych lub metalowych z gumą
       
      Pozdrawiam
    • Przez patrk4512
      Witam. Kupiłem swojego 4512 z wyjętą nagrzewnica i uciętymi węzami, a ponieważ właśnie przyszła mi nowa to potrzebuje informacji skąd dokładnie te węże wychodzą i którędy one dochodzą do nagrzewnicy. 
    • Przez Kobra66
      Witam! Czy ktoś się orjętuje gdzie można kupić plastikowe elementy błotników tylnych do 4514 z kabiną koja smolniki, dodam że koja tego nie sprzedaje i nie potrafi powiedzieć z kąd to brali do tych kabin. Liczę na pomoc. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj