szprycha00

Wyciszenie kabiny

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MariuszB77    0

A co to za problem ? Kupujesz takie maty WYGŁUSZAJĄCE MATY BITUMICZNE standard BOLL (825985749) - Aukcje internetowe Allegro i przyklejasz na podłogę :D ja do c-355 będe kupował

wyciszenie samej podłogi nie wystarczy jestem po takim zabiegu i nie ma oczekiwanego efektu. moim zdaniem trzeba wyrzucić poza kabinę rozdzielacz hydrauliczny i przerobić na sterowany linkami tak jak to było w starszych modelach 5314 4514 on jest głównym źródłem hałasu w kabinie i źródłem ciepła którego nie chcemy głównie w upalne dni. Aby to sprawdzić wystarczy wcisnąć pedał sprzęgła do końca i dodać gazu różnice widzac od razu. Natomiast wyciszenie podłogi tez jest ważne jak i przestrzeni za deską rozdzielczą od strony silnika(za zbiornikiem paliwa)i dobrze by było wypełnić przestrzeń w dachu.

 

A co to za problem ? Kupujesz takie maty WYGŁUSZAJĄCE MATY BITUMICZNE standard BOLL (825985749) - Aukcje internetowe Allegro i przyklejasz na podłogę ^^ ja do c-355 będe kupował

wyciszenie samej podłogi nie wystarczy jestem po takim zabiegu i nie ma oczekiwanego efektu. moim zdaniem trzeba wyrzucić poza kabinę rozdzielacz hydrauliczny i przerobić na sterowany linkami tak jak to było w starszych modelach 5314 4514 on jest głównym źródłem hałasu w kabinie i źródłem ciepła którego nie chcemy głównie w upalne dni. Aby to sprawdzić wystarczy wcisnąć pedał sprzęgła do końca i dodać gazu różnice widzac od razu. Natomiast wyciszenie podłogi tez jest ważne jak i przestrzeni za deską rozdzielczą od strony silnika(za zbiornikiem paliwa)i dobrze by było wypełnić przestrzeń w dachu.

Czekam na ciekawe propozycje z Waszej strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszm    0

w niektórych kabinach są są takie osłony osłaniające skrzynie biegów i i drążki kierownicze. Wie może ktoś gdzie takie osłony można kupić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszB77    0

w niektórych kabinach są są takie osłony osłaniające skrzynie biegów i i drążki kierownicze. Wie może ktoś gdzie takie osłony można kupić??

jak masz namyśli osłony i dźwigni zmiany biegów takie skóro podobne to najlepiej je samemu wykonać jak ma się dostęp do materiału np. skóra lub wazie braku skaj i maszyna do szycia z dobrymi nićmi bo obawiam się że takie rzeczy to tylko u producenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djvtec    0

witam. mam zamiar wyciszyć kabine w moim 3512, ale nie wiem jak sie do tego zabrac. myslalem takze o zalozeniu jakiegos audio, a takze blizej nieokreslonych bajerow/ulepszen :P co byscie polecili? kabinke mam juz troche nowszego typu i nie jest w niej jeszcze jakos najgorzej :)

 

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=164688

 

pzdr


Ursus C-360
Ursus 3512
New Holland TD80D to mój tabor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adex    0

Możesz użyć mat wygłuszających, w samochodach dużo dają ale w traktorze to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

możesz położyć na podłogę jakieś maty wygłuszające, lepiej zabudować ten panel przed kabiną co idą zegary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Wy chyba nie macie tego ciągnika ,że takie bzdury piszecie. On nie ma podłogi, są tam podesty i skrzynia biegów pomiędzy nogami. Trzeba by było zabudować jakoś spód, a dopiero potem maty. Sam mam MF 255, też myślałem go wyciszyć, ale za dużo roboty, trzeba by było blachy docinać, uszczelniać. Oj za dużo roboty i sobie odpuściłem.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

samczyk1991żeby komuś doradzać trzeba być trochę rozeznanym w temacie. Najpierw dokładnie zobacz jaką kabinę ma kolega. Nie jest taka jak twoja z podestami pod nogi i skrzynią na wierzchu.

W tej kabinie jest nieduże wzniesienie nad skrzynią a poza tym jest płaska. Ma dodatkowo siodełka na błotnikach.

 

Co do wyciszenia tej kabiny najlepszym rozwiązaniem będzie dokładne uszczelnienie i wypełnienie wnęki za zegarami i miejsca na akumulator (ja mam aku pod kabiną w wersji z komfortową kabiną z szybkami przykręcanymi na śrubki), oraz uszczelnienie połączenia kabiny z maską.

 

Wydaje mi się że przyklejanie mat wygłuszających za duzo nie da i nie będziesz zadowolony.

Uszczelnij te miejsca, które ci wymieniłem i powinieneś odczuć różnicę.

Ja używałem gąbki i pianki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Tak, ale podłogi nie ma, trzeba uszczelnić bo maty zaczną gnić. Wiem jaką on ma kabinę, ma taką jak @celeronik a on fotki ze środka wrzucał, widziałem zdjęcie ze środka takiej kabiny na allegro. :P

Tak jak poprzednik napisał, najważniejsza jest przednia ściana. Celeronik wyciszył i zabudował kabinę na maxa, pisał, że dużej różnicy nie ma :)

http://www.agrofoto....image&img=16537

 

Z ferdkami jestem na bieżąca bo nimi najbardziej się interesuje :)


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djvtec    0

@celeronik ma inna kabinke :P


Ursus C-360
Ursus 3512
New Holland TD80D to mój tabor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Najlepiej to jakbyś dał fotę ze środka, kabina celeronika była bardzo podobna, jak dokładnie porównałem obydwie to faktycznie jest różnica.

Na twoim miejscu bym zbudował przegrodę między zegarami i użył bym do wyciszenia specjalną piankę lub matę. Potem przednia ściana, przy drążkach kierowniczych i przestrzeń między maską. Zrobiłbym w tych miejscach z blachy osłony, potem gąbka i maty wygłuszające, no i można z sztucznej skóry zrobić ładne obicie.

No i podłogę choćby grubszą gumą wyłożyć :P


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djvtec    0

zobaczymy kolego @samczyk1991 :P narazie nie ma funduszy, ale w przyszlosci sprobujemy :)


Ursus C-360
Ursus 3512
New Holland TD80D to mój tabor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja mam kabinę taką jak u celerolnika i zamontowałem radio :rolleyes: co prawda słuchanie w czasie pracy to przekrzykiwanie silnika i jest bez sensu ale na postoju np. podczas załadunku obornika praca staje się przyjemniejsza no i bajer jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogus56    45

Tak się złożyło, że przerabiam ten temat już jakiś czas. Pierwsze postepy w kierunku wyciszenia to było wywalenie akumulatora ze standardowego miejsca i zabudowa tej przestrzeni pomiędzy zbiornikiem paliwa a kabiną. Nie dało to praktycznie żadnego efektu więc kupilem maty bitumiczne wygłuszające. Dodatkowo zabudowałem wneke pod podstawa gdzie kiedyś stał akumulator i wszystko wykleiłem matami. I tak samo efekt mizerny. Po tych porażkach zrezygnowalem juz ze starań, aż niedawno udało mi się zdobyć wełne szklaną powleczoną zbrojoną srebrną folią. Wszystko od nowa zdemontowałem i wykleiłem weaną i w końcu przyszły jakieś efekty :P Co prawda nie ma oszałamiającej różnicy ale napewno jest ciszej. Dalsze plany to wygłuszenie i wytapicerowanie dachu i błotników i uszelnienie podłogi. Ale to pewnie po jesiennych pracach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MATUS2    3

po prostu wycisz go matą wygłuszającą w okolicach silnika i na podłodze to na pewno pomoże. Taka mata niewiele kosztuje mozna ją zamówi na allegro.pl :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loku299    0

Witam.Kilka dni temu wyciszyłem mojego 5714 tak jak sie powinno czyli skrrzynie wykręciłem siedzenie i dopasowałem ta mate z pod maski samochodowej nastepnie wszystko złożyłem nastepnie zabrałe sie za za wyciszenie silnika pod bak tez dopasowałem.Efekt końcowy zerowy tylko czas zmarnowany a w kabinie wgl nie jest ciszej.Może cos źle zrobiłem?Panowie podpowiedzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregc330    4

maty wyciszeń nie mogą być ściśnięte bo to nic nie da, tłumik musi kończyć się trochę powyżej kabiny. Z tego co napisałeś to całej skrzyni nie obłożyłeś, a kabina jest na poduszkach?(gumach) bo inaczej to po ramie drgania pójdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loku299    0

No ja własnie wszystko ze tak powiem na chama nakładłem ile sie tylko da:/ Tak kabina jest na gumach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Arkadinho
      witam! od jakiegoś czasu mam problem z licznikiem motogodzin, zauważyłem że od jakiegoś czasu się zatrzymał i chciałbym to naprawić ale nie wiem jak się do tego zabrać, gdzie ta linka jest puszczona? jeśli ktoś wie od czego muszę zacząć proszę o wskazówki  
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Poszukuję informacji czym najlepiej wygłuszyć kabinę w 3512 Agro. Przy pracy na wyższych obrotach po kabinie roznosi się huk, nie ma tragedii, ale mogło by być ciszej. Po przepatrzeniu starych tematów z AF wiem gdzie trzeba wygłuszać, ale nadal nie wiem co jest najbardziej skuteczne. W internecie do wyboru są maty bitumiczne, butylowe, kauczukowe itp, ale opinie na ich temat są różne bo to maty do wyciszania samochodów. Wiem że też wełna szklana pomaga. Na YT znalazłem film gdzie był Ursus 4512 z taką samą kabiną i była dosyć dobrze wyciszona więc napewno da się to zrobić,ale nie wiadomo czym. Odrazu poinformuję że nauszniki nie zdają egzaminu bo noszę okulary i nauszniki strasznie mi je dogniatają do głowy co jest niewygodne już po niedługim czasie.  Potrzebuje informacji co jest najlepszym materiałem do wygłuszania.
      Zdj dla uwagi żeby było wiadomo co jaka kabinę  chodzi.

    • Przez UltraMario
      Dzień dobry, 
      Przekopałem tematy ale jeszcze nikt o to nie pytał. 
      Czy ktoś wie gdzie kupić przednie błotniki że stelażami do 4514? W Agromie Kraków i w Miechowie nie ma. 
       
      Ewentualnie, jakich wymiarów plastikowe błotniki kupić, aby pasowały na koło rozmiaru 12.4 R24? (przyjechał z Wysp na takich kołach) 
      Jeżeli ktoś robił sam stelaże to prosiłbym o fotki, jak mają wyglądać bo wtedy będę myślał o zakupie plastikowych lub metalowych z gumą
       
      Pozdrawiam
    • Przez patrk4512
      Witam. Kupiłem swojego 4512 z wyjętą nagrzewnica i uciętymi węzami, a ponieważ właśnie przyszła mi nowa to potrzebuje informacji skąd dokładnie te węże wychodzą i którędy one dochodzą do nagrzewnicy. 
    • Przez Kobra66
      Witam! Czy ktoś się orjętuje gdzie można kupić plastikowe elementy błotników tylnych do 4514 z kabiną koja smolniki, dodam że koja tego nie sprzedaje i nie potrafi powiedzieć z kąd to brali do tych kabin. Liczę na pomoc. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj