Zaloguj się, aby obserwować  
kamil987

Zetor 8540 czy MF 3065

Polecane posty

look19    30

Czy jest to możliwe, aby mf 3060 z rozrzutnikiem 3,5t na jednej osi pełnym spalił w 10h 42l paliwa? Tak mi mówił znajomy, który go ma ale to chyba bajki czy jest tak na prawdę?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

czemu bajki, przecież to ponad 4l na godzinę a chodził przecież prawie na pusto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

A czy są one wrażliwe na jakość paliwa? Bo bywa z tym różnie.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

no nie lubią za bardzo zanieczyszczeń w paliwie i jak każdy ciągnik takiej klasy nie podchodzą za miło do czerwonej strasznie dymi itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

na jakość paliwa tzn??

bo one są na zwykłej pompie rotacyjnej takiej jak w 3p czy mf 255, po sobie mogę powiedzieć że te pompy są bardzo wytrzymałe u nas w 3p jest oryginalna nie naprawiana nigdy i ma przebieg 9500mth i chodzi jak nowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

A to wtedy gites. Myślałem, że są wrażliwe. Czyli to na czym normalny sprzęt jeździ mf też przepali.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jak lejesz ON i od czasu do czasu wymieniasz filtry to nic się nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25
Czyli to na czym normalny sprzęt jeździ mf też przepali.

a MF-y to nie normalny sprzęt? lejesz zwykłą ropę i śmigasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Nienormalny bo ma rotacyjną pompę wtryskową... tak jak większość JD, Case, itp. z tamtych lat ;) Ludzie przyzwyczaili sie do sekcyjnej za czasów gdy w kraju mieli tylko Zetora, Ursusa czy MTZ, a tu raptem taki Perkins straszny wynalazek :) Przekonanie zakorzenione na przełomie lat 70/80 trwa do dziś, w dobie common-raila, niezłe co? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matis251    0

Co do handlarzy to jak na początku grudnia zwiedzałem to w Zbuczynie nic ciekawego z MF nie było ( był 3080 ale chciałem ciągnik do 90 km). Za to w rafrolu w Dziewulach było z czego wybierać, tam na placu było fajnie pracownik tylko wózek z akumulatorami ciągał i pytał którym chcę się przejechać :lol:. Kupiłem u nich MF 3065 z 1994 r. z braków to jak w każdym tj. błotniki obciążniki zaczep i siedzenie pasażera Nawet mi się podoba trochę się boje o tą skrzynie bo mam 32x32 plus powershift (przyśpieszacz w gałce) ale jak na razie działa bez zarzutu. Ryżki sobie odpuść chyba że chcesz zetora bo tam ich mają zatrzęsienie co do MF to mają 3060 i 3090, 3060 to z lekka złom ale jak za tą cenę co wołają to nic lepszego się nie dostanie, 3090 nawet fajny silnik nawet fajnie cykał ale też zaniedbany mieli jeszcze jednego 3060 ale chyba na części bo był w stanie rozkładu(koleś mówił że go odremontują). Tchórzew-Plewki oglądałem tam 3070 (do tej pory go mają) to kompletny szrot bo płyn chłodniczy w olej poszedł i na bagnecie siwa maź. No to by było na tyle, Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

no jak ja szukałem to najpierw pojechałem do jednego w okolicy stał 6170 i 3070 no podobał się ten pierwszy bardzo cena zaczepista 69500 a za tego drugiego chyba 42000 i wróciliśmy źli do domu. pojechaliśmy w okolicach poznania do gowarzewa stał 6160 za 62000 nawet na ładowaniu nie odpalił w środku lata załamani wróciliśmy do domu ale pojawił się na allegro 6160 z turem za 56000 i pojechaliśmy przejechaliśmy się zakochaliśmy wpłaciliśmy kasę i za kilka dni był na podwórzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil987    0

matis i aris dzięki za info :lol: a nie wiecie może, czy w tych Dziewulach była by możliwość zamiany na mniejszy ciągnik?? W moim przypadku to na 60-tkę? ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

chyba tak bo ja nie mogłem najpierw sprzedać u 912 i chcieli na zamianę tylko cenę jaką podali to był szok za nią i sprzedałem ją normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

Od czasu do czasu znajdzie się jakiegoś za 45tyś np. http://www.allegro.pl/item865186167_massey_ferguson_6150_rok1996_igla.html ten akurat najlepszy ze wszystkich jakie spotkałem na allegro i w innych ogłoszeniach ale reszta z tej serii w cenie 45tyś to wymagają sporego nakładu kasy żeby doprowadzić do takiego stanu jak się chce, wymiana opon itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil987    0

Dzięki :lol: Ariss a dlaczego ty swojego tak tanio kupiłeś?? Był jakiś wybrakowany czy coś?? Bo twój bez tura też coś koło 45 by kosztował...

A ty ten swój jak znalazłeś ?? Przez allegro czy jak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

znalazłem na allegro była okazja wyszedł 54 chyba z VATem bo VAT wzięliśmy od mniejszej kwoty wszystko sprawne tylko do tura nie było osprzętu i byliśmy tam jako 2 i od razu wpłacaliśmy kasę a ludzie wciąż dzwonili nawet jak umowę podpisywaliśmy miała 2 telefony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

jak ni był tani wyszło 54 tyś za MF 6160 z turem Faucheuxa z 1997 roku wszystko sprawne dla mnie było tanio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil987    0

a nie to sorki pomyłka :lol: pomyliło mi się, że bez vatu kosztował 54 ;[

 

a te 61xx to już nie są tak awaryjne jak 30xx?? mniej się psują niż tamte starsze?? skrzynia w nich jest wytrzymalsza?? dużo są lepsze od nich?? co sądzicie??

a ten ciągnik co kolega wyżej podał :http://www.allegro.p...k1996_igla.html co o nim sądzicie?? może jest coś z nim nie tak skoro jest taki tani?? ma ogrodnicze koła a kupno tylnych szerokich kół ile by wynosiło??

o serii 30xx już sporo wiem ale w tych 61xx jestem kompletnie zielony ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

te 61xx maja dynaschifta czyli 32x32 biegi z rewersem elektrohydraulicznym lub mechanicznym (rzadziej spotykany) silniki raczej te same mają inaczej ułożone przyciski od EHR i hydrauliki zewnętrznej inną kabinę i nie wiem myślę że ta nowsza seria jest bardziej przejrzysta dla operatora. Tak z aukcji to nic nie kupisz bo to różnie bywa czasem nawet ciągnik może nie być na chodzie tak jak 6160 z gowarzewa pewnie jest jeszcze na allegro na aukcji ładnie i na telefon tez a d*pa nie odpalił filtr od paliwa tak zabrudzony ze szok akumulatory na 0. Skrzynia z rewersem elektrohydraulicznym nie jest narażona na takie coś że nie wyhamowując ciągnika wbijesz przeciwny kierunek jazdy na 2 do tyłu i na rewersie do przodu i palisz gumę a skrzynia kwiczy musisz zatankować auto i pojeździć pooglądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil987    0

a ma ktoś z was jeszcze jakiegoś ferdka z serii 61xx?? :rolleyes: jak tak to jak wam sie sprawują?? miał ktoś jakieś awarie?? uciąg mają dobry??

bo znajomy ma 6120 i ma 80 km, ale mówi, że coś te konie jakieś "papierowe" :D Mówi, że np. w transporcie jest za słaby... :) To prawda?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A nie rozważałeś takiego jelonka jak mój albo podobnego? Ja też miałem do wyboru ferdka lub mojego JD, ale jelonek bardziej przypadł mi do gustu i był mniej zużyty :rolleyes:


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

@dawid777 że pojechałeś do 1 handlarza i Ci się ten MF nie spodobał to twierdzisz że cała seria jest cienka i każdy z niej est zużyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj