Zaloguj się, aby obserwować  
kamil987

Zetor 8540 czy MF 3065

Polecane posty

qazi    61

jasne patrz bo uwierzę, 20 letni ciągnik z przebiegiem 3700mth, trzeba być chyba naiwnym żeby w takie coś wierzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

kur.. jak nie wierzysz to nie moja wina , powiedzialem jak bylo a ty sie mnie czepiasz za to ze ty nie mozesz sobie tego wyobrazić i jeszcze sugerujesz ze kłamie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

nie mówię że kłamiesz tylko wyraziłem swoja opinie na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

no ja zetorem robie ok 200 mth rocznie na 15 ha . a to jest jedyny ciagnik w gospodarstwie :unsure: moze na zachodzie licznik nie chodził albo stal troszki w jakims komisie i czekal na nastepnego własciciela .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

Dla mnie osobiscie praca w zetorze to przyjemność :blink: jest cicho , wygodnie , wszystko widac z kabiny , wlacze sobie radyjko eska gra i mógłbym z niego nie wysiadać :D mam go od 2004 roku i mie mialem zadnej awari poza tym ze urwalem srobe mocujaca odstojnik (moja wina bo za mocno dokrecalem ) a tak to chodzi bezawaryjnie , leje rope i jade B) zetorek ma juz 1200mth :)

mój dziadek jak c-355 w 1974 roku kupił przesiadając się z konia też mówił że to super ciągnik wygodny i wogóle, ja jak z 55-ki przesiadłem się na u-1201 też mówiłem że super traktor wygodny itd. teraz kupiłem nowego new hollanda i w ursusa już nie chce mi się wsiadać

wątek z tego taki że nigdy nie jest tak dobrze żeby nie mogło być lepiej i musisz pamiętać kolego Zetor53400'że są lepsze ciągniki od twojego zetorka choć on na pewno też nie jest zły pozdrawiam! :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Przeczytałem cały ten temat i z całego tematu wynika że @Zetor53400 uważa że jego papaj jest naj... . Po ukazaniu filmów z pojedynkiem wylicza że zetor ma słaby bieżnik (choć kopał lepiej w ziemi jak mf :unsure: )i że ma mniej mocy (a co ma moc do uciągu przy małej prędkości, trza było na szybszych biegach jechać wtedy zetorek w miare gdy by się bardziej kopał to by zdech :blink: - tak to ja 30 moge chociaż mnie przeciągniesz to 30 nie zgaśnie)

Dalej... Cały czas jesteś przeciwstawnie nastawiony na mf- piszesz że pewnie na zachodzie nic nie robił że ma tak mało mth (wystarczy na filmiku zobaczyć jak dymi i napewno nie ma 3tys. mth) to że trzeba dbac o olej (wiem że w mechanicznych skrzyniach nie trzeba wymieniać oleju- bynajmniej u mnie np.30 ma olej orginalny w skrzyni tylko dolewam raz na rok jakieś 4l) tylko że jak się pracuje mf a zetorem (mówie os krzyni biegów)

A na koniec przepracuj zetorem tyle co niby mf ma (chociaz wiadomo że ma z 10tyś.mth) i najlepiej kup sobie mf i porównaj oba, bo takie gadanie że sąsiada mf .... bla bal bal kupy się nie trzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

No ja mam w JD w pełni mechaniczną skrzynie 15/5 która nie ma rewersu, więc olej to raczej nie problem. Miałem przecież kupowac MF-a ale był w dużo gorszym stanie od JD. No i najważniejsze to dymił, a JD nawet troszeczke nie puścił. No i w MF-ie był elektro-hydrauliczny rewers czego nie chciałem, poniewaz nie robie nic w turze. No i jest jeszcze jeden powód dla którego MF odpadł a mianowicie sąsiad ma U 5314 w którym siedzi perkins i powiem tak że to awaryjny ciągnik. Cały czas awarie, siły mało, teraz walnęła mu pompa oleju w silniku po godzinie pracy z rozdrabniaczem do gałęzi :unsure: :blink: To od tego ciągnika o niebo lepszy był 7211 i to samo praktycznie ciągał i palił litr do 2 mniej.


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tych Ursusach przecież nie ma oryginalnego tylko jak już to licencyjny. Znam przypadki w których silnik Perkins wytrzymał bez remontu 15tyś mtg, i wcale lekko nie pracował zobaczcie nawet na forum czy ludzie narzekają na Perkinsy jakoś nie ma dużo tematów "Perkins remont", silnikom licencyjnym daleka droga do oryginału Perkinsa.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A mi nawet u dilera tłumaczyli ze Ursus = Perkins i niezawodnośc :unsure: Czyli poprostu mnie w h*** robili?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

jasne patrz bo uwierzę, 20 letni ciągnik z przebiegiem 3700mth, trzeba być chyba naiwnym żeby w takie coś wierzyć

 

Większe niedowierzanie budzi u mnie przebieg 3700 mth w 20 lat, prędzej uwierze w 3700 w 2 lata niż w 20 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

@Dawid777 a jak jest załączany przedni napęd?? a podnośnik czyż nie jest elektrohydrauliczny, hamulce masz suche czy w kąpieli olejowej? więc olej to raczej problem, bo nawet w sporo starszym JD kiepski olej był przyczyną nie jednej awarii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

No jest EHR, elektrycznie załączany przedni napęd a hamulce to nie mam pojęcia, wiem że na 4 koła :blink: Ale nie widzę potrzeby wymiany (koszt ze 2tys) skoro jest bardzo czyściutki i widac że był wymieniany :unsure:


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

olej stuo fuchsa kosztuje ok 13zl/l więc ile tam oleju wchodzi 50-60l czyli niecałe 800zł, a cewka do załączania przedniego napędu do JD tylko że do 2140 kosztuje ponad 1000zł więc wolałbym olej wymienić niż cewkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

macin87@ nie uwazam swojego zetora za naj naj.. tylko pisze co o nim sądze :blink: a czy tobie sie to podoba czy nie , to mi to wi.. :D mam porównanie z tym mf bo sie z nim przeciagalem i jego wlasciciel jest moim kolegą , i czasami cos o nim wspominal . Podalem jego orientacyjny przebieg to zaraz fala komentarzy , ze kłamie i opowiadam bajki . forum jest od wymiany opini i spostrzezen . Ja z tego korzystam i nikomu nie mowie ze on kłamie . wracajac do twojej aluzji na temat stanu bierznika w zetorze , to trzeba byc chyba ślepym by nie zauwazyć ze zetor na gorszy bieznik niz massey . A ile razy sie zdarza ze ciagnik w komisie stoi dłuższy okres czasu , albo gdzieś indziej ?? :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil987    0

oj z tymi motogodzinami mogło być tak, że stanął licznik a kolega ci poprostu nie powiedział :blink:

a wiecie może gdzie w woj. Lubelskim są jacyś handlarze co mają mf-y właśnie z tej serii?? bo często jest tak że, handlarz ma mf-y ale nie te modele akurat i trzeba by było jechać kawał drogi na darmo... :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

yy ja do nich dzwoniłem i tak średnio polecam 2 razy od nowa targowaliśmy cene za 1 traktor że byli daleko to chcieliśmy raz przyjechać z nisko podwoziem i się nie dogadaliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Do nich, czyli gdzie? Bo tam gdzie pisze @Pablo handlarzy jest zatrzęsienie. Z tym podwójnym targowaniem to pewnie o raf-rol chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil987    0

Dzięki wszystkim za opinie Nawet do głowy mi nie przyszło, że aż tyle ich będzie :unsure: Pozdro wszystkim :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj