Zaloguj się, aby obserwować  
kamil987

Zetor 8540 czy MF 3065

Polecane posty

pablo21    29

Widze ze komus jego ciagnik wydaje sie super hiper wypasiony i z cudowna kabina ale nie ma co sie oszukiwac ze w MF jest duzo duzo ciszej niz w kabinie Zetora liczby nie kłamia a twoje subiektywne odczucia nic nie wnosza do tematu. A w Zetorze jest wygodniej mówisz to jest smieszne jak dla mnie przeciez w tej duzej kabinie widocznosc jest strasznie słaba biegi w podłodze i wyciszenie napewno nieporownywalne do MF-a

 

Ja bym był za MF oszczedny zwrotny duzo biegów półbieg pod obciazeniem rewers wypasiona kabinka i EHR to wszystko uprzyjemnia prace no i blokada i mosty właczane elektrohydraulicznie.

 

 

PS: W Zetorze siedziałem z zapalonym silnikiem i gazu dodawałem to jest tak sobie a MF-em jezdziłem co prawda 3080 ale prawie to samo z lekko niedomknietymi dzwiami i było sporo ciszej według mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ale w jednym MF jest na pewno gorszy, a mianowicie w wrażliwości (paliwa, oleje, warunki atmosferyczne itp.) nie chodzi tu o karoserie tylko o podzespoły elektroniczne oraz silnik, skrzynie


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

Nigdzie nie napisalem ze moj zetor jest "super hiper wypasiony" wręcz przeciwnie :unsure: ja swojego zetora uzytkuje juz prawie 6 lat i jestem zadowolony :D a znajomy ma go rok i juz go chc sprzedać :blink: ciekawe dlaczego ?? a skoro liczby nie klamią to ile kosztuje zetor a ile kosztuje masey ?? ile kosztuja czesci zamienne do zetora a ile do maseya ?? i dlaczego 75 konny masey nie dal rady przeciagnąć 62,5 konnego zetora ?? dziekuje nie mam wiece pytań .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

No wiadomo w MF trzeba o paliwo filtry oleje w silniku i skrzyni dbac. No ale cos za cos jak sie chce jezdzic to i oleje trzeba zmieniac. Jak sie dba tak sie ma takie zycie.

 

A z tymi warunkami atmosferycznymi to nie przesadzajmy za bardzo. :unsure:

 

Jaka jest zywotosc MF a jaka Zetora?

A z przeciaganiem to sie nie wypowiem bo to jest głupota włascicieli nic wiecej według mnie ale kazdy robi co chce.

Zetora masz od nowosci to nie porównuj z 20 letnim MF-em chociaz on i tak bije Zetora wyposazeniem i rozwiazaniami technicznymi na głowe i nie ma co do tego watpliwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

koledze padl podnosnik po kilku metrach orki, a przyczyna byla bajecznie prosta zly olej , przykre ale prawdziwe . musial wybulic kupe kasy za olej , nie mowie juz o tym ze musi brac paliwo z orlenu bo z skr-u nie lyka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Sorki ale ja nie rozumiem czy dla Ciebie to ze kazdy cagnik powinien jezdzic na olejach zalecanych przez producenta i zmienianych na czas a nie starym syfie pomieszanym z 5 innymi starymi Hipolami jest trudne do zrozumienia? Bo o to Ci chyba chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

chodzi mi teraz o koszty eksploatacyjne .Ktore sa tez nie bez znaczenia . wszyscy zwracaja uwage tylko na koszty paliwa , a takie rzeczy jak oleje i plyny tez sa wazne . akurat masey potrzebuje wiekszej uwagi jezeli chodzi o oleje , zetor nie . kazdy ciagnik ma jakies wady i zalety . I nie da sie powiedziec że sposród tych ciagnikow ktorys jest jednoznacznym zwyciezca .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

olej musi być dobry bo jest mnóstwo małych kanalików elektrozaworów które na kiepskim oleju przestana działać, więc sprawa oleju jest bez dyskusyjna, bo to czy MF czy JD czy inny jak będzie słaby olej to nie pojeździsz za wiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Z tymi warunkami to nie przesadzam, jak jest za gorąco lub za wilgotno to w mf-ie palą się kontrolki przynajmniej w 3070 kolegi :unsure: Zetor wytrzyma dużo więcej bez zmiany oleju, oraz silnik nie jest tak podatny na uszkodzenia (przegrzanie itp.)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jakie kontrolki mu się palą?

@Dawid777 widziałeś pompę paliwową w swoim JD chyba taka sama jak w MF więc uważaj na paliwo, a i oleju możesz nie zmieniać przecież to JD czyli bardzo wytrzymałe maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Hieee, znowu wojna B)

 

No to jedziemy...

a ty siedzialeś w obu ciagnikach ze wiesz ze to co jest napisane w tym tescie to prawda ??

Ja siedziałem, ba, nawet jeździłem nie jednym Zetorem i nie jednym MF, jeśli chodzi o głośność w kabinie to tu nie ma co porównywać... Wartości w teście badane były na ciągnikach nowych, używka nie zawsze ma uszczelki kabiny w idealnym stanie czy też prawidłowo wyregulowane zamki i nie w każdym będzie jednakowo cicho ale i tak MF ma tu wyraźną przewagę.

 

dlaczego 75 konny masey nie dal rady przeciagnąć 62,5 konnego zetora ??

Przecież na drodze 2x dał rade, a Zetor nie zrobił nawet milimetra do przodu :D poza tym grajcie fair play, dorzuć do MF komplet obciążników jak u Ciebie i będzie Zetora ciągał jak chciał.

 

musial wybulic kupe kasy za olej

Nom, hipol kosztuje jakieś 9zł/litr a dobry stuo można dostać za 12zł/litr, tragiczna różnica w cenie :unsure: Generalnie sprawa jest prosta, tą kupe kasy wypadało by bulić tuż po zakupie i co każde następne 1000mth, jak kogoś na to nie stać to niech nie kupuje MF i tyle w temacie kosztów :)

 

Ale w jednym MF jest na pewno gorszy, a mianowicie w wrażliwości (paliwa, oleje, warunki atmosferyczne itp.

Warunki atmosferyczne czyli? Zwróć uwagę jak przy -20 zachowuje sie Zetor z turem na hipolu a jak MF, po turze najlepiej to widać, że o wspomaganiu i podnośniku nie wspomnę :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Wiem wiem, przecież nic czerwonego do baku lał nie będe, kupuje paliwo normalnie na stacji, a nie z żadnych podejrzanych miejsc. Kontrolki pomarańczowe nie wiem dokładnie jakie, ale mówi że można jechac :unsure: JD jest wytrzymały na oleje, ja będe lał turdusa bo jest dużo tańszy od fuscha nie mówiąc od JD, mój silnik nie ma turbo i intercoolera i licze że nic mu nie będzie, w hydraulice ma kolor jak jadalny więc jest czyściutki :blink:


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

tylko że to nie tylko hydraulika ale też elektrohydraulika taka jak banalne załączanie przedniego napędu, jak na kiepskim oleju może się zacinać elektrozawór a w konsekwencji może się przepalić a jest on droższy od oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

jak bys nie zauwazyl to za pierwszym razem zetor zostal podpiety za dolny zaczep. za drugim razem za pozno wystartowalem , ale pozniej zetor zlapal przyczepnosci i oba staly w miejscu :unsure: mirasek@ nigdzie nie wspomniales o mocach obu ciagników i stanie bierznika w oponach , bo po co ?? przeciez to nie ma znaczenia w takich próbach :blink: O halasie w kabinie juz powiedzialem swoja opinie i nie bede sie powtarzał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

bo moc w takich próbach ma 3 albo nawet 4 rzędne znaczenie, znaczenie ma w powiedzmy 80% przyczepność, a ta zależy od podłoża, szerokości opon, masy ciągnika. stan bieznika ma znaczenie,ale np na asfalcie lepiej mieć łyse opony, zaś na podłożu miękkim dobry bieżnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, przecież nic czerwonego do baku lał nie będe, kupuje paliwo normalnie na stacji, a nie z żadnych podejrzanych miejsc. Kontrolki pomarańczowe nie wiem dokładnie jakie, ale mówi że można jechac :unsure: JD jest wytrzymały na oleje, ja będe lał turdusa bo jest dużo tańszy od fuscha nie mówiąc od JD, mój silnik nie ma turbo i intercoolera i licze że nic mu nie będzie, w hydraulice ma kolor jak jadalny więc jest czyściutki :blink:

Do MF-a nawet z Turbiną olej Turdus jest odpowiedni na pewno mu nie zaszkodzi, stosuje ten olej już drugi rok. Kontrolki pomarańczowe w MF są od blokady mostu i WOM. W jakim sensie JD jest wytrzymały na oleje?.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Gadałem z właścicielem MF-a i też ma JD i mówi że jak w MF-ie nie wymieni się oleju na czas to długo nie pochodzi, a JD to można się troche wstrzymac, lub wlac tańszy (ale o tych samych parametrach!!!). No i MF-a przegrzewasz tylko raz (nie wiem jak z JD) a zetorowi to nie przeszkadza, znam ludzi którym się grzały zetorki (za duża maszyna przewaznie) czekali jak ostygnie i dalej w pole, a w perkinsie remont :unsure:


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil987    0

qurcze zrobiło się troche gorąco na forum :blink: ludzie wyluzujcie :D

dzięki wszystkim za odpowiedzi :)

a w tym mf-ie jak włączy się blokadę to świeci się ponoć jakaś kontrolka...a w razie spalenia jej da się inaczej sprawdzić czy blokada jest włączona czy nie?? to samo dotyczy przedniego napędu... bo troche przerażający jest fakt, że można by było jeździć na włączonej blokadzie-konsekwencje tego byłyby zapewne katastrofalne B)

a odnośnie poziomu hałasu w tym Fergusonie powiem jedno: w swoim życiu miałem okazje jeździć wieloma ciągnikami...Ursusem c-360, c-330, c-380, T-25, Zetorami:5211, 6340(nowym), Belarusem(nowym), a także MF-em 3060 i powiem wam, że jeszcze nigdy nie przypuszczałem, że w ciągniku moze być tak cicho jak w tym mf-ie :) Sory Zetor 6340 może się przy nim schować... A i jeszcze jakimś nowym DeutzFahr-em 160-konnym i chyba tylko w deutz fahrze było ciszej :) Pozdro :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jak załączasz blokadę to chyba jest jakiś włącznik, i jak ją załączasz i kontrolka się nie świeci to trzeba zacząć od wymiany żarówki, bo brak żarówki może uszkodzić most

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
jak w MF-ie nie wymieni się oleju na czas to długo nie pochodzi, a JD to można się troche wstrzymac, lub wlac tańszy (ale o tych samych parametrach!!!).

No tak, dla MF cena oleju to bardzo istotny parametr, na korpusie skrzyni znajduje sie czytnik kodu kreskowego podający informacje do autotronic :blink: JD takiego nie ma więc można lać tańszy o tych samych parametrach

 

:unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

Dla mnie osobiscie praca w zetorze to przyjemność :unsure: jest cicho , wygodnie , wszystko widac z kabiny , wlacze sobie radyjko eska gra i mógłbym z niego nie wysiadać :blink: mam go od 2004 roku i mie mialem zadnej awari poza tym ze urwalem srobe mocujaca odstojnik (moja wina bo za mocno dokrecalem ) a tak to chodzi bezawaryjnie , leje rope i jade :D zetorek ma juz 1200mth B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a ten MF co z nim się przeciągałeś ile miał mth 8-10tys??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj