Zaloguj się, aby obserwować  
kamil987

Zetor 8540 czy MF 3065

Polecane posty

KamilW    3

Przedni napęd działa tak, że jak elektrozawór puszcza olej pod ciśnieniem do sprzęgła, które załącza przedni napęd to napęd jest rozłączony, jeśli nie daje puszcza oleju to napęd jest włączony. Czyli jeśli zgasimy ciągnik, to się sam przedni napęd włączy, odpalamy elektrozawór dostaje sygnał, otwiera się i napęd jest rozłączony. Elektrozawory dopasowaliśmy w firmie , która sprzedaje części do koparek i wyszły nas po ok. 200 zł/szt, ale jest jedno ale - one działają odwrotnie niż oryginalne tj. jak dostają prąd, to są zamknięte, a jak nie dostają to są otwarte w użytkowaniu to raczej nie przeszkadza. Wybraliśmy te dopasowywane po tym jak w korbankowie powiedzieli nam 500-700 zł za sztukę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

@Zetor 53400

Wiesz, zawsze będzie jakieś ale ;) Zetor na filmikach ma obciążniki, na drugim nawet pod koniec MF go przeciągnął, dopiero jak Zetora ściągneło w miejsce z którego ruszał MF i zaczął sie zakopywać to sie "nie dał" :D Tak czy inaczej fajna zabawa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil987    0

dzięki KamilW ;) A powiedz jak sobie twój ferdek radzi w transporcie?? I jakie przyczepy ciąga...??

Tata mówi, że z tymi co mamy 60-tka dostaje po du**e a ten mf nie będzie miał co z nimi robić :D Ale mi się wydaje, że miałby chyba z nimi troche ciężko na szosie... :D ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

właściciel jest moim znajomym :D ogolnie na niego nie narzekal tylko bez przednich obdiaznikow nie mogl przejechac z podniesionym kvernelandem 4 skibowym zagon. na resorach :D a zetorem bez problemowo :(

ps. kverneland taki jak henius91@ chyba tak , jak sie myle to przepraszam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilW    3

Przyczep ogromnych nie ciągaliśmy. Zdarzały się zestawy po około 13t (+ przyczepy) kuku mokrej i nie miał z nimi problemu, natomiast pod spore górki niestety trzeba było zredukować, ale jakiegoś braku mocy w transporcie nie ma. Orzemy 3095 pługiem obrotowym Huarda (4*40) i jeździmy z prędkością 8-9 km/h (wg. katalogu), a obroty to na ogół 1600 i jakoś nie czujemy potrzeby grzać go na 1900. Spalanie mierzone w pługu Niemeyer 3x50 wyniosło 10-11 l/h przy obrotach ok. 1550 więc całkiem mało. Co do tych usterek które wypisałem, to miały one miejsce w przeciągu 4 lat, s tym że uszczelniacze na sprzegle od przedniego napędu i elektrozawory już wcześniej były zepsute tj. takiego kupiliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Jako ciągnik główny wybrałbym zetora, co prawda nie jest tak komfortowy, ale za to części łatwo dostępne przez co nie będzie przestojów, poza tym nie jest taki lichy, ma półbiegi, czasami rewers, bywają i z ehr czy klimą. Mf też dobry ciągnik, ale ja nie mam przekonania do perkinsa, za zetorka trzeba dac ponad 50tys (taniej raczej wyeksplatowane) to za tą cene będzie już MF 6120 czy 6140. Ja gdy stanąłem przed takim wyborem wybrałem JD 6100, zobaczy się co z go wyjdzie ;) był najmniej zuzyty, i o wiele lespzy od innych ciągników w tej cenie (niecałe 60tys). Pod uwagę brałem jeszcze MF-a 6110 oraz zetora 75/8540. A mam 20ha


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

szczerze powiedziawszy to oba śmigaly tak samo . tylko tak jak ja mowie zetor mial przewage na nawrotach ;) a zauwazmy ze zetor z tematu jest sporo masywniejszy od mojego , wiec do ciezkich prac by byl lepszy zetor :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil987    0

Wiem wiem, że lepszy byłby Zetor, masywniejszy i wogóle mocniejszy, chociaż nie do końca, bo byłby trochę wolniejszy(a niektóre pola mamy dosyć daleko od domu...), lecz nie opłaca się przy dzisiejszych cenach płodów rolnych na nasze hektary kupować ciągnika za 50 tyś... :D Chcieliśmy coś za max 43 tyś znaleźć ale małe szanse na Zetora :(

A Mf wydaje się w sam raz. Jest zgrabny(nie za duży nie za mały ;) ), szybciej jeździ, mniej pali,kabinka całkiem komfortowa, a może jak trafimy na dobry model i będziemy go dobrze użytkować to nie będziemy mieć poważniejszych awarii :) I myśle, że za 40 tyś znajdziemy dobry model po 90r. i ze skrzynią 16x16... A powiedzcie czy to prawda, że wersja autotronic jest najbardziej awaryjna, tzn jak coś siądzie w EHR to potem ciążko to naprawić...?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako ciągnik główny wybrałbym zetora, co prawda nie jest tak komfortowy, ale za to części łatwo dostępne przez co nie będzie przestojów, poza tym nie jest taki lichy, ma półbiegi, czasami rewers, bywają i z ehr czy klimą. Mf też dobry ciągnik, ale ja nie mam przekonania do perkinsa, za zetorka trzeba dac ponad 50tys (taniej raczej wyeksplatowane) to za tą cene będzie już MF 6120 czy 6140. Ja gdy stanąłem przed takim wyborem wybrałem JD 6100, zobaczy się co z go wyjdzie ;) był najmniej zuzyty, i o wiele lespzy od innych ciągników w tej cenie (niecałe 60tys). Pod uwagę brałem jeszcze MF-a 6110 oraz zetora 75/8540. A mam 20ha

Powiem szczerze że za 50tyś ciężko by było znaleźć MF 6120 - 6140, chociaż może by znalazł ale takiego do remontu albo wyeksploatowanego gdzie połowa funkcji nie działa. Może tylko w moich okolicach używki są tak drogie. Uważam że za taką kasę sztuką by było znaleźć dobry egzemplarz.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil987    0

masseyferguson6140 widze, że jesteś z lubelskiego... Jak kupowałeś swój to pewnie zjeździłeś troche komisów...A powiedz, są jacyś handlarze w woj. Lubelskim co mają te mf-y 30xx?? Może coś o niektórych słyszałeś czy mają dobry sprzęt?? Bo na allegro widziałem kilka fergusonów z Ryżek koło Łukowa...Słyszałeś coś o nich??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja przeznaczyłem 60tys ma ciągnik :D Za 43 będzie bardzo cieżko kupic dobry ciagnik ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

szczerze powiedziawszy to oba śmigaly tak samo . tylko tak jak ja mowie zetor mial przewage na nawrotach ;) a zauwazmy ze zetor z tematu jest sporo masywniejszy od mojego , wiec do ciezkich prac by byl lepszy zetor :D

Skąd wy bierzecie te mądrości? 8540 wygląda na duży ciągnik, ale wg DLG jest lżejszy od 3060 o 30 kg. Nie wnikam w to, który lepszy w jakiej pracy, ale jak już się coś pisze to wypadałoby to sprawdzić.

 

Warto zwrócić uwage na poziom hałasu MF 72/76 dB, Zetor 83/83,5 dB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowaliśmy ciągnik sporo komisów zwiedziliśmy swojego kupiłem na trasie na Siedlce w Gręzowie duży skład przy trasie A2 głównie Fendty ma właściciel i prowadzi tam serwis zachodnich ciągników kupowałem u nich filtry oleje i nawet jak miałem małą awarię służyli pomocą ogólnie ludzie chwalą ich jak i serwis serii 3000 jeszcze nie widziałem u nich sprowadzają raczej nowsze sprzęty polecam pojeździć w okolicach np: Zbuczyna, Borki Kosy jest tam dużo ciągników tej serii będziesz miał z czego wybrać. W Ryżkach byłem kiedyś ale nic konkretnego nie mieli.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilW    3

Co do autotronica to mają go wszystkie mf-y i to nie jest typ skrzyni, lecz komputer sterujący m.in. wałkiem czy rozłączaniem przedniego napędu. Co do skrzyni to my w 3095 mamy 32x32 i działa poprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

Mariuszx@ a pokaz mi gdzie ja napisalem ze zetor 8540 jest ciezszy od mf 3065 ?? przytczysz mi moje slowa ?? Jak je znajdiesz to powiedz. A tak poza tym to z jakiej strony korzystaleś ze podajesz takie dane ?? chętnie bym spojrzał :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mariuszx@ a pokaz mi gdzie ja napisalem ze zetor 8540 jest ciezszy od mf 3065 ??

Tutaj:

. zetor wazy 3860kg a massey tez cos kolo tego.

i tutaj:

a zauwazmy ze zetor z tematu jest sporo masywniejszy od mojego , wiec do ciezkich prac by byl lepszy zetor :unsure:

Pozwoliłem sobie poskracać Twoje posty, żeby niepotrzebnie nie przedłużać.

Dane z DLG, linki masz powyżej :blink: .

 

Oba ciągniki ważą praktycznie tyle samo, także uciąg mają taki sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

wszystko ładnie pieknie tylko jak zajzalem na ta stronke to zaraz zwrocilem uwage na mase obu ciagników :D A wiec tak :

- masseyferguson 3065 wazy 3910Kg i na 1 kW wypada 59 kg

- Zetor 8540 wazy 4048 kg i na 1 kW wypada 65kg

 

wiec wybacz ale ja przytoczylem dane ciagnikow z tematu :unsure: i ogólnie prze tych danych uważam że masey w polu nie ma szans z zetorem :) oczywiscie wg. tego testu zetor ma słabszy silnik o 4,4 kW to daje roznice ok. 6 KM :blink: ale nadal uważam ze zetor lepiej by sobie poradził w pracacz polowych niz massey B)

 

 

we wszystkich przytoczonych przez ciebie moich słów miałem racje :) w pierwszym cytacie jest roznica 50Kg :) zas w drugim tez mialem racje pisząc ze jest masywniejszy od mojego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42

Ja bym Ci proponował MF 3065 bo te bez turbo się strasznie "duszą" jak to silnik perkinsa mam przyjemność jeżdzić MF 3050 więc co nie co wiem na nich temat. Co do skrzyni to wiecej osob wybiera 16x16 podobno mniej awaryjne. Jak kupujesz to nie patrz tak bardzo na rocznik lepiej zeby byl kompletny mial jeszcze w miare opony9bo teraz sa drogie) no i zeby bylo widac ze byl zadban

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wszystko ładnie pieknie tylko jak zajzalem na ta stronke to zaraz zwrocilem uwage na mase obu ciagników :D A wiec tak :

- masseyferguson 3065 wazy 3910Kg i na 1 kW wypada 59 kg

- Zetor 8540 wazy 4048 kg i na 1 kW wypada 65kg

 

wiec wybacz ale ja przytoczylem dane ciagnikow z tematu B) i ogólnie prze tych danych uważam że masey w polu nie ma szans z zetorem :) oczywiscie wg. tego testu zetor ma słabszy silnik o 4,4 kW to daje roznice ok. 6 KM :unsure: ale nadal uważam ze zetor lepiej by sobie poradził w pracacz polowych niz massey :blink:

 

Jak dzielisz jakąś liczbę to chyba normalne, że dzieląc przez większą wyjdzie mniej?? MF ma 6 kg/KW mniej niż Zetor, ale ma też właśnie 4,5 KW więcej. Zobacz sobie przebiegi momentu, MF ma zdecydowanie bardziej płaski, max moment jest przy niższych obrotach(1280 vs 1500).Jak dla mnie to porównywalne ciągniki, MF ma słabszy podnośnik ale za to komfortem bije zetora na głowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

oczywiscie że są porownywalne :blink: W wakacje jezdzilem troszki z kumplem tym fergusonem i powiem ci szczerze że w moim zetorze jest wygodniej i ciszej , jak u siebie w kabinie moge luzno gadac przez tel. to u niego musialem troszeczke glosniej mowic :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

MF-74 dB

Zetor-83dB, 7340-87 dB

Nie chce mi się już dłużej dyskutować, zapewne liczby kłamią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

Ty oczywiście wiesz lepiej , to spoko :unsure: mi to ryba. to wogóle po co powstal taki temat ??? przecież wszytko jest napisane w tym teście . Tak więc powstal on po to aby uzytkownicy bądz ludzie majacy stycznosc z tymi maszynami wypowiadali sie na ich temat i wyrazali swoje opinie , a nie tylko wierzyli w to co na papierze , takie jest moje zdanie . a ty siedzialeś w obu ciagnikach ze wiesz ze to co jest napisane w tym tescie to prawda ?? ja mialem okazje porównać tego masseya do mojego zetora i to zrobilem , a jak komus sie nie podoba , to niech nie zarzuca mi klamstwa tylko opowie o swoich doswiadczeniach z danym ciagnikiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj