Zaloguj się, aby obserwować  
kamil987

Zetor 8540 czy MF 3065

Polecane posty

ariss    25

po prostu się nim przejedź używaj wszystkich biegów w 2 kierunkach sprawdź napęd wom podnośnik zobacz czy nie cieknie czy nie stuka coś jak jedziesz no ciężko powiedzieć bo nie wiesz nie masz porównania do tego jak powinien chodzić dlatego najlepiej obejrzyj kilka sztuk albo zabierz kogoś kto posiada podobnego MF- ja tak zrobiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Jeśli używane mf-y z zachodu są tak cudowne, to w takim razie doradźcie skąd takiego kupić, ile min. ma kosztować i na co zwrócić uwagę przy zakupie, bo mają one charakterystyczne podzespoły, które najczęściej trzeba sprawdzić(np. skrzynie biegów, które są często zepsute, ale nie wiem dlaczego) no i jak sprawdzić stan przedniego mostu, bo to drogie w naprawie? Z obrzyganiem olejem po tylu latach eksploatacji to już się godzę tak jak z korozją. Co jest lepsze w nich jak w innych ciągnikach, że jest ich tak dużo?

EDIT: Czy następne serie MF-ów o porównywalnych parametrach są lepsze niż seria 30XX?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil987    0

Czyżby tak mało było użytkowników MF-ów na AF??

Jak macie takie MF-y to prosze opiszcie swój ciągnik, tzn. np. ile już go macie i jak się sprawują...

A mam takie pytanie, czy MF 3060 śmiało będzie ciągał takie przyczepy co mam w galerii na szosie i w polu czy będzie miał z nimi problemy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil987    0

Już troche tematów o nich poczytałem, ale nigdzie nie ma np. jaki jest ich uciąg...czy dobrze sobie radzą w transporcie, czy np. pod każdą górką trzeba redukować z ładunkiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

nie myslales o takim ciagniku jak moj?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil987    0

no no musiałbym być hardcorem żeby na 15 ha brać 10245 ;)

nie ta moc... to musi być coś od 80 do góra 90 km... i już postanowione, że tylko Ferguson wchodzi w grę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

3 lata temu też mówiłem ze trzeba byc hardcorem zeby brac wiecej jak 100km na 32ha ;) teraz celuję w ciągnik 120-130km a ziemi nic nie przybyło :-) MF to dobre ciągniki ponoć więc wybór chyba jest OK - popytaj tylko ludzi ile kosztuje serwis


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielu ludzi głosi legendy o awariach w MF 30XX. Jednak wiem iż są to tylko legendy. Ja posiadam MF 3065 se skrzynią Power shift 16/16 już od ponad 1,5 roku i nie miałem żadnej awarii która byłaby spowodowana tym że ciągnik jest wadliwy lub coś w tym stylu. Owszem ukręciłem frezy na wale od przedniego napędu ale to tylko przez moją głupotę. Rozumiem że niektórzy kupili ciągniki które się zepsuły, lecz to na pewno nie z winy wad fabrycznych jak twierdzą. Jest to już sprzęt używany i awarie mogą się zdarzyć. O wytrzymałości tych ciągników świadczą przebiegi jakie mają nawet ponad 15 tys mth. Jeśli kupimy ciągnik który jest w dobrym stanie to na pewno będzie służył długo. Jeśli ktoś chce kupić ciągnik który się nie popsuje to niech kupi sobie nowy-lecz one także się zepsują. Nie ma idealnych i nie awaryjnych ciągników.Owszem części do MF są droższe od Ursusów i Zetorów, lecz na pewno będą mniej razy ulegać awariom niż w Zetorach czy Ursusach. Skrzynie są w nich bardzo dobre. Mają dużo biegów idealnie rozłożonych w prędkościach. Daje to duża możliwość w pracy na dostosowanie prędkości. Wiadomą rzeczą jest by biegów było najwięcej. W MF jest rewers a w Ursusach nie ma. Są bardzo zwrotne i komfortowe a nie jak w Zetorach i Ursusach. Mam C-360 i wiem że w pługach 3x35cm MF spali o litr mniej niż Ursus. A zrobi większą robotę i o wiele szybciej, nie wspomnę o komforcie. Od czasu kiedy posiadam MF to on robi wszystkie prace bo spala mniej ON niż C-360. No Ursus też pracuje ale tylko z przetrząsaczem do siana i rozrzutnikiem, ale tylko dla tego że MF nie mieści się do obory,a gdy kosimy trawę MF to w tym czasie Ursusem rozrzucamy pokosy. To są dobre ciągniki i na pewno nie są wadliwe, jak twierdzą niektórzy. look19 jeśli kupiłeś kompletnie zużyty ciągnik to nie mów że jest on wadliwy i że każdy taki jest. Kupiłeś go już wypracowanego a remonty i naprawy są gdyż już podzespoły były zużyte. I to cała prawda. Gdyby każdy kto pracuje tym ciągnikami dbał o nie tak jak powinien to z pewnością nie było by napraw, przynajmniej większości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil987    0

O skoro masz 60-tke to powiedz czy z tymi samymi maszynami jeździ szybciej w polu, np. z pługiem lub z agregatem?? Z tym pługiem 3x35 lata może tak jakby 3-ką 60-tką??

A powiedz jakie przyczepy nim ciągasz i czy na szosie daje sobie z nimi rade lepiej niż 60-tka?? Bo słyszałem że te ciągniki mają słaby uciąg...

My też zamierzamy wziąć tego 3065 bo to przeważnie są już młodsze ciągniki niż 3060 i łatwiej trafić na skrzynie 16x16...A powiedz czy za 40 tyś można znaleźć takiego 3065 po 90r i ze skrzynią 16x16 już w dobrym stanie?? Powiedz jeszcze czy miałeś jakieś problemy z elektroniką??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

Sam posiadam zetora 5340 (62,5KM) i przeciągalem sie z mf 3060 (75KM) i uwazam ze ten massey jest ciagnikiem typowo pomocniczym . Ten mf nie byl w stanie mnie przeciągnąć oba stały w miejscu i kreciły kołami , a roznica mocy wynosi 12KM . Uwazam że z tych dwoch to zetor by byl lepszym ciagnikiem do orki i agregatu , zas massey do prasy i kosiarki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

MF 30xx waży ponad 4 tony, Zetor ok 3,5. Mając do wyboru MF i słabszego Zetora bez wahania brałbym MF. Jak by nie patrzeć to inna liga, półbiegi, EHR, cicha kabina, zwrotność itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilW    3

Jeżeli @ Mariusz x ma rację co do wagi tych ciągników, to MF z którym siłował się @Zetor53400 musiał mieć albo opony zjechane, może silnik, a może stał na gorszej (mniej przyczepnej) nawierzchni. Co do skrzyni to w naszym 3095 większych problemów z nią nie było. Pompa hydrauliczna się rozsypała, ale to było następstwem wlania złego oleju do skrzyni. Spalił się jakiś bezpiecznik, podtarł się ten "język" który bierze udział w przełączaniu grup żółw/zając dając sygnał do elektrozaworu. Wymienialiśmy 2 elektrozawory (nabyliśmy go już z zepsutymi), wymienialiśmy uszczelniacze na sprzęgle od załączania przedniego napędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

oceńcie to sami ...

 

na poczatku drugiego filmiku mialem zaczepiona linke na dolny zaczep ( nie musze chyba mówic jakie to ma znaczenie) a za drugim razem jak zetor zalapal przyczepnosci to stali oba . I co wy na to ?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

Ferdek stabilniejszy, co tak na końcu 2 filmu rzucało tym zetorkiem ;)

Widać że Zetor walczył....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil987    0

oj nie porównuj prawie nowego zetora do 20 letniego ciągnika... ;)

u mnie sąsiad proximą 62 km spokojnie samochód z wysłodkami wyciąga a drugi zetorem takim jak twój ciąga dwie 6 tonowe przyczepy z podwójnymi burtami i daje spokojnie sobie z nimi radę... :D

nowy silnik robi swoje i ma duże znaczenie...poczekaj 15 lat i wtedy już nie będzie taki mocny... :D

 

KamilW i ile kosztowała wymiana tych elektrozaworów?? A to prawda, że w tych mf-ach po kazdym włączeniu silnika przedni napęd sam się włącza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

no dobrze wiek wiekiem , ale spojzcie na moce tych dwóch ciągników . 12 KM t jest sporo jak na ciagniki takich mocach , wiec sadze ze zetor nie ma powodu do wstydu ;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zetor mógłby mieć 90 KM, to by nic nie zmieniło. W takich próbach moc silnika praktycznie nie ma znaczenia. Ważniejsza jest masa i opony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

no to zetor na przodzie ma łyse opony :/ a z tylu 60-70% a massey mial z przodu nowki a z tylu tak jak ja . wiec masa i moc tez ma znaczenie . zetor wazy 3860kg a massey tez cos kolo tego. wiec dochodzimy tu do mocy a ona jest o 12 KM mniejsza , a mimo to zetor nie dal sie przeciagnac . ;) ja tam jestem dumny ze swojego osiagniecia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ale podłoże to było słabe zwłaszcza w pierwszym filmiku bo zamiast jechać to się kopały tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

na początku to mf go ciągnął a potem trochę pociągną i zaczęły się kopać, a jakie były rozmiary kół w obu ciągnikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil987    0

ejej troche zboczyliście od tematu ;) zamiast napisać coś konkretnego o tym mf-ie to wy mi się tu kłócić zaczynacie :D

Zetor53400 nie rozmawiałeś może z właścicielem tego mf-a na temat jego ciągnika?? Nie wiesz jak mu się sprawuje?? Mówił coś o nim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj