Adrianos

ciągniki o mocy 120-140km i 80km

Polecane posty

Adrianos    30

A więc chodzi o to jaki wsiąść ciągnik (głównym kryterium jest cena) ale przede wszystkim jakość mam dylemat, w grę wchodzą praktycznie wszystkie marki, od Fendta i JD aż po zetora ostatecznie. ten 80konny może być wersja podstawowa ewentualnie jakieś małe bajery za to ten większy najlepiej pełna opcja. Najlepiej oba z jednej stajni, co sądzicie o tym żeby ten mniejszy był w 3 cylindrach?? dobre rozwiązanie?? bo DF oferuje takie rozwiązanie i według mnie to dość oszczędne powinno być, dodam jeszcze tylko że ciągniki będą pracowały w gospodarstwie nastawionym na krowy mleczne a nie w polach. jeżeli ktoś ma to poproszę cenniki poszczególnych modeli i dodatkowego wyposażenia. proszę o rady i rzeczowe odpowiedzi na moje pytania. pozdrawiam całe AF


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasso    0

NH ma dużo modeli, myśle ze napewno dopasowałbyś któreś modele do swojego gospodarstwa. Solidne ciągniki, mało awaryjne sam jestem właścicielem jednego i szczerze poleca. Nie bawem będę kupował ciągnik i na 90% będzie to kolejny NH. Te mniejsze modele są 4 cylindrowe a te 120-140 juz 6 cylindrowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

a co z ceną?? no i jak komfort?? bo siedziałem w ciągniku serii TD to to wszystko takie z pod topora... od jakiego czasu użytkujesz ten ciągnik?? i przy czym??


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasso    0

Cena co chwile sie zmienia więc trzeba sie konkretnei u dilera zapytac o model. Ja mam TS115a i na komfort nie narzeka. Brat ma T6020 z 2007r i bardzo dobrze sie jeździ. kabina jest duza, miejsce dla pasażera jest w wygodne, z kabiny jest dobra widocznosc na wszystkie strony, klima, szyberdach ale to jzu prawie wszędzie standart. 

a u mnie chodzi z pługiem 4 obrotową, agregatem upr-siewnym 3metrowym, i duzo w transporcie jeździ. Mam tez forterre 12441 i szczerze wole NH pracowac. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

też mam forterrę:blink: i również sceptycznie do niej podchodzę,10641 ma sto koni i pracuje z turem:D a jak spalanie się prezentuje w twojej maszynce?? on ma 115km??


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasso    0

no i własnie ta forterra zrobi miejsce dla nowego NH :blink: tylko ze raczej bedzie troche większy model. mój NH tez z turem pracuje rotbust F30. Spalanie napewno mniejsze niz forterra. dokładnie musiałbym sprawdzic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

może bardziej kolor czerwony bedzie ci odpowiadał ;) Pomysl nad CASE Maxxum Multicontroler szczerze moge polecic. sam ma 140 od niedawna ale juz sporo popracował i naprade jestem zadowolony. Po przesiadce z zetora to niebo i ziemia :blink: TAka 140 w wersji MC to teraz koło 250netto


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

Z tego co się orientuje to NH i case to niemal to samo... a w czym ty ganiasz swojego, jakie maszyny?? awaryjność?? serwis?? ogólnie wszystko chce wiedzieć, gdyż ten większy ma być głównym ciągnikiem w gospodarstwie:D


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

4 obrotowa, 3m upr-siewny talerzowy + siewnik talerzowy, w tym juz pracował


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

jeszcze jakieś propozycje?? i cenniki panowie cenniki.....


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Jeżeli chodzi o case multicontrollera to niestety, ale ich cena po nowym roku pójdzie do góry o jakies 10-15 tyś :blink: .Spowodowane jest to tym, że dostały one nowe podłokietniki, (te same co w case cvx),monitor na prawym słupku kabiny(tez z cvx), nowa maska i oświetlenie(z pumy), oraz nowe fotele z bardziej wytrzymałego materiału. Zamawiając ciągnik teraz nie ma już możliwości wziąć go w starym wyposażeniu,a co za tym idzie tańszego. Co się tyczy case x-line to mają nową maskę ze światłami i nowe fotele, ale tu cena pozostaje niezmieniona. Tak na marginesie to ten podłokietnik z cvx to kosmiczna sprawa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

ale monitor to bedzie stndard ?? Bo to chyba opcja przynajmniej była.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

monitor na słupku to standard, a monitor w podłokietniku do np nawigacji to opcja. Dziś byłem u delera i jest bardzo zmartwiony, że nie ma już starych multicontrollerów bo przez to są mniej konkurencyjni. Wcześniej między x-linem, a multi było jakieś 15 tyś różnicy teraz jest to ok 25 tyś a to już sporo. Ja też się wkurzyłem bo już namówił mnie na multi a tu taki skok cenowy :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

i wybór padł na JD :> przynajmniej ten 80koni. jeżeli wczoraj został zamówiony to w jakim czasie powinien zostać dostarczony?? wie ktoś może??


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj