Piotrek6911

Deutz-Fahr czy John Deere

Polecane posty

katator    472
5720

- Tlumik po 200mth odpadnie.To jest regola powtarzajaca sie w 90% przypadkach.

- Promien skrety moglby byc wiekszy

- W skrzyni biegow PowerQuad 16/16 zastosowane sa linki. Trzeba sie liczyc ze i te z czasem moga sie przerwac. u mnie po 1000 mth pekla jedna.

- Strasznei lekki przod. Bez obciaznikow nie ma mowy o pryskaniu czy nawozeniu jesli z tylu mamy ciezar powyzej 1.5 tony/quote]

Z tym skrętem to wystarczy śruby ograniczające powkręcąć do końca i zawraca na 4m. A chyba chodzi Ci o mniejszy promień? Bo im większy tym więcej miejsca potrzeba żeby zawrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Ja na początku myślałem o DF, pote była valtra, JD, NH i case. Ponieważ do delera DF mam daleko i zaproponował mi wysoką cenę to wogóle go skreśliłem. NH walczył ale tez odpadł. Teraz został case i JD. Jednego i drugiego delera odwiedzilem już kilka razy, ciągnikami też trochę pojeździłem i powiem szczerze, że skłaniam się za casem. Porównując komfort pracy, wyposażenie, jakość wykonania case wychodzi do przodu. Kupując ciągnik trzeba kierować się względami praktycznymi i technicznymi a nie stereotypami. O JD każdy z nas słyszał jeszcze jak był dzieckiem do tego dochodzi super reklama i marketing, ale tym w polu dużo nie zrobimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

czy ja wiem czy narzędzia za małe? pług zabiera 2,5m a orze od 30 do 35cm głębokości. poprostu jeżdżę ekonomicznie. Obroty max 1900, silnik nigdy się nie dusi. W 7730 na wyświetlaczu masz ile spala na bieżąco, można nauczyć się dzięki temu oszczędzać. Jeśli jeździłbym tak że silnik by się dusił to spalanie momentalnie wzrasta. Tak samo jest na obrotach ponad 1900 i poniżej 1800. Nie wiem w jaki sposób u twojego sąsiada wychodzi 40l/h??? U mnie chyba nierealne. Kombajn mi mniej pali a ma silnik prawie 350km.

 

A case to dobiero potrafi łyknąć paliwa... :lol:

 

Dodam jeszcze że śmieszne są komentarze dotyczące otwierania szyby czy skrętu, czy tłumika :) Już wsześniej @katator to pisał ale potwierdzę że wystarczy dokręcić 2 śruby i macie skręt jak ta lala :) Otwieranie się szyby... w rączce jest naktętka którą należy dokręcić @hubertojdana . 5 zł za poradę :) tłumik owszem zardzewieje ale nie odpadnie, napewno nie po 200mtg :) może po 5tyś mtg. Ja mam 3000mtg i tłumik trzyma, żadna linka nie pękła. Opony 520 rzeczywiście są za wąskie, ja mam teraz założone 650. co do dociążenia to kupcie sobie przednie podnośniki i sprawa załatwiona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@bialy1989 otworzyć ci oczy? Kombajn mało bo obciążenie silnika jest na poziomie 60%. Ogólnie cudów nie będzie, kombajn ma małe obciążenie, ale pracuje na maksymalnych obrotach.. Przy ciągniku też cudów nie ma i przy obrotach 1800-1900 w orce mniej jak 30l/h na pewno nie będzie, bo silnik w ciągniku pracuje pod większym obciążeniem. Szacunkowo mogę Ci napisać, że na ha orki jak napisałeś spalisz min. 16l/ha. Kwestia tego ile jeździsz na godzinę.

 

Co do Case, to niezależne testy wykazują, że dopóki nie załączy się PB, to spalanie jest w normie. Jednak nie można zapomnieć, że PB to znaczny przyrost KM i Nm, bardziej tego drugiego.

 

 

Wniosek ogólny, który pisałem już wielokrotnie MOC=SPALANIE i cudów nie ma. Średnio 0,9-1,2litr na 10KM, jednak im większa moc tym bardziej współczynnik rośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

no zdecydowanie tak JD pali więcej ale są bezawaryjne, czego nie można powiedzieć o DF i moc jest inaczej generowana tzn że się tak wyrażę... JD jak ma ciężko puszcza chmurę i idzie dalej a DF zaśnie, przynajmniej ja mam takie spostrzeżenia:>


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

kombajn ma małe obciążenie tak? To spróbuj wjechać w 2 metrowy zielony rzepak. A ciągnik nigdy mi nie spalił 30l/h. Ma hektar orki wychodzi do 20 l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Żaden ciągnik nie jest bezawaryjny. Czy to JD, case czy coś innego. Poza tym te nowe JD to nie to samo co kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie mówię o obciążeniu elementów roboczych, a o silniku. Twój kombajn jest tak skonstruowany, że silnik ma duży zapas mocy, że prędzej Ci się pas spali na, niż silnik zdechnie. huh.gif @bialy1989 to ile km/h orzesz?

 

W odniesieniu do awaryjności JD, to wynika to z jakości, a to wynika z zupełnie innej założonej przy projektowaniu żywotności. Nie można tylko ograniczać się do JD, bo jest to zjawisko ogólnoświatowe i dostrzegalne w każdej dziedzinie. Cięcie kosztów i chęć zarobienia na konsumencie robi swoje. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

pewnie że tak. To tylko maszyny... takich ciągników jak kiedyś to już nie będzie... dzisiejsze ciągniki po 30 latach pewnie będą ciągle remontowane :lol: dletego trzeba po 10 latach zmieniać na nowe a stare wypychać :)

A wracając do ogólnego tematu to ja zostaje przy swoim że DF nie można porównywać do JD.

 

orze 7,5-9,0km/h zależy jaka gleba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

każdy mówi ze nowsze modele nie dorównują starszym. ale całe życie nowy to nowy.

 

a co do spalania hmmm

duży ciągnik jest produkowany do dużych robót wiec do tego należy go wykożystać. Więc jak to ktoś pisał MOC=SPALANIE.

ja mam zeotra (wiem ze to nie o tą markę chodzi) no i wszyscy mówią ze one dużo palą. No rzeczywiście taka jest prawda. ale w ciężkich robotach to wcale średnie spalanie nie wychodzi więcej niż w innych markach. no siana im przewracał nie będę

 

więc myślę ze i tutaj z JD jest podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

"nowy to nowy" ale nie wiadomo jak będzie chodził za 20-30 lat, a stare chodzą :lol: dlatego mówi się że nowe nie dorównują starym a tego tak naprawdę jeszcze nikt nie wie, się okażę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Ponieważ chcę kupić ciągnik ostatnio jeździłem trochę po delerach i przy okazji zaglądałem do serwisów. Mechanicy z JD nażekali tak samo jak ci z casa czy nh, a może nawet bardziej. Myślę, że JD przez to że jako jedyna marka został sam czyli nie wszedł do żadnej grupy, aby teraz się utrzymać musi lecieć trochę po kosztach i stąd wynikają te negatywne opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

JD nie wszedł do koncernu, bo jest silną marką. Jakie to niby negatywne opinie słyszałeś? Poza tym JD jest jeden, a w koncernach z zewnątrz się różnią, a poza tym jedna sitwa, także coraz trudniej mówić o konkurencji wewnątrz koncernu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

no ale chociaż są sami to są w ścisłej czołówce światowej, a nie wiem czy nie na pierwszym miejscu....


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

przynajmniej w testach opisywanych przez gazety zajmują czołowe miejsca wiec to tez nalezy wziąć pod uwagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

DF stoi na pewno wyżej, niż NH. DF cenowo wychodzi podobnie, jak Case i taniej niż Valtra, MF, JD, Fendt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

koledzy naczytalem sie wiele o ciagnikcah roznych marek i kazdy w koncu sie popsuje. Jeden bedzie chwalil dany model bo mu sie nie psoje a drugi bedzie sie non stop zalil bo trafil na jakis bubel co wyszedl z fabryki i u kazdego producenta tak jest. Ja sie sklonilem za Casem i czekam juz na maszyne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Niby w testach wypada dobrze, ale zwróccie uwagę, że te same gazety, które [przeprowadzają testy wybierają traktor roku i przez ostatnie 13 lat JD wygrał dwa razy, a NH trzy..., case dwa i fend trzy. Dziwne :lol:

Ja uważam że JD warto kupić, ale tylko jeśli ma to być bogata wersja i mamy kupę kasy, inaczej lepiej kupić inną markę i wyposażyć go pożądnie, a cena będzie taka jak JD w wersji podstawowej. Jeżeli chodzi o techniczne innowacje w obsłudze to JD jest z tyłu za innymi markami zachodnimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wg opinii uzytkowników lepiej jest kupić JD, ale tym nie nalezy sugerować się do końca. i w JD troche płaci się za markę, bo w końcu to markowy ciągnik ;PPPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W każdym ciągniku płacisz za markę kwestia jest tego typu ile producent liczy sobie za logo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

sydney masz rację jeżeli jd to na wypasie bo wersji podstawowej inne ciągniki maja więcej do zaoferowania i to prawda ale płaci sie za markę tak jak za fendta ale tam w przedziale 120 km masz skrzynie vario i to już inna bajka jak i cena :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

jak zwykle każdy swoje chwali że ten ciągnik mniej pali,a to tamte są awaryjne itd.a prawda jak zwykle leży po środku fakt śa marki lepsze i gorsze ale te z czołówki są na wysokim i wyrównanym poziomie ze wskazaniem którąś z nich w każdej z dziedziń.najbardziej mnie wk. jak ktoś ma ciągnik jakiejś marki i pisze że cała reszta to paliwożłopy i psują sie,choć gówno o nich wie bo nimi nie jeżdził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj