Zaloguj się, aby obserwować  
Wito

Jak zagospodarować 11 ha .

Polecane posty

DUCH1986    3

Chodzi mu chyba o to ze jest zgłoszona we wniosku o doplaty jako TUZ (TRWAŁY użytek zielony)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

To w tym roku zgłoszony TUZ a w przyszłym zaorane i posiane żyto, w polsce wzrosła ilość TUZ i raczej nie ma problemu ze zmianą sposobu uzytkowania. Moze zapytać sie w BP ARiMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Ze sprzedażą rzepaku nie ma problemów bynajmniej w mojej okolicy. A odpowiedzcie coś na moje pytanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wito    0

O maszyny się nie ma co bać zaraz obok tych pól mój wujek ma swoje gospodarstwo i ma wszystkie potrzebne maszyny . Chodzi o to żeby mieć co roku jakiś grosz , nie żeby się z tego utrzymywać tylko żeby było na jakąś używaną maszynę czy coś takiego . takie trochę hobby , jakby . :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Nie wiem jakie masz układy z wujkiem ale z życia wiem, że pożyczanie sprzętu jest do pierwszej awarii gdzie nie wiadomo kto jest winny a naprawa kosztuje. Eksploatacja wbrew pozorom także kosztuje sprzęt się zużywa, itd

Żyto to porażka, cena nędzna, posiej grykę, wymagania ma małe a ze sprzedażą raczej niema problemu, lub siej gorczycę i sprzedawaj tym co sieją poplony ale tu już też na rynku nastąpiło nasycenie produktem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wito    0

No właśnie myślałem o tej gryce . Tylko gdzie się ją sprzedaje ?? A co do wujka to to jest mój ojciec chrzestny , a poza tym to to jest c-360 więc to nie aż taki żal w razie awarii :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba330m    2

Najmniej roboty bedzie jak wezmiesz sie za plantacje perzu. Z tego co słyszałem perz ma właściwości lecznicze ;). Tak sie rozpisaliście o ziolach. :blink:

Jak na V klasie to tylko zyto no moze jeszcze pszenżyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wito    0

A zadam pytanie całkiem z innej beczki . Ile może dostać na rękę taki operator maszyn rolniczych (ciągniki głównie ) w 320 ha gospodarstwie , które prowadzi hodowlę bydła (180 dojnych , ale razem jakieś 400 ogonów ) :blink: ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

15 zł na godzinę to na ręką miesięcznie jest ponad 2,5 tys netto, tyle to traktorzysta może zarobić jak przyjdzie z własnym sprzętem a na umowę o pracę to do 1,5 tys netto z nadgodzinami. Za takie pieniądze yarecki12 to wszyscy by chcieli traktorami jeździć, po co iśc do roboty za 1,0 tys na miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

[...] po co iśc do roboty za 1,0 tys na miesiąc.

 

Bardzo słuszna uwaga! Warto się nad tym zastanowic. :blink:

 

Mam nadzieję, że za cytowanie posta powyżej po głowie nie dostanę. Ale chodziło mi konkretnie o to zdanie.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj