Zaloguj się, aby obserwować  
Maciej93

Temperatura U krowy w okresie zaszuszenia...

Polecane posty

Maciej93    2

Krowa dostała temperatury po czym dostała antybiotyk ... Krowa poroniła za 3 dni... Czy to może jest wina antybiotyku czy po po prostu temperatura zabiła cielaka?

DARKPANTER    18

A może to ta infekcja na którą został podany antybiotyk. U mnie był ostatni przypadek, że krowa dostała takiego zapalenia wymienia, że dwa tygodnie nic nie jadła, nie wiem ile różnych antybiotyków dostała, nie wspominając o gorączce, ale nie poroniła. Krowa ta nadal stoi choć nie daje mleka bo może jałóweczka będzie.

Wiadomość z agroFakt.pl

DARKPANTER    18

Tego nie wiem. Jest wiele przyczyn poronień, trzeba by zasięgnąć opinii jakiegoś innego lekarza wet. Może jakichś antybiotyk powoduje poronienia tylko teraz twój wet się nie przyznaje, że popełnił błąd.

Maciej93    2

No bardzo możliwe... Ale jest to zaufany lekarz wet. i nigdy nic takiego się nie zdarzyło...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Leszy
      Słuchajcie, mam nietypowy problem z krową. Dostało ona obrzęku nad kopytami, ale tylko z prawej strony. Prawa przednia i prawa tylna. Lekarz podał antybiotyki i przeciwzapalne, to jedynie trochę obrzęk zszedł, i wrócił po zakończeniu leczenia. Badał też czy nie ma ketozy, wyszło, że nie. Kwasicy też mówił, że nie ma. Tylko, że teraz zaczęła pienić w czasie przeżuwania, jak przy kwasicy. Krowa normalnie je i przeżuwa, ale słabnie Mleko spadło, ale nie straciła do końca. Dziwny jest ten obrzęk jednostronny i te pienienie się z pyska. Ma ktoś jakieś dodatkowe pomysły? Miałem jakąś saszetkę z drożdży, trochę to jakby pomogło na ten ślinotok, albo to subiektywne odczucie. Będzie dzisiaj lekarz to jeszcze ją zobaczy, ale pakowanie dodatkowych antybiotyków chyba nie ma sensu. Już dwie serie dostało zastrzyków i tylko karencja się przedłuża. 
    • Przez kat
      Ktoś przerabiał w swoim stadzie takową? U nas w ciągu 3 dni 5sztuk zaczęło obficie laksować. Weterynarz dał jakieś zastrzyki kazał dawać kredę pastewną i Enterogast. Mogę jeszcze dodać ze zarażone sztuki są bardzo podatne na zapalenie płuc.
      Miał ktoś do czynienia z tą choroba wirusowa? Jak najlepiej łagodzić skutki biegunki?
    • Przez patrizia
      Witam !

Problem dotyczy ok. 5 miesiecznego cielaka ( ok. 80-100 kg) dostał biegunki, prawie na wykończeniu, 3 wizyty weterynarzy, cielak naszprycowny lekami.
      W tej chwili odzyskał apetyt.
      Problemem jest to, że sie nie podnosi, 3 dni leżał na jednym boku ( wet nie kazał go ruszać), zrobiły się odleżyny, które w tej chwili leczę, masuję kończyny, kopyta, ale cielak się nie podnosi.
      Czu ktoś miał już do czynienia z takim przypadkiem? Czy możecie mi coś doradzić?
      Cielak je, pije wode, teoretycznie nie ma siły się podnieść ( choc kilka razy próbował), co zrobić, żeby nie starcił władzy w kończynach?
      Nie chciałabym go dobijać.

Proszę o pilne odpowiedzi.
    • Przez user500
      Witam,
      Chciałbym Was prosić o poradę w sprawie krowy, która poleguje, wstaje bardzo rzadko na krótkie chwile.
      Miesiąc temu wycieliła się. Zaczęło się dwa tygodnie temu, nie wstawała. Weterynarz dał kroplówkę, witaminy. Przechodziła też lekką ketozę, ale to nie jest główną przyczyną. Doszła do siebie i wychodziła na pastwisko. Od przedwczoraj znów nie chce wstawać, weterynarz znów podał kroplówkę jednak tym razem nie pomogło, ciągle jest w kiepskim stanie. Może być to niedobór wapnia, ale ciężko stwierdzić. Weterynarz już przekreślił temat i powiedział, że nic z niej nie będzie. Obecnie podaję preparat wapniowy i drożdże. Nie ma specjalnych problemów z apetytem, bezwładem żwacza, specyficznym kałem, itp. charakterystycznych przy ketozie. Co więcej krowa daje dużo mleka, nie ma wyraźnego spadku wydajności. Gdy wstanie, zwłaszcza na tylnych nogach stoi bardzo niepewnie, jakby na "wyprostowanych kopytach".
      Może ktoś miał podobny problem? Jakieś sugestie? jakie preparaty wapniowe/inne polecacie? Czym smarować, aby nie pogorszyć sprawy? Jakieś maści rozgrzewające?

Z góry dziękuję za rady!
      Pozdrawiam.

• Przez hodowlany
      nie macie takiego problemu bo u mnie jeden drugiego doi i potem sierść sie naje i raz przez to zdechł mi cielak <_<
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj