ZETORRRRRR

Rozrzutnik z samozbierającej

Polecane posty

ZETORRRRRR    3

Witam.

Ostatnio z ojcem wpadliśmy na taki pomysł chcialem sie was zapytać co o nim sądzici:

Chodzi mi o to żeby z przyczepy samozbierającej SIP PRP II zrobić narazie na sezon zimowy coś w stylu przyczepy z taśmą do wywozu obornika.

 

O tuż chodzi o to że obornik cały rok wywozimy na pole kawałek drogi od domu a ciagłe zwalanie widłami obornika kilka razy w tygodniu jest meczace i pracochłonne, więc wpadliśmy z ojcem na pomysł ze z naszej samozbiorki zrobic coś takiego:

1.Sciągnać podbierak ponieważ i tak musimy go troche naprawić po sezonie

2.Sciągnać burty boczne z przyczepy i zrobić pełne burty

3.Zrobić zamykaną burte z tyłu

4.Zrobić tzw. przyczepę 2 zadaniową

5. jeżeli by to wypaliło pymyśleć by można było o adapterze do roztrzepywnia obornika w przyszłości

 

I takie pytanie czy już kiedyś robiliście coś takiego??? Czy taśma wytrzyma i popychacz od taśmy także moim zdaniem siano nie jest lekkie a gnoju duzo by na niej nie ładowało by sie. Co o tym sądzicie. Proszę o odpowiedzi od Was i wasze propozycje.

Pozdrawiam

 

A tak wogóle to ludzie wożą siano rozrzuutnikiem to czego nie można wozić samozbiorką obornika ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Sam o tym myślałem, probmeme może być to że oś w zbierającej jest troche za bardzo na środku lepiej żeby była bardziej z tyłu no i siano to siano a gnój to bardziej jak zielonka i nie wiem czy taśma długo wytrzyma :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Tez kiedyś myślałem czemu to do rozrzutnika nie robią podbieracza i by był do zbierania siana tylko jedno ale gabaryty siano potrzebuje dużo miejsca a obornik wytrzymałości

 

Do rzeczy by wozić gnój to Musisz skrócić ją tak jak rozrzutnik tzn koniec podłogi za osią zaraz (jeżeli pracowałeś z rozrzutnikiem to Wiesz że po przeładowaniu obornik jak będzie za osią to zaczep rozrzutnika będzie dzwonił w zaczep ciągnika) i ładowność ile ta SIP ma 2 t to tyle ładuj inaczej rama nie wytrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETORRRRRR    3

No macie racje Panowie po części ale co do osi mam ja wzomcniona bo jak kupilismy przyczepe to postanowilismy odrau wzmocnić oś tak za zaś. a chodzi mi o zrobienie takiej przyczepy na zime i wiosne jak nie ma siana tylko.

A co do ładownosci to po co mam na nia wlaic 5 ton jak cigam ja i tak władimircem i tak mam spore góry wiec duzo nigdy nie ładuje na przyczepy.

A co do masy to 2t wytraczjaco i tak lekko by nie było np. w zimie,

a po 2 to tyle ładuje na kibitke i chodzi mi o zastapienie kibity i troche lżejszą prace bo tylko załadunek a samo sie przeciez rozładuje.

 

A co do tasmy to o łańcuchy sie nie boje zabardzo bardziej o te porzeczne katowniki i o ten prety co z boku idzie chodzi mi o napęd kipru. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor1992    0

A nie lepiej tego obornika wywozić zwykłym rozrzutnikiem, nie będziesz się bawił z przerabianiem przyczepy i nie będziesz się martwił że coś nie wytrzyma bo w końcu rozrzutnik jest do obornika przystosowany


Zetor siła i tradycja na polskiej ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawello15    1

według mnie to nie wytrzyma i nie warto ryzykować bo jak sie rozwali to nie bedziesz mial ani przyczepy ani rozrzutnika .

Lepiej by było załatwić jakiś używany rozrzutnik i go troche podkleić i jazda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETORRRRRR    3

Ha dobrze mówić, kupiło by się rozrzutnik wiadomo ale z kasą problem ,fajnie mówić.

Jak juz coś wyjdzie z tego to ładowane bedzie proporcjonalnie tyle co siana ok 2t max nie więcej, jak bedzie cos z tego dam znać jak z wykonaniem i jak działa:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Właśnie przeróbka taka jakby się powiodła może być opłacalna, bo zwykły rozrzutnik 3,5t to nawet stare pruchno kosztuje nie mało, a taka zbieraczka, w moim przypadku zwykła polska zbieraczka to więcej jak 2 tyś nie warta a rama jest zdrowa nie zgnita i wysokie burty by były, tylko zastanawiam się jaki łańcuchy jest mocniejszy czy taki typowy łańcuch jak w rozrzutnikach, czy takie jak mam łańcuchy w rodzaju łańcuchów rowerowych czy ten typ na podłogę do gnoju nie będzie za słaby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Dobra jeśli ładujesz 2 t to ją pogniesz bo (oś wzmocniłeś ale ona nie siądzie ale ramy nie) Oś Masz na środku więc załadujesz obornik i włączysz taśmę gdy zostanie pół obornika to będzie za osią i wtedy przeważy ją tzn zaczep w gorę tył w dół (nieraz tak miałem w rozrzutniku a nawet właśnie w zbierającej przy trawie ) i istnieje możliwość pogięcia ramy bo przód Masz wzmocniony trochę a z tyłu nic no chyba że jakieś podpory na czas wyładunku zastosujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzaremba    4

nie wiem jak w samozbierającej ale w rozsiewaczu do wapna jest os centralnie na środku, po przesunięciu towaru do tylu c-360 ma ciężko po kopnym terenie gdyż nie posiada dociążenia a jak napisałeś ze masz góry w okolicy i wladka to raczej daleko takim czymś daleko nie zajedziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

@ZETORRR

Ja taką zbieraczką zbieram nać z marchewki i ładuję ją na wysokość blach.Teściu zbierał nią liście od buraków i też ładował do wysokości blach.

Więc jak nie będziesz za bardzo przeładowywać sprzętu to powinieneś spokojnie sobie poradzić z wywożeniem tego obornika, jak nie spróbujesz to nie będziesz wiedział czy twój pomysł na zbieraczko-rozrzutnik jest dobry.A tak poza tym to na Allegro widziałem kiedyś taką zbieraczkę i gościu miał do niej adapter do zakładania na tył tylko nie wiem czy to nie było "made in stodoła"


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETORRRRRR    3

@FERDEK1 no może made in stodoła ta zbieraczka co mówiłeś ale są tez orginalne zbieraczki z adapterem zazwyczja ten adapter jest do kiszony znajomy ma takąwą a może akurat tak jak mówisz ktoś przerobił zbieraczke na zbieraczko-rozrzutnik.

 

@sebe1033 też masz racje z tymi podporami, zobaczymy co bedzie w ten weekend chyba nic z tego bo choroba mnie dopadła a takie miałem plany, ale sprubować można na początek nie bede walił bóg wie ile.

Jak sie coś wymodzi dam panowie Wam znać ale dalej licze na wasze pomysły w tej sprawie i opinie ;)

Podrawiam :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Mi chodziło że do zbieraczki SIP PRP II miał dorobiony adapter, a to że są zbieraczki z oryginalnym adapterem do kiszonki to wiem


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

W tej zbieraczce słabym miejscem będą łańcuchy, nie chodzi o to że nie wytrzymają lecz będą się zapiekać ogniwa. Reszta wytrzyma bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Ale blachy na podbieraczu albo powyrywane albo się odkręciły. Napewno taniej jest kupić taką jak samemu robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETORRRRRR    3

Ja bym się kłucił z tym żeby było taniej kupić, ponieważ samozbiorkę już mam tylko ściągnąć podbierak to żaden koszt, nie chce montować adaptera. a co do taśmy w tej ROZRZUTNIK+SAMOZBIERAJĄCA 2,7 t to taśma jest taka jak z mojej samozbierającej te same łańcuchy i reszta jedyna zaleta oś z tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Zbieraczkę byś sprzedał za jakieś 2,5 tys trochę dołożyć i kupić ten rozrzutnik. Podbieracz to pewno blachy podkręcane tylko. Może kilka do wymiany. Niestety górny zaczep no ale..

Rozrzutnik i tak ci potrzebny do rozwalania.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETORRRRRR    3

Eee tam już wiem z czym stoje przy tej samozbiorce więc nie wiem czy bym ją sprzedał, znam jej stan ale niezła myśl z kupnem tego tylko nie orientujecie się ile kosztuje transport takiego czegoś bo kawałek jednak jest z tego miejsca do mnie , tak orientacyjnie chciałbym sie zapytać.Bo ciągnikiem jechać po to to jest jednak kawał drogi :lol:

 

A zapomniałem ale znalazłem w galerii moja fote tej samozbiorki i dorzucam:

v2009120915164839828464.jpg

SAMOZBIERAJĄCA

Pierwsza próba samozbiorki jako przyczepy do wywiezienia obornika zakończona powodzeniem.

Ok 2 t towaru zwalone w 3 minuty, bez najmniejszych problemów, taśma nie pękła tylko się podniosła lekko bo przymarzła część gnoju.

 

Przy 2 kursie tego samego dnia lekko tylko wygiął się napęd taśmy ten co idzie z prawej strony (już są plany aby go wzmocnić)

łańcuchy całe, posuw w porządku, żadnej awarii, tyłu ciągnika nie podniosło, nic nie pogięło.

Są plany tylko żeby zagęścić poprzeczki na taśmie te które wypychają.

Edytowano przez ZETORRRRRR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

W sumie to i ja sie zastanawiałem dlaczego nie robią samozbierajko-rozrzutników ^^ takie cuda wymyślają jakieś Joskiny cargo trele morele , a tu wytarczy do samozbierajki dać z tyłu adapter i już. Produceńci powinni to wziąść pod uwage projektując takie maszyny , bo wykonać solidniejszą rame i przesunąć troche oś do tyłu to chyba żadnego problemu by nie było.


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A znasz powiedzenie że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego?? Mała to mała ale weź tako przyczepę samozbierającą 12 ton. Obornika weszło by ze 20 albo więcej. W dodatku do załadunku potrzebna teleskopowa bo to wysokie jest.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

NO tak ale może jakieś nakładki nad takie cacko adapter i mamy rozrzutnik. Ale pewno by to kosztowało jak to i to czyli rozrzutnik 5 tys samozbierająca 5 za to by wołali 10 wiec na 1 wychodzi. JA na moja samozbierająca Fahr nakładłem 9ton wysłodków buraczanych to blachy lekko wygięło na boki powietrza trzeba było dopompować po 7 ale wytrzymała transport 8km 2 takie kursy i tir wywieziony :D ale nie było mowy o wysypywaniu normalnym tylko tur (tyle ze łyżka wchodziła do środka) i ile tur sięgnął tyle wybrałem i wtedy posuwem i jeszcze sie bałem bo cały tył te napinacze sie wyginały i myślałem ze sie to potarga ale maszyna wytrzymała. Moim zdaniem to szkoda przyczepy samozbierającej do gnoju. Popatrz na rozrzutnik na same ogniwa a jakie są w samozbierce?? ^^ moim zdaniem szkoda maszyny wiadomo ze nie ma kasy ale zepsuje ci sie i nie będziesz miał niczego takie jest moje zdanie

 

A to moja maszyna

 

Pozdrawiam petes :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETORRRRRR    3

oj powzmacniane jest trochę obornika ostatnio woziłem i daje rady nic nie pęka nie trzeszczy czasem więcej siana na niej było i daje rade :)

i już gadanie ze się zrypie ile ja mma w oku tego obornika nie jest dużo na max 2-3 ha wywożenia kilka kursów po troche jest już pomysł żeby założyć adapter przekładnie na paski klinowe i łańcuch jak nie przejdzie prób to nic ale napewno sie nie zrypie ;D

a co do przyczep wieloczynnościowych jak juz kolega pisze czego nie robią otuż odpowiedź nie opłacało by im się a tak zrobią 2 i 2 razy zarobią nie raz :P:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

Fajny pomysł. Trzeba by jeszcze pomyśleć o adapterze.


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETORRRRRR    3

juz adapter leży przywieziony ze starego rozrzutnika tyko podremontować i montować,

łańcucha dość grubego parę metrów też od przekładni będzie szedł lewą stroną łańcuch do adapteru

jak coś wymodzę to dam znać

tylko jeszcze trzeba będzie górę z przyczepy ściągnąć i częściej deski dać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj