Zaloguj się, aby obserwować  
Matuch

Kombajny AGCO - Massey Ferguson i Fendt

Polecane posty

Matuch    1

WItam wszystkich,

z racji że założenie nowego działu dla tej grupy producenckiej stwarza jakieś problemy, uważam że nikomu nie będzie przeszkadzać jak rozkręcimy tematy w starym Massey'owym dziale.

 

Na początek wkleję jakieś odsyłacze do stron poświęconych tym maszynom:

 

Kombajny Massey Ferguson:

Kombajny zbożowe Massey Ferguson, kombajn zbożowy MF

 

Kombajny Fendt:

FENDT najlepsze kombajny zbożowe, kombajn

 

Myślę, że warto poświęcić trochę czasu na przyjrzenie się nowym kombajnom na naszym rynku, tym bardziej że zdobywają już kupców, nagrody Kombajnu Roku i posiadają potężne zaplecze, które doskonale znacie wink.gif. Zdaję sobie sprawę, że póki nie mamy jeszcze doświadczenia z nimi w zbożu, to nie można konkretnie dyskutować. Jednak zostało zrobionych kilkadziesiąt pokazów w kukurydzy i wypadły lepiej niż się każdy spodziewał.

 

Kombajn roku dla MF/Fendt

 

Z czasem mam nadzieję pootwierać tematy poświęcone poszczególnym modelom.

 

Zapraszam do debaty smile.gif


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeryff    0

Coś nie tak nacisnąłem,ale wracając do tematu,były pokazy kombajnów chyba ośmio klawiszowy ferguson i rotorowy fendt.Fenta widziałem jak kosił-w kukurydzy popylał jak dzik,nie mówiąc o szybkości rozładunku.Zaskoczyła mnie bardzo prosta budowa i łatwy dostęp.Ciekawy jestem jak będzie ze sprzedażą,czy uda się dogonić poprzedno sprzedawaną markę,no i przede wszystkim jaka będzie awaryjność we wszystkich modelach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

Zrobiliśmy ostatnio kilka filmików i umieściliśmy na Youtube.

http://www.youtube.com/korbanekspolka#p/u/20/stt7kvHSfpo

 

Polecam również filmy producenta, gdyż jest genialna animacja przedstawiająca omłot i separację rotorową:

[/url]

 

http://www.youtube.com/korbanekspolka#p/u/1/TkHzfNil_VE


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skiet135    5

Jeśli chodzi o kombajny od 5 do 6 wytrząsaczy jest to produkcja Laverdy która szczyci się tym ze robi kombajny dla takich marek jak Fendt MF i Challenger. Kombajny o 8 klawiszach produkowane są w Dani przez MF-a a największe rotorowe powstały w fabrykach Challengera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

Dokładnie tak smile.gif :

Kombajny rotorowe produkowane są w USA (Hesston, Kansas - fabryka AGCO).

 

 

Kombajny z wytrząsaczami produkowane są w Europie:

 

- z 8 wytrząsaczami produkcja w Dronningborg, Dania - fabryka AGCO),

 

 

- z 5 i 6 wytrząsaczami produkcja w Breganze, Włochy – fabryka AGCO, joint venture z Laverda SPA).

 

 

 

 


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeryff    0

Jeśli chodzi o kombajny dla AGCO produkowane przez Laverdę,to sądze,że to niezłe maszyny.Sam rozglądałem się za Laverdą i odwiedziłem kilku użytkowników,którzy mieli o nich dobrą opinię,zwłaszcza o niskim spalaniu i małej awaryjności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

Wkleję tu dwie tabelki pokazujące, które typy kombajnów są takie same i w Fendt'cie i MF'ie.

MF ma symbolike całkiem przypadkową, analogię znajdziemy dopiero jak wypuszczą kolejne modele, które zastąpią obecne (tak jak przy ciągnikach - 4100, 4200, 4400).

Fendt natomiast, podobnie jak w ciągnikach ma w modelu krótki opis - ilość wytrząsaczy (oprócz rotorów i hybryd) i zaokrąglona (nie zawsze w górę smile.gif ) moc - 5250 - 5 wytrząsaczy i 250 KM.

 

Poniżej dwie tabelki obrazujące pary MF i Fendt:

 

10122009618.th.jpg kombajnyagco.th.png

 

 

 

Dodaję info

 

" została wprowadzona promocja na 2 najmniejsze kombajny AGCO.

Info traktuje o Fendcie, ale tyczy się również MF'a:

http://www.korbanek.pl/spolka/pl/aktualnosci/promocje.html "


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kazim11
      Witam czy ktoś z was spotkał się z takim kombajnem ponieważ rozważam kupno tego modelu a wiem że w Polsce jest ich strasznie mało czy ktoś wie jaką pojemność ma zbiornik??
    • Przez Pietras892
      rok Temu kupiłem 29xp. bardzo fajna maszyna chciałbym sie zapoznać z waszymi spostrzeżeniami na temat tego sprzętu gdyż ostatno pojawia się ich coraz więcej na naszych polach
    • Przez trufel11
      witam
      mam w kombajnie założony przełącznik od którego kable idą do skrzyni biegów na skrzyni jest założony przekaźnik i taki jak gdy by silniczek i to połączone jest z linka od załączania biegów i czy możliwe jest ze tym uradzeniem załączą się 3 bieg w tym kombajnie w kabinie mam wajchę tylko na dwa biegi . zdoiłem pokrywę skrzyni biegów i jest tam tam wolna jedna zębatka czy wie ktoś czy ten kombajn ma 3 biegi i czy jest możliwe ze tez silniczek elektryczny załącza 3 bieg???
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj