Skocz do zawartości
kaziu6011

zacielanie jałowek

Polecane posty

damian40000    85

wszystko można tylko czy to się ocieli. Ważne żeby jałowki nie były zatuczone i chodziły luzem. Ostatnio u mnie jałowka po ch mocno duża cały czas była luzem i ledwo się wycielila po lm.

kombinat    5

No ale małej jałówki do 400 kg nie zacielisz na 1 raz od razu SM bo się nie ocieli. A taki RP  ma małe cielęta i na młode na sprzedaż byłby lepszy niż kościsty HF.

Czemu ma się nie ocielić??? Bo trudny poród. Przecież SM mają ocenę na łatwość porodów w czystości rasy. Wybrać byczka, który ma indeks wycieleń powyżej 100 - im więcej tym lepiej, i po sprawie. Jeśli tak by się podchodziło do sprawy że czystorasowej jałówki SM nie można zacielać bykiem SM to skąd te czystorasaowe miałyby się brać?

Wiadomość z agroFakt.pl

rolstudent    94

Pamiętajcie ze procent trudnych wcieleń oodany jest zawsze dla czystej rasy. Przy krzyowkach moze to niemiec zadnego odzwiercielenia. A wrecz często cielaki są znacznie większe nie piwinny byc. Taki efekt heterozii

nikolas29    164

drodzy agroforumicze..czy da sie cos z robic z jałowkami ktore maja zbyt wczesne ruje...jałoszki maja po 6>8miesiecy i strasznie sie gonia,,,ryczą po 2 dni...jest to wiek stanowczo za młody a jak przyjdzie pora na zacielenie nie bedą chciały sie zacielic(zwyczajnie jak to sie mówi spalą sie) jest jakis sposob by to wyleczyc? czy to normalne zjawisko?

oktawia1988    8

Normalne, mi wczoraj inseminator zacielal tez jalowke, ktora w wieku 7 mcy sie latowala i mowila ze to jest normalne,ale zeby zacielac ho,hf nie predzej niz 13 -14 mcy a mieszanki i miesne po 16 mcu

raf21    0

Czy Arimr zarejestruje mi cielaka od jałowki która wycieli sie w 21 miesiacu , beda problemy w agencji ze za młoda???

Karol2121    4

Witam, mam jałówkę z połowy stycznia, dobrze wyrośnięta i dobrze zbudowana, ruje miała już dwa razy ale jest za młoda do unasienniania i moje pytanie czy normalnie czekać do tego 13-14 miesiąca nie przejmując się latowaniem i jak będzie odpowiednia do zacielenia wtedy unasiennić i czy te ruje będą występować regularnie czy też mogą ustąpić po kilku razach ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się