Skocz do zawartości
marius21

Problem z pryzmą kukurydzy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Ratuj kiszonkę!

galeria
Pryzma
Rafal99    0

Czyli bedzie ok? Nie bedzie obawy, ze sie zepsuje? Bo słuchaj ja nie zmieniałem całkowicie foli tylko tak kawałki na pewne rozmiary zeby dobrze zakryło i przysypałem.

Edytowano przez Rafal99

Genius9872    69

u mnie gościo najechał przyczepą po pryzmie i pękła folia, położyliśmy spory kawał foli na tą porwany tak że ze 2m zakładki w każdą stronę i do tego piachu ile wejdzie tzn warstwe ze 35-40cm i powiem ci zero zepsutego!:)

Wiadomość z agroFakt.pl

adamek1942    2

Panowie kukurydze juz otworzyłem i ukisnięta dobrze jest tylko ze zaczyna ją łapac pleśń czy w takim przypadku posypywanie solą pomoze ?? zabija bakterie? kwasu masłowego ?

kotwczapce    26

No właśnie to trochę chyba mało. I wtedy wszystkie błędy zakiszania wychodzą. Najlepiej jak pryzma leży kilka miesięcy, zawsze odkryta na wiosnę jest stabilniejsza, niż ta jesienna, pomimo wyższych już wtedy temperatur.

lukbold    411

już nie przesadzaj z wiosennym otwieraniem pryzmy. Gościu pewno coś spartolił przy kiszeniu i tyle. Znajomy otwarł po 4tyg, ja po 5 i jest elegancko. Nic się nie grzeje, nic nie pleśnieje, żłoby wylizane

kotwczapce    26

Czy dobrze zrozumiałem: folia na wierzchu nie była przyciśnięta? Jeśli tak, to dlatego się grzeje i lepiej chyba nową folię dać pod spód.

navara    0

Witam, czy nakrywacie kopiec przed opadem deszczu i czy mokra pryzma moze zaszkodzic opasom?

krupson    8

koledzy mam pytanie odnosnie pryzmy qq w tym roku nie obsypywalem calej ziemia tylko w kolo na wierz siatka od wron itd i na to 4 rzędy opon i w dniu okrywania folia sie napompowala a za dwa dni wszytko bylo normalnie teraz po skarmieniu 10 metrow z dlugosci wierzchnia warstwa sie grzeje tak okolo 30cm i jest dużo niebieskich grud.Dodam ze otwarta po 4 tyg z powodu braku pasz.ogolnie dogniecona napewno byla, czy mozliwe ze te powietrze które unosilo ta folie przez 2 dni spowodowalo ze teraz sie grzeje?
wysokosc pryzmy okolo 1,5m czas skarmiania sciany po szerokości 4-5 dni, wybierana recznie.ponizej tej psujacej warstwy aż do dna jest wszystko wporzadku zbite tak ze ciężko gablami odciać

rafffffff    5

Witam pdoczepiesie pod temat i zapytam Was ,otoz skarmiam opasy kiszonka z kukurydzy ,niedawno przywiozlem2 wanny wyslodkow i tu mam pytanko chcialbym teraz zamknac kukurydze( i na sezon zimowy dawac wyslodki mokre a na sezon letni zostawic kukurydze bo wydaje mi sie ze lepiej przetrzyma temperatury ,dobrze rozmyslam? czy moze wyslodki od wiosny a kiszonke dokonczyc? jakie jest wasze doswiadczenie.?

kobra89    66

Ja po wybraniu zaopatrzyłem się w Okoron i pryskam pryzme od zagrzewania, jak narazie działa.

seba07101    0

witam ja mam problem z myszami i nie wiem jak sobie z nimi poradzić tam gdzie sa dziury na folli to jest popsute a jest ich sporo i sie grzeje no i od dołu tez jakieś 5 cm po całośći dlaczego tak jest ?

lukbold    411

a czego tu nie rozumiesz? Myszy folie podziurawiły, kukurydza dostała powietrza i sie grzeje, gnije... nic nowego.

Ja tam nawrzucał w opony saszetek z trutką i pierwszy rok mam święty spokój od myszy... zobaczymy co w zimie będzie

Edytowano przez lukbold

PATr    238

Pamiętajcie, zawsze nowa folia na kukurydzę a na nią może być dopiero stara, nigdy na odwrót...

marcin2057    20

Położyłem na spód folie z tamtego roku z wierzchu i teraz od spodu tam gdzie były dziurki psuje się, czy co roku na spód musi być nowa folia ?

lukbold    411

Ja tam w życiu na spód folii nie dawał i nigdy się nie psuło... woda Ci nie podcieka? może w jakimś naturalnym kanale pryzme robisz?

U mnie znów to samo co roku choć teraz nawet silos wybudowałem... 20cm od góry elegancka kiszonka choć może suchsza niż poniżej. Następnie warstwa grubości 20-30cm jakaś niebieska pleśń posklejała sieczke.... takie grudy większe lub mniejsze trzeba odrzucić. A poniżej znów elegancka kiszonka....
Kiedyś ktoś tu sugerował, że za gruba warstwa była sypana. W poprzednich latach bym się może i zgodził ale w tym roku rozgarniałem ładowaczem więc raczej cienko bylo rozprowadzane... skąd się to może brać w środku silosa?

kris14    259

Ja jak co roku mam problem z niebieskimi kulkami zepsutej qq, najciekawsze jest to że lewa strona kopca jest ok, a z prawej występują kulki, u mnie spotkałem się z opinią że jest to za mocno ubita qq i takie rzeczy się dzieją? Spotkał się ktoś z taką teorią?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez benek79
      witam. mam zamiar na wiosne zasiac pierwszy raz kukurydze na ziarno. nigdy wczesniej nie interesowałem sie ta uprawa i chciałbym sie dowiedziec co ile i czego musze zastosowac zeby wszystko było oki.kukurydza bedzie zasiana na 3 klasie gleby{2ha} pozdrawiam.
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez kotwczapce
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak się młóci w zimie.Co się dzieje z ewentualnym szronem/śniegiem, czy dostaje się do ziarna , czy wialnia to wywieje. Na pewno na forum są praktycy, zostało mi do ścięcia jeszcze i nie wiem czy da radę, bo na razie tam nie wiedzie, może w mróz. Gdy temperatura była koło zera, to sita się strasznie zakleiły zaraz.
    • Przez mx_racer
      Witam. Nie udało się mi skosić wszystkiej kukurydza na kiszonkę z powodu pogody więc reszte będę kosił na ziarno i kisił w big bagach. Mam pytanie. Ile czasu może lezeć takie ziarno kukurydzy prosto z pola żeby nie spleśniało? Czy może one lezeć pod chmurka czy musi być pod dachem? Czy jeśli popada na nie deszcz to coś się stanie? Pytam dlatego bo kosił będę jednago dnia,  a kisił pewnie pare dni potem. Widziałem jak u znajomego rolnika kosili i ziarno lezało na podwóru, a deszcz na nie padał tylko że on je sprzedał, a ja zamierzam zakisić. 
    • Przez bialy2005
      kukurydza wyglada tak http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=18475 ( zdjecie pożyczone z galeri dla zobrazowania) przed siewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jescze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens??? Co roku o tej poże pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac