Skocz do zawartości
marius21

Problem z pryzmą kukurydzy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Ratuj kiszonkę!

galeria
Pryzma
piotrp88    29

Mój sąsiad nic nie wybiera, turem ładuje na przyczepę - "jak nie będzie pasować to zostawią". Jak było mniej tego niebieskiego towaru też nie wybierałem, zgadnij czy coś zostawiały...

lukbold    437

heh nie wiem jak TY ale ja chce mieć po 40 litrów od krowy i nie wzywać co chwila do nich weterynarza z powodu sraki

Wiadomość z agroFakt.pl

robi57362    76

Noi u mnie w silosie pojawilo sie to ku..stwo . W tym roku i tak dobrze pryzma w miare bez strat a silos do polowy tylko brzegi a teraz cala gora z 15 cm do wywalenia. Zawsze moze byc gorzej

jesli pomoglem kliknij fajne

michatek    3

2 lata temu też miałem problem od połowy pryzmy i w środku niebieskie itp rok temu spokój i w tym roku też masakra -odrzucam wszystko, sąsiedzi nie odrzucają do paszowozu bufor albo coś od toksyn i poszło

Eliot    18

U mnie gdzie pojawi się dziura to robi się kawałek kolorowy ,a reszta bez zmian ,nie wiem czemu tak się wam pryzmy psują,??zbyt mokrą lub zbyt suchą kukurydza ??źle ubita??folia dwuletnia??lub źle opkryta . Co roku sypie piachem,pracochłonne ale lepszy efekt niż opony.

soltys48    493

u mnie tam gdzie ziemia się osypała pleśnieje,wina zbyt wysokiej pryzmy bo teraz ma ok 180-190cm

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

robi57362    76

Z ta wysoka pryzma to moze byc cos. Ja zawsze robie jak najwyzsza nawet 2 m obstawiam belkami i w srodek sypie . A w silosie do 180 cm.

soltys48    493

i jak obsypiesz ziemią to później deszcz spłukuje i podczas wybierania dochodzi tam powietrze....

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

bobienko    160

tak naprawde to chyba nikt nie wie dlaczego tak się dzieje z tymi pryzmami

Eliot    18

i jak obsypiesz ziemią to później deszcz spłukuje i podczas wybierania dochodzi tam powietrze....

boki sypie piachem,później rozciagam siatkę po sianokiszonce i przykrywam lekko piachem , nie gwarantuje że się nic nie opsunie ale zawsze będzie lepiej.Spróbować zawsze można.sąsiad kopiec Opsiewa zbożem, też się mniej opsuwa ale on ma kopiec gura z 3-4 H.

robi57362    76

Siltys a jak ludzie wogole nie orzykrywaja piachem a nawet tylko brzegi oponami i nie narzekaja. Ja sypie na silos z 10 cm piachu a na pryzme to roznie na wieszku ok 10 cm a na boki i 40 cm moze byc zeby sie nie obsunelo .

soltys48    493

w tym roku też pryzmę posypałem żytem ale i tak jest zbyt stroma i sporo z boków mi się obsunęło, co do obsypywania samych brzegów to widzę u znajomych czym to się kończy

3000 postów

Dzień dobry.

Posiadam dwie kiszonki w pryzmie (w kopcu) - jedna z kukurydzy, druga z żyta ozimego. Kiszonka była dobrze ubita i szczelnie przykryta folią. Obie były przykrywane na drugi dzień po ubiciu i złożeniu w pryzmie. Do kiszenia zastosowano preparat-zakiszacz. Przykryto również pryzmę ziemią. Niedawno wykryłem nagrzewanie się kiszonki. W związku z tym uprzejmie proszę o radę. Pozdrawiam

soltys48    493

Powiedzcie gdzie kupić kwas??

3000 postów

ChiquitaB    52

Ja mialem dwie pryzmy jedna przykryta oponami i od brzegu 20cm piachu a druga obsypana ziemia cala. I ta z oponami nic nie odrzucilem a ta pod ziemia sporo odrzucalem ale tez mi sie wydake ze od grzyba bo sie trafialy kulki a nie warstwy. No i na koniec kruki mi wydziobaly dziury gdzie lekko ziemie juz wywialo.

robi57362    76

Niby mozna. Ale radzil bym polac kwasem propinowym. Niedlugo bede widzial jak sasiadowi wyszlo ponowne nakrywanie bo wku..ł sie tak sie psula 

mk9422    123

Jak grzyb pojawił się na kolbie jak kukurydza była na polu to nawet porządne ubicie nic nie da

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtas007
      Witam. Oferuje siew kukurydzy. Siewnik gaspardo talerzowy wysiew. Woj. śląskie powiat Pszczyna..
    • Przez bialy2005
      kukurydza wyglada tak http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=18475 ( zdjecie pożyczone z galeri dla zobrazowania) przed siewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jescze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens??? Co roku o tej poże pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez kotwczapce
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak się młóci w zimie.Co się dzieje z ewentualnym szronem/śniegiem, czy dostaje się do ziarna , czy wialnia to wywieje. Na pewno na forum są praktycy, zostało mi do ścięcia jeszcze i nie wiem czy da radę, bo na razie tam nie wiedzie, może w mróz. Gdy temperatura była koło zera, to sita się strasznie zakleiły zaraz.