Balzak

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie?

Polecane posty

Duzy1    13

Do sianokiszonki to to mi się nie widzi ale to słomy fajna sprawa maszyna bardziej dla firmy usługowej niż dla rolnika cena pewnie kosmiczna ale i możliwości prawdopodobnie ogromne tysiące sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

Sposób nawet dobry, ale niewiadom jak z wybieraniem, czy nie bedzie plesnieś i po otwarciu zagrzewać się...? :unsure:

 

 

ta owijarka jest przeznaczona tylko do owijania słomy :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

@piotrus19 Mi 914 spala przy ugniataniu 5l/h bo widziałem że pytałeś.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Na mały areał to według mnie lepsze będą bele ze względu na małe dzienne pobieranie paszy.

Ale nie którzy nawet te 3-4 ha robią w pryzmę tylko wtedy pryzma jest wąska a długa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja w pryzmę robię i 1 ha. Nigdy w bele nie robiłem i nie zamierzam.

Pytanie jest ile masz bydła?? Pryzmę jak otworzysz to trzeba brać żeby się nie psuło.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

To jednak weź bele...


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppp    319

Mam pytani na mały areał co jest lepsze około 3-4ha?

 

Sprawa jest prosta- Latem powinieneś wybierać minimum 1,5 m pryzmy (długości). Zimą minimum 1m. Przy 6 sztukach musiałbyś zrobić bardzo wąską i bardzo długą pryzmę- technicznie ciężko to wykonać- lepiej w bele.

Edytowano przez ppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja od wielu lat robie w silosach i jest duzo taniej.moim zdaniem sianokiszonka jest lepszej jakosci.co roku robie kilka balotow sianokiszonki w razie suszy i krowy jednak lepiej jedza sianokiszonke z silosu.

 

ja robie rocznie 450 bel sianokiszonki czy opłaci się robić w pryzmy taką ilość trawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

A jaka ilość na taki eksperyment? Bo robimy w belach ale może by coś takiego też robić szczególnie że mamy przyczepę z nożami. Zn na początek to taką malutką pryzmę. Folię mam taką czarną wielką budowlaną. No to jakie wymiary i czy na normalnej ziemi może być? Taka tylko żeby dużej straty nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomparkiet    1

Zdjęcia pokazane przez pioter pokazują ż jesteśmy jeszcze daleko daleka za starą unią w technice maszyn rolniczych dopiero pewnie jakby jeszcze ze 3 mgr-y były to może byśmy mechanicznie dorównywali im. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobik85    0

Aj z tymi kostkami w silos :P

Swego czasu próbowałem tej technologi,ale to żadne cudo:trzeba kawał ha,żeby odpalać taki sprzęt,układa się tylko małe stogi,bo po otwarciu powietrze dostaje się bokami i setki zł idzie w marne,koszt foli niewiele mniejszy od balota(góra,dół,boki i szczyty plus zakład <_< )

Na transporcie niewielkie oszczędności ze względu na ograniczenia tonażowe przyczep(samozbierka weźmie 10-15t,a na lawety max.20).

Po latach kombinacji jest stara sprawdzona metoda przyczepa-silos,a że mamy XXIw.to i maszyny są na miarę oczekiwań :D

 

Ps.k.Grajewa jest farmer,który śmiga Jumbo nawet po 50km i nie w głowie mu duże kostki lub coś :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

też tego próbowałem ale zostałem przy belach nic się nie marnuję

a co do bel po ile u was siano kiszonka z żyta mam trochę do sprzedania za dużo się urodziło a za mało bydła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Zdjęcia pokazane przez pioter pokazują ż jesteśmy jeszcze daleko daleka za starą unią w technice maszyn rolniczych dopiero pewnie jakby jeszcze ze 3 mgr-y były to może byśmy mechanicznie dorównywali im. :lol:

 

To dlaczego nie brales udziału w MGR ? Bylbys lepszy od nas bo mialbys maszyny takie jak 'stara unia'


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

koledzy a ja tak trochę z innej beczki co mogże być przyczyną psucia się sianokiszonki(kiszonki) z owsa(była prasowana prasą jd-więc zgniot ok...) psuła się od środka beli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

robimy ok 500 sztuk rocznie.mamy swoj zestaw z owijarka samozaladowcza i owijamy na polu.uzywalismy folli zielonej i bialej. osobiscie polecam folie ensibal zielona. do bel wystarczy dwa ciagniki i dwoch operatorow wczesniej robilismy sieczkarnia w silosie ale potrzeba jest wtedy wiecej osob i ciagnikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Zdjęcia pokazane przez pioter pokazują ż jesteśmy jeszcze daleko daleka za starą unią w technice maszyn rolniczych dopiero pewnie jakby jeszcze ze 3 mgr-y były to może byśmy mechanicznie dorównywali im. :lol:

 

Tutaj bym tego taki pewny nie był, byłeś za granicą? Na takie maszyny jak na zdjęciu stać tylko b.duże gospodarstwa, przeciętny rolnik na zachodzie może pomarzyć o takich maszynach.

 

Co do tematu, to ja robię sianokiszonkę w belach, w pryzmę było by taniej, ale ze względu na to że mam łąki gruntowe oraz torfowe nie jest to zbyt dobre rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A jaka ilość na taki eksperyment? Bo robimy w belach ale może by coś takiego też robić szczególnie że mamy przyczepę z nożami. Zn na początek to taką malutką pryzmę. Folię mam taką czarną wielką budowlaną. No to jakie wymiary i czy na normalnej ziemi może być? Taka tylko żeby dużej straty nie było.

Ja pierwszą sianokiszonkę robiłem z 70 arów młodej wsiewki koniczyny.

Pod pryzmę daj folie (ja daje staro folie z wierzchu prymy)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez zulus
      Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj