Balzak

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie?

Polecane posty

tomekskw    43

@andrzej2110 sprzedaje przyczepę dokładam trochę mi mam quadranta 1200 RC, szukam co będzie najtańsze i najwygodniejsze. Kombinuje jak sobie ułatwić robotę i ciąć koszty, bo za mleko wiecznie 1,3 zl nie będzie...


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Odnośnie podzielenia na 2 pryzmy to ...oszczędność folii, a 2 pokos tez zbieram na sianokiszonkę wiec 4 pryzmy by były....za dożo. Próbowałem zbierać sieczkarnia, ale za drobno cięła i krowy to trochę odchorowały-zacielenia o 3 miechy się przesunęły, do tego nie wiem dlaczego, ale sieczkarnia ciągle się zapychała. Z sąsiadów niestety nikt nie ma przyczepy samozbierającej z nożami...

U mnie było trochę problemów po przejściu na pryzmę, zdrowotnych nie zauważyłem ale nie chciały jeść przez spory czas pociętej kiszonki wybierały sobie, przez co spadła ilość mleka dopiero po kilku tygodniach jadły już wszystko, w tym roku nie mamy pryzm tylko same bele ale za rok mamy zamiar powrócić do pryzmy z powodu dużych kosztów które trzeba ponieść owijając ok 400 bel. Jeśli jest ktoś chętny sprzedam przyczepę zbierająca krone 5000 turbo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

@andrzej2110 sprzedaje przyczepę dokładam trochę mi mam quadranta 1200 RC, szukam co będzie najtańsze i najwygodniejsze. Kombinuje jak sobie ułatwić robotę i ciąć koszty, bo za mleko wiecznie 1,3 zl nie będzie...

 

Oszczędność powiadasz :huh: ... sprasowa, jechać, załadować, przyjechać, rozładować, ładnie poukładać, no i beczkowozem powietrze "wypompować"... moim zdaniem prędzej i taniej będzie przyczepą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

Na temat dokładania drugiego pokosu do pierwszego

 

http://www.mojalbum.com/zetor/nasi-stoji

 

http://www.mojalbum.com/zetor/silaza-08/foto/13524476

 

http://www.mojalbum.com/zetor/silaza-08/foto/13524473

 

Nie raz już tak robiłem i jest ok.

 

Na temat dużych kostek, znam PGR gdzie w latach 80 już tak robili ( tak mieli już taką prasę ;) ) ale czy to będzie taniej, szybciej, nie sądzę. Jak na pryzmie za dużo foli idzie to zawsze można silos postawić ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

U mnie w wiosce 2 ma przyczepy samozbierające i żeby się wyrobić na czas z zwożeniem i żeby to szybko poszło to jeden drugiemu pomaga i jest wszystko git...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

No dobrze Pioter, a czym przykrywałeś pryzmę, bo chyba nie ziemią i w jakich odstępach czasu dokładałeś kolejną porcję zielonki? Ja chciałbym tak zrobić, ale boję się, że to się może wszystko zepsuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja bym nie ryzykował w ten sposób. Jeśli już to tylko przedłużać pryzmę.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Widziałem pryzmy do których było dokładane 2-3 lata temu w Niemczech wyglądały dobrze

Zresztą sam tak w tym roku robiłem z 2 i 3 pokosem tylko ze w silosie przejazdowym

Czas pokarze czy jest wszystko Oki, za pół roku będzie wszystko jasne

 

Mi to się podoba bo w ten sposób wykorzystuje w pełni silosy które do tanich nie należały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

Ziemią, ziemią, widok jak całą rodzina przy łopacie bezcenny :D I nie pryzmę a silos.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobik85    0

Kupujesz folię 0,5mm i nie martwisz się o dziury przy odkrywaniu B)

W tym roku zrobiłem I pokos w pryzmę i dołożyłem kuki i jest OK :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Ja okrywam 0,2 tylko ze niemiecką i na dwie warstwy

Folia leży na ścianach silosu

Wiec w sumie wychodzi 0,4 i pewność ze od ścian nie będzie dostępu powietrza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel6800    0

@Pawel6800 to jakaś nowość, nie psuła się później ta pryzma? Na pewno tam sporo tlenu złapała zielonka z pierwszego pokosu więc śmiem wątpić w jakość tej kiszonki.

Opisz dokładnie jakie były efekty, czy może coś dodawali, czy wjeżdżali bezpośrednio na stara pryzmę, itd, itp..?

Sory, głównie robią tak w Angli. Jak ktoś ma duży areał użytków zielonych to po co ma miejsce marnować na kolejne pryzmy. Przy drugim pokosie odkrywają pryzmę z pierwszego pokosu i bezpośrednio na nią kładzie się zielonkę z drugiego pokosu. Pryzma trochę się psuje ale wszystko wyląduje w paszowozie więc bydło nawet nie zauważy że tam trochę jest zepsute :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

ja robię kiszonkę w belach, raz zrobiłem w pryżmie i dużo się popsuło. Mam pytanie czy ktoś robił kiszonkę w pryżmie z żyta z wyką kosmata???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Duzo sie psulo, poniewaz mogles ja za wolno z pryzmy wybierac i przez to sie duzo odwala popsutej kiszonki z pryzmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

U siebie także od dwóch lat tak robię, że 2 i 3 pokos składam w jeden silos. Ponieważ raz zabrakło mi pustej komory. Narazie było ok. Dwa lata temu, zabrakło mi wolnej komory na pierwszy pokos traw. Decyzja zapadła że władujemy tam gdzie jest najmniej. Padło na komorę silosu z kiszonką z kukurydzy. W komorze było 7,5 mb kiszonki którą rozgarnołem po całości komory. Po ugnieceniu dało średnio warstwę około 80cm na 41 metrach długości komory. Następnie zasypałem to sianokiszonką w ciągu 2 dni do pełna. Silos otworzyłem po 8 mc i byłem zdziwiony. Jak to się udało. Kukurydza fakt była trochę ciemniejsza, bardziej żółta. Jednak zapachu i smakowitości nie straciła. Powiecie że kukurydza dostała tlenu. Tak dostała, ale dostęp tlenu został odcięty po 30 min od rozgarnięcia bo zaraz zasypałem to trawą. ;)


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klaas    1

mam pytanie czy podczas odkrycia pryzmy w lecie nie psuje się ?? sianokiszonka


Moje gg 6161477

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to zależy ile się bierze bo jak taczkę na 2 dni to wiadomo że się popsutej taktu jak się bierze dużo to się nie psuje. w pryzmie jest jedna wada nie możesz przestać brać aż się skończy balata bierzesz kiedy chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Zasada jest taka by robić taką szeroką pryzmę lub silos budować o odpowiedniej szerokości by latem co najmniej posunąć się z wybieraniem o 1,5m lub nawet 2 m i więcej. Zimą wystarczy 1 metr. Dlatego by ściana kiszonki odcięta miała jak najkrócej styczność z powietrzem. Jeżeli będziesz zbyt wolno wybierał poprostu kiszonka zacznie Ci się zagrzewać i następnie psuć.

Rękaw może i dobra sprawa, jednak jak mam zakisić około 52 ha traw to ile zapłacę :blink: Zaś w silosie koszt przykrycia nie przekracza u mnie 600zł netto. Stosuję folię z Niemiec od firmy Joachim Behrens Scheessel GmbH

Ruhlohkampweg 11 – 27383 Scheeßel. Kupuję w rolce po 300 metrów o szerokości 11 metrów. Ile trzeba tyle ucinam. ;)

Edytowano przez PALAX

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na YouTube kiedyś widziałem koleś tak pryzmę z kukurydzy robił.. Ale według mnie tymi belami to kiepski pomysł myszy tam będą harcować aż miło. Chyba, że belki były by tylko na gniecenia a przed przykryciem je odstawić i okryć samą pryzmę.

Edytowano przez farmersNHtd95d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol012011    1

W rękawie też nie są duże koszta 1800zł rękaw 60m ,sieczki z kuku wchodzi 35 przyczep TO88 a trawy ok 45 ,więc troche jest tej kiszonki w rękawie.Najdrożej to usługa maszyny do ubijania ,bo niema dużo takich maszyn w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez zulus
      Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj