Balzak

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie?

Polecane posty

qazi    61

Wyższości nie ma, ale nie o to mi chodziło, tylko o to że z wydajnością może być podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

Ja kiszone robię z 20ha w 1 dzień 4 chłopaków, zetor 8011 do ugniatania, i zworze JD6320 +pottinger jumbo 8000, lusuje MF255 :D


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

Pewnie że tak...


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matiboos    28

Ja kiszone robię z 20ha w 1 dzień 4 chłopaków, zetor 8011 do ugniatania, i zworze JD6320 +pottinger jumbo 8000, lusuje MF255 :)

 

Chyba ci się pomyliło nie Jumbo tylko Faro. Bo z moich informacji to do jumbo moc minimalna to 160km a ten JD chyba tyle nie ma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

A może mi się pomyliło <lol> my wynajmujemy ciągnik i zbierająca także mogłem się machnąć :)

 

ale tu przy ciągniku JD był ale ile to se nie skojarzę będzie robił jutro to na pewno zerknę

:)


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie sianokiszonkę robiłem na dwie przyczepy. Kuzyn mi pomagał zwieźliśmy 31 ha w jeden dzień a później robiliśmy u niego ubijał mi zetor 7745 oraz JD 6620. Na usługach to różnie bywa , ale dopiero tak od 2 ha warto mi jechać chyba że jest to gdzieś blisko. Zgrabiam zgrabiarką claas liner 330s zaczaczoną do MF 255.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

U nas facet robi w kilku gospodarstwach na noc zostawia u kogoś ciągnik i potem jedzie do domu autem ja obecnie dzisiaj robiłem z 20ha bo 5 ha poszło w baloty i na owijarkę ale pryzma z 20ha to też duża :)


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A czy to jest temat o cenach?? Baaa nawet nie jest on o przyczepach.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

@andrzej2110 Baaa, a w jaki sposób zielonka trafia do silosu? Nie za pomocą przyczepy którą na dodatek trzeba kupić?

@ gryfel Ceny droższych modeli też znasz? Poprosiłbym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Tak ale ten temat nie jest o cenach ani typach przyczep.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Czy nikt tu nie pisał jakich typów przyczep używa, jakie mają wydajności poszczególne modele i jak szybko można je napełnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie pracowały dwa pottingery jeden 50m3 drugi 45m3. Napełnia się je tak od 10-15min, zależy od zgrabienia.

w jeden dzień czyli 14godź zwieźliśmy 31ha. Najdalej łąki mam położone 15km od domu dojazd jest bardzo zróżnicowany. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Koledzy forumowicze poradźcie...przejmuje właśnie gospodarstwo od ojca..i będę składał na prow, nie wiem czy kupować przyczepę czy prasoowijarke...do tej pory dziłałem claasem 445S na ok 16-18ha na pokos...pola do 2km od podwórka...mam problem bo i jedno i drugie rozwiązanie ma swoje wady...teren mam niski...i w tym roku miałem spore problemy z położeniem pryzmy...do tego trzeba 2,optymalnie 3 ludzi a ja nie lubię być od kogoś zależny bo najzwyczajniej w świecie ktoś może nie mieć dla mnie czasu a zbiór nie poczeka...za to jest to wygodny i szybki a przede wszystkim dużo tańszy sposób zbioru paszy a także niewątpliwie zadawanie paszy ma tu znaczenie gdzie w tej chwili dla całej obory zadaje objętościowe w 15 min mając kostki na korytarzu paszowym a z belami to jest zapier.... nie to co kostka z pryzmy. Nie piszcie żebym kupił woz paszowy bo tego nie zrobię z prostej przyczyny,,,nie opłaca mi się. Jeden pokos zawsze na sianko robię ok 100bel...do tej pory była usługa ale jakbym nówkę przyczepkę miał to za stara kupie polska prasę np waframe za ok 30k która do słomy i siana wystarczy w zupełności. Poradźcie jaka prasoowijarka jak coś, skłaniam się ku Mchale. Nie wiem z jakim sprzętem mój jelonek da rade...mam 6330premium 110km. I tu pytanie czy da rade z taka prasoowijarka a jeśli chodzi o przyczepy to myślę nad pottingerem faro lub europrofi....z claasem 45m3 smiga na luzaku jelonek. Wiec myślałem na europrofi 45 a nawet 50m3 tylko pytanie czy nie za duza będzie...czy może jednak faro wystarczy...wiem wiem wiele pytań i wątpliwości tu sieje ale ja na prawdę nie wiem co wybrać. Pomóżcie koledzy jeśli mieliście styczność z tym sprzętem. Czekam na odp z niecierpliwością :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jak dla mnie to przyczepa. Dużo tańszy zbiór. Masz wycinak wiec z wybieraniem nie ma problemów. Dodatkowo w pryzmie możesz do trawy dodawać np: poplon i będzie mieszanka (ja tak robię) W bele tak się nie da.

Po prasoowijarce wożenie bel nie będzie tak wygodne. Łatwo uszkodzić folie i bela będzie się psuć. Nawet jak się nie uszkodzi w transporcie może się uszkodzić przez ptaki lun koty, psy w miejscu składowania. Bele są dobre ale na małe ilości.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Koledzy forumowicze poradźcie...przejmuje właśnie gospodarstwo od ojca..i będę składał na prow, nie wiem czy kupować przyczepę czy prasoowijarke...do tej pory dziłałem claasem 445S na ok 16-18ha na pokos...pola do 2km od podwórka...mam problem bo i jedno i drugie rozwiązanie ma swoje wady...teren mam niski...i w tym roku miałem spore problemy z położeniem pryzmy...do tego trzeba 2,optymalnie 3 ludzi a ja nie lubię być od kogoś zależny bo najzwyczajniej w świecie ktoś może nie mieć dla mnie czasu a zbiór nie poczeka...za to jest to wygodny i szybki a przede wszystkim dużo tańszy sposób zbioru paszy a także niewątpliwie zadawanie paszy ma tu znaczenie gdzie w tej chwili dla całej obory zadaje objętościowe w 15 min mając kostki na korytarzu paszowym a z belami to jest zapier.... nie to co kostka z pryzmy. Nie piszcie żebym kupił woz paszowy bo tego nie zrobię z prostej przyczyny,,,nie opłaca mi się. Jeden pokos zawsze na sianko robię ok 100bel...do tej pory była usługa ale jakbym nówkę przyczepkę miał to za stara kupie polska prasę np waframe za ok 30k która do słomy i siana wystarczy w zupełności. Poradźcie jaka prasoowijarka jak coś, skłaniam się ku Mchale. Nie wiem z jakim sprzętem mój jelonek da rade...mam 6330premium 110km. I tu pytanie czy da rade z taka prasoowijarka a jeśli chodzi o przyczepy to myślę nad pottingerem faro lub europrofi....z claasem 45m3 smiga na luzaku jelonek. Wiec myślałem na europrofi 45 a nawet 50m3 tylko pytanie czy nie za duza będzie...czy może jednak faro wystarczy...wiem wiem wiele pytań i wątpliwości tu sieje ale ja na prawdę nie wiem co wybrać. Pomóżcie koledzy jeśli mieliście styczność z tym sprzętem. Czekam na odp z niecierpliwością :D

 

Na 16/18 ha traw prasoowijarka? Nie opłaca Ci się kupic wozu a opłaca prasowijarkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Ja na twoim miejscu zrobiłbym tak jak napisałeś czyli kupić nową przyczepę a starą opylić i za pieniądze z jej sprzedaży kupić prasę jakąś (np. polską nową jakąś). Bele to droga zabawa ale prasa też jest potrzebna bo np. w tym roku udało mi się tylko 1 silos sianokiszonki zrobić a reszta niestety w bele (cóż taki rok akurat). A co do ludzi potrzebnych przy pryzmach to zawsze można zatrudnić kogoś do pomocy (żeby traktorem po pryzmie poganiał).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Zorientowałem się dzisiaj co do cen no i europrofi 50m3 w tej chwili kosztuje 215-220tys a praso-owijarka 250tys wzwyż....to tego musialbym lawetę na bele dokupić....nie dość ze maszyny droższe to i zbiór droższy....kupie europrofke i mam nadzieje ze ten areał obskoczę w dzień jak dobrze się sprężę. A do sianka i słomy waframę bo sąsiad mi usługę kilkukrotnie robił i ta prasa super zbija sianko jak i słomę. wycinak mam ale psuje się na potęgę...własnie dzisiaj lina poszła i mordowałem się z ojcem całe popoludnie zeby ja wyjać. opier....go odrazu jak tylko dostane na ten prow nowy ciagnik z turem i zaloze na niego wycinak mchale albo stolla na tura i bedzie git. Ma ktoś takie wycinaki?jak tym się robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Możesz zacząć pisać zdaniami i bez tych wielokropków?? Po kropce robimy spacje.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Ja przez 7 lat używałem strautmana bardzo fajny wycinak aby tylko miał piły sprawne

Teraz też używam strautmana tylko ze szczękowego i powiem szczerze ze jestem z niego trochę niezadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Po roku wyłamały mi się w ciągu tygodnia wszystkie zęby (fakt wymienili mi je na gwarancji)

Fakt ze ja w ładowarce mam 250 bar ty w ciągniku będziesz miał max 190 i jak będzie miał za ciężko najwyżej nie wytnie

Poza tym ściana w silosie była znacznie równiejsza przy wycinaku piłowym

 

Jest fajny bo się szybko pracuję

i jak ktoś jest bardzo wprawiony to i ścian a ładnie wygląda

Ale ja nie polecam tego urządzenia do tura

U mnie ładowarkę często buja a jak sąsiad zapiął go do 120 konnego mf to bał się do końca podnieś tura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

Zorientowałem się dzisiaj co do cen no i europrofi 50m3 w tej chwili kosztuje 215-220tys a praso-owijarka 250tys wzwyż....to tego musialbym lawetę na bele dokupić....nie dość ze maszyny droższe to i zbiór droższy....kupie europrofke i mam nadzieje ze ten areał obskoczę w dzień jak dobrze się sprężę. A do sianka i słomy waframę bo sąsiad mi usługę kilkukrotnie robił i ta prasa super zbija sianko jak i słomę. wycinak mam ale psuje się na potęgę...własnie dzisiaj lina poszła i mordowałem się z ojcem całe popoludnie zeby ja wyjać. opier....go odrazu jak tylko dostane na ten prow nowy ciagnik z turem i zaloze na niego wycinak mchale albo stolla na tura i bedzie git. Ma ktoś takie wycinaki?jak tym się robi?

 

Na co ci paszowóz 50 m3??? Mniejszy wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

@Up HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA zabłysnąłeś teraz inteligencją jak nikt ;) Aż sobie screena zrobiłem :P

Edytowano przez mickas092

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez zulus
      Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj