Balzak

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
halun20    2
wcale nie musi miec ponad metr wysokości pierwszy pokoś jest może taki wysoki ale astępne sa niższe i też są wydajne jeżeli są udane....

zgadzam sie z toba.kolejne pokosy nie sa tak wysokie ale sa za to gęstsze.a poza tym podstawa jest nawozenie jezeli chce sie cos zebrac to trzeba sypnac nawozu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

nawóz swoją droga ale wart raz na 3-4 lata zrobić bezorkową wsiewkę trawy to pomaga bo jak wiadomo bydło troche wydepcze i są straty rożne dlatego trzeba to uzupełnić.

 

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a ile kg siejecie na ha?? na pierwszy pokos??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

@Balzak z tym również masz racje. ja co 4-5 lat pole po trawie orze i wsiewam trawe na nowo lub w to miejsce sieje kukurydze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Hulan20 ja nie orze szkoda czasu i pieniedzy tylko specialnym siewnikim do traw robie wsiewke najlepiej na wiosnę i ładnie rośnie efekt jest super masz bardzo ładną gęsto traw również możesz sobie pomieszacie rózne trawy i wtedy wychodzi wartościowa mieszanka traw


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

no niby tak ale ja sieje tylko trawe i kukurydze a raz na jakis czas warto przeorac pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@Balzak jaki masz siewnik??


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

to nie jest mój znajomy ma to jest Vredo. fajny sprzęcik ps. a dlaczego pytasz??

 

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
to nie jest mój znajomy ma to jest Vredo. fajny sprzęcik ps. a dlaczego pytasz??

Pozdrawiam Balzak

czym to targasz?


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
to nie jest mój znajomy ma to jest Vredo.

@Balzak a ile taki siewnik kosztuje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Panowie taki siewnik pracuje przeważnie z Fendtem 612LSA lub 311 czasem ale rzadko z NH 8340

Ceny siewnika nie powiem wam dokładnie ale mój znajomy za ten używany dał coś ponad 30tyś.

Jeśli jeszcze jakieś pytania chętnie odpowiem!!

 

Pozdrawiam Balzak

 

PS. przepraszam za dwa posty problemy natury technicznej.


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

hmmm... czy z 3h łąki wyjdzie ze 120 balotów?

 

 

pozdro!


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@balzak gdybym miał mozliwośc wynająć taki siewnik to też bym nie orał....ile bierze za 1ha???jaka szerokość siewnika???naprawde potrzebuje tak dużego ciągnika do współpracy??


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Szerokość to chyba 3m, wiesz jak większy ciągnik to lepiej idzie bo ten siewnik jest cięzki tzn wał który ugniata. siewnik jest na redlicach talerzowych to trochę siły trzeba żeby po łące ciągnąc. jeżeli używasz tego siewnika to nie musisz orać już łąki on robi takie nacięcia jak byś nożem po ziemi przejechał i wsypuje nasionka. Koszt takiej usługi to od 100-150zł.

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio748    2

Trochę nie na temat te ostatnie posty.

Ale do rzeczy, ja też jestem za silosem. Nie przekonuje mnie argument ,że bele to raczej dla małych gospodarstw, a pryzma w dużych. Ja nie mam dużo łąk i robię w silosie. Tak jest taniej i o wiele szybciej wyrabiam się z robotą . Dobrze jest mieć wycinak , bo wtedy zostaje ładna równa ściana, a nie np. poszarpana jak po krokodylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Tak to fakt ze odbiegliśmy od tematu ale jak ktoś o to pyta to wypada odpowiedzieć!!!

 

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Fajne ale drogie pewnie


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

I do tego trzeba mieć prasę "dużą kostkę", która potrzbuje ciągnika 150KM. A jeśli ktoś ma na tyle duża hodowlę, że opłaci mu się prasować prasą wielkogabarytową to ekonomiczniej mu wyjdzie robić sianoiszonkę w silosie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

No moim zdaniem Marcin z Małopolski tobie jak nie masz specjalistycznego sprzętu do zbioru siano kiszonki powinieneś skosić kosiarką, po 1 dniu zgrabić na wałki i orkanem na przyczepy i pryzmę zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mały    0

Robi ktoś z was sianokiszonke w belach ale wkładaną do worków a nie owijaną. Jak to się sprawuje warto się takim sposobem zainteresować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7745    3

kiedys robilem jest przy tym wiecej roboty ale koszty mniejscze ok. 6 zl i jak sie go nie przedziurawi to mozna go jeszcze raz uzyc, ale podkreslam wiecej roboty przy tym sposobie kiszenia bel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez zulus
      Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj