Balzak

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
TOOMER    0

Co do przyczepy to się przymierzam do zakupu ale jeszcze nie jestem pewien na 100%. W silos tnę Jaguarem-sąsiad wykonuje usługę. Przeważnie I pokos daję w silos, kolejne już w baloty. Obie formy zakiszania uważam za dające rezultat w żywieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOOMER    0

Tak bo do przyczepy tylko traktor i jeszcze jeden do ugniatania. A w baloty prasa, tur, owijarka. Oczywiście stosuję zakiszacze do sianokiszonki. Przekonałem się o tym parę lat temu. Teraz nie zrobiłbym sianokiszonki bez zakiszacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek12    0

Witam, kiedyś czytałem w FARMER-rze że siano kiszonka w balach jest droższym sposobem a dlaczego ponieważ belując np. Lucernę trzeba kupić:

-Siatkę lub sznurek

-więcej paliwa

-folię

-itp

A gdy robimy w silosie to wystarczy:

-odpowiedni sprzęt- sieczkarnia i co najmniej 2 przyczepy i jeden ciągnik do ubijania

i wystarczy kupić folię i wszystko...:P

 

 

Nie każdy musi się zgadzać z moją opinią

 

PZDR.Zetorek12


ŻyJ SzybKo, Umrzyj Młodo..Zostaw Atrakcyjne Zwłoki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOOMER    0

Swoją prasą robię sianokiszonkę z 2, 3 i 4 pokosu. Pierwszy pokos daję w silos wynajmując sieczkarnię. Porównując koszty zrobienia 1 tony sianokiszonki to wygląda to następująco : owijanie w baloty - 15 zł, w silos - 12 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek12    0

O widzicie @TOOMER sam potwierdza jakie są koszty na swoim przykładzie


ŻyJ SzybKo, Umrzyj Młodo..Zostaw Atrakcyjne Zwłoki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOOMER    0

Tak jest taniej ale w tym przypadku nie oznacza to słabszej jakości paszy. Ale w tym roku będę robił raczej wszystko w baloty. Foli mam spory zapas i zamierzam ją w tym roku wykorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

Tylko, że w silosie można tez robić przyczepą, a wtedy koszt maszyn biedzie podobny do bel minus folia.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

Moj znajomy robi w silosie to jak u niego jestem i jak widzę ile jej wyrzuca to mi się patrzeć nie chce. Mówił ze w silosie taniej wychodzi ale nich policzy to co wyrzuca to wyjdzie mu na to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfel    5

Ja od 10 lat robię sianokiszonkę w silosie. Dla mnie to jest najszybsza i najprostsza metoda zbioru trawy. Najpierw robiłem na pryzmę a teraz robię w silosie. Trzeba pamiętać o dwóch podstawowych zasadach: dobre ugniecenie i szczelne okrycie wystarczą do uzyskania dobrej jakości kiszonki. Przy odkrywaniu nie należy dopuścić aby powietrze dostawało się dalej w głąb całej pryzmy aby nie pleśniała. Mi nic nie pleśnieje i się nie psuje oraz nic nie odrzucam, sianokiszonka ma bardzo dobre parametry bo dawałam próbki do badania w laboratorium. Polecam tą metodę zbioru traw wszystkim.


moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati5720    44

Ja osobiście to będe robił wszystko w bele w tym roku. Wszystko zależy ile się ma ha do zbierania. U mnie np polne trawy już się nadają do koszenia a na łąkach jeszcze nic nie ma i brakowało żeby robić silos. A w bele będę robił kiedy urośnie, poza tym mam słabą przyczepę żeby robić w silos. U mnie to jest jedyne wyjście robić w baloty


"John Deere bez kompromisów" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

Bele są dobre jak ktoś ma daleko pole. A co do mojego znajomego to niby dobrze ubitą Ursusem 1224 ma sianokiszonkę i wycina wycinakiem ale i tak dużo wyrzuca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Może za suche zbiera??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaldo    2
Napisano (edytowany)

Kiszonka w silosie nawet jak będzie dobrze przykryta to i tak się będzie sporo psuło ale ten sposób przechowywania jest tani

natomiast sianokiszonka w balotach się nie psuje lecz czasami gdy jest folia gorszej jakości to po prostu potrafi popękać no i z kolei ten sposób jest kosztowny

Edytowano przez andrzej2110
błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzio    0

Ja robię od kilku lat w silosie i nie ma mowy o tym ze się popsuje nawet jeżeli jest za bardzo podsuszona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Dodajesz jakiś zakiszacz?? Zwłaszcza do podsuszonej.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    702

Ja zawsze robię w pryzmie sianokiszonkę i tez nie narzekam żeby się psuło. Na jesieni za bardzo przeschła trawa i myśleliśmy że już nic z tego nie wyjdzie a jednak okazało się że świetną paszę zrobiliśmy ;) w piątek pierwszy raz dodaliśmy do zakiszania kwas mlekowy


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzio    0

andrzej2110 ja nie dodaje żadnego zakiszacza jeżeli się nie psuje to nie ma po co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOOMER    0

Ja polecam stosowanie Labacsil z sano. Krowy więcej pobierają a co za tym idzie większa wydajność. Sąsiad mnie namówił na stosowanie właśnie tego preparatu. On sam hoduje 100 krów mlecznych i nie zrobiłby żadnej kiszonki bez labacsil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOOMER    0

Wg przepisu sano na 100 litrów wody trzeba zmieszać 100 gram bakterie + 10 kg Acid i stosować 1-2 litrów na tonę kiszonki( 1 litr na 1tonę kiszonki z kukurydzy a 2 litry na 1tonę kiszonki z traw, lucerny). Koszt podanych zakiszaczy = 513 zł z VAT.

Ja na kiszonkę z kukurydzy kupuję za 1026 zł na 4 ha a na bale kupiłem za tyle samo. W tym roku wszystkie trawy idą w bale a planuje zrobić rocznie ok 250 sztuk. Czyli na jednego wychodzi coś ok 4 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja do kuku nie daje żadnego zakiszacza. Na sianokiszonkę będę chciał dać ale na koniec na pryzmę polać. W środku i tak mam zawsze dobro. Jedynie na wierzchu rożnie czasem bywa... Najgorzej ugnieść i najsuchsza trawa ...


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    702

@juzio ale zakiszacz nie ma na celu tylko poprawić zakiszanie masy ale także wpływa na lepsze pobieranie paszy i znacznie poprawia jej właściwości pokarmowe


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez zulus
      Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj