Zaloguj się, aby obserwować  
r10tomek

POTTINGER czy GREGOIRE-BESSON

Polecane posty

brzozak2    241

@black08 czyli, ze co nie da sie lozyska wymienic jak nawali??

 

mowiac francuzi co dokladnie masz na mysli?

fajny ten amortyzator :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

ty masz gb nie ja :lol: po za tym np w pottingerze masz normalne łożyska stożkowe i kupisz je wszędzie (chyba he he )

 

no mowie tak ogolnie o ich myśli technicznej (samochody np )


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

mam, dokladniej moj ojciec ma, ale jeszcze sie lozysko nie rozsypalo, wiec sie nie interesowalem.

 

co jeszcze oprocz ceny przewaza na korzysc pottingera? i w czym wspomniana rama lepiej wypada?

 

EDIT

 

co prawda w moim katalogu czesci nie ma tej glowicy o ktorej mowilem, coz jakis geniusz go kopiowal.

natomiast w tej zwyklej widac ze sa lozyska [nr 8] i sa jak najbardziej wymienialne.

skanuj0001ik.th.jpg

 

kiedys slyszalem ze GB jest firma ktora sprzedaje najwiecej plugow w USA, ale nie wiem czy to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

więc ja nie bedę zachwalał pottingera powiem co mi się w nim widzi a ty to skomentuj jak chesz i porównaj do GB.

ja akurat chce wziąc model servo35s nowa.

głowica 110 rura(hartowana indukcyjnie cokolwiek to znaczy)łożyska stożkowe regulowane nakrętką (duże)

wersja z blokadą do transportu na kole

system servomatic regulacja na rąbie (dwie śruby rzymskie) czytelnośc regulacji na 4+ dodatkowo idą wzocnienia z blachy przykręcane do ramy z boku jedna zmiana nie wymaga zmiany 2 regulacji.

sama rama 120/120/10 nie spawana czyli na ramie nie ma spawu żadnego natomiast w samej ramie jest 2 rama z stali drobnoziarnistej 2 ceowniki góra dól i tam masz pół tulejki(gwintowane) na sruby wszystkie przechodzące przez główna ramę.

ta rama akurat to 4+ czyli można dokładac

wahacz zaspawany w środku tuleje w ramie koźle i wahaczu wymienne.(fabrycznie)

ten akurat ma wysokośc na ramie 80 odstęp między korpusami 102

szer orki 32-38-43-48-54

regulacja kąta słupicy śrubą mimośrodową

płozy 4 pozycyjne

przedpłużki regulowane bez narzędziowo

ramie do wału amortyzowane z automatyczna blokada i hydr cynglem.

koło hydr amortyzowane transportowe 579/264 mm

zabezpieczenia hydr (osobno na każdy parę korpusu jeden układ i jeden zbiornik gazu duża pojemnośc)

dodatkowo kołek (nie wiem po co ale jest)

ogólnie pług możesz rozebrac na drobne (słupice nie spawane jak w kv) wszystko skręcane.

to opis tego egz

 

dla wymagających system amortyzacji kozła jak w GB

system in@telligent czyli komputer :lol: i chmara czujek

no i wersja vario koło vario i inne duperele

jak zapewniają chłopacy z pottingera uruchomienie u mnie i będą tak długo aż pług będzie orał jak chce (jestem tego ciekaw) no i w razie awarii na gwarancji częśc wymieniana na nową bez szemrania.(dotyczy też lemiesza i dziobu np złamanie)

 

sorki że sie rozpisałem ale świeżo po wyborze maszyny to na gorąco i jeszcze co nieco pamiętam

i na deser cena ciut tańszy od kv em, nieco droższy od v&n xms950. oweruma cx, od uni dużo droższy oczywiście uwzględniając to samo wyposażenie . to na tyle ;[


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukash    5

black08 ja też wybrałem pottingera servo 35 nova tylko w trochę uboższym wyposażeniu. Nie wiesz czy można do niego kupić packomat a nie ramię z doczepianym wałem? Skąd będziesz go brał ,że tak się o ciebie będą troszczyć :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fento    4
http://www.poettinger.co.at/landtechnik/download/servo_pl.pdf Z tego prospektu można się dowiedzieć co nie co o pługach Pottingera. Sam jestem użytkownikiem Pottingera Servo 35. Pług przepracował u mnie 5 sezonów, co roku przeorywał około 100 ha. Ciągnie go Zetor Forterra 110 km, dodatkowo przy orkach siewnych doczepiam do pługa wał campbella + croskil. Ogólnie jestem zadowolony z pługa, dokładnie przykrywa resztki pożniwne, po kukurydzy, jest dość prosty w ustawieniu za pomocą dwóch śrób rzymskich. Zabezpieczenie jest śrubowe, rozstaw skib 102 cm, szerokość orki zmienna - 32, 38, 43, 48 i 54 cm/korpus. Rodzaj odkładni 36 UW, przedpłużek - chyba M1, koło podporowe pojedyńcze wahliwe, ramie do wału otwierane hydrauliczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxlukas93xx    6

Witam panowie i chcialbym sie tez pochwalic, ze wybralem pottingera servo 35 nova na azurach + hydrauliczne ramie do walu i hydraulicznie amortyzowane kolo podporowe( jest to bardzo dobre rozwiazanie ktore chyba tylko pottinger oferuje... kolo podporowe jest bardzo ciezkie i gdy ja widze jak podczas obracania to kolo spada z taka sila ze az widac to na plugu to mnie oczasa...)

wybieralem miedzy kuhnem a pottingerem i tu przede wszystkim zawazyla cena pottingera bo z tym wyposazeniem place za niego 12.5 tys euro kuhn byl kilka tys euro drozszy :/ pottinger od kuhna jest kilka kilo lzejszy co juz niema wplywu no i znaczenie tez mialo ze bralem go w raitechu a mam juz z tamtad jeden ciagnik drogi juz stoi na placu u nich i jeszcze pare dupereli wiec wolalem brac w jednym miejscu. Raitech ma tez kv ale cena tego mnie powala i odpadly na samym poczatku. aha w pottingerze w zabezpieczeniach jest taki minus ze caly ten mechanizm jest na zewnatrz ( w kuhnie jest schowane w korpusie) przez to jest narazone na uszkodzenia ale takie cos to sie raczej zadko zdaza no i tu tez bardzo mnie zadowala ta "podwojna rama"

 

to tyle z mojej strony i zycze milego uzytkowania swoich plugow :lol: pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

black08 ja też wybrałem pottingera servo 35 nova tylko w trochę uboższym wyposażeniu. Nie wiesz czy można do niego kupić packomat a nie ramię z doczepianym wałem? Skąd będziesz go brał ,że tak się o ciebie będą troszczyć :D

 

pacomatu na 99% nie ma do niego. akurat pług będzie brany od dilera ale uruchomienie maszyny będą robic chłopaki z pottingera + koleś od dilera. Pottinger zresztą piszę że tylko uruchomienie przez pracownika pottingera oraz przeszkolenie :rolleyes: w obsłudze maszyny warunkują uzyskanie gwarancji. Taka polityka firmy bardzo mi się podoba bo rolnik nie zostaje sam po odbiorze maszyny. mam na polu gościa do dyspozycji który powinien dobrze znac tą maszynę. Dużym + tego rozwiązania jest to że dla samego przedstawiciela pottingera w Polsce jako użytkownik nie jestem anonimowy np kupując Unię jako jeden wielu od dilera nikt z fabryki nie jest przy uruchomieniu tak samo w innej firmie przeważnie i to rzadko przy uruchomieniu jest tylko diler(pracownik) a nie przedstawiciel fabryki znajomy kupił Kv to nawet diler nie pojawił się przy uruchomieniu wiadomo pług nie jest jakimś promem kosmicznym ale człowiek inaczej się czuję wiedząc że firma czuwa. zobaczymy jak będzie w praktyce.

 

panowie wymienialiście lemiesze i dzioby w swoich pottingerach chodzi mi o ceny i czy sa zamienniki ?

z tego co mówił diler to oryginalny dziób ok 60zł o lemieszu coś mówił 130zł.


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukash    5

Jeśli można wiedzieć to od jakiego dealera bierzesz? Ja obawiam się ,że tu skąd biorę swojego nie będzie nawet samego przedstawiciela firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A ile kosztuje kverneland skoro go nie bierzecie pod uwagę? :rolleyes: I jeszcze mam takie pytanko do znawców tematu czy pottinger ewolułował z jakiejś firmy pługów?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

A ile kosztuje kverneland skoro go nie bierzecie pod uwagę? :rolleyes: I jeszcze mam takie pytanko do znawców tematu czy pottinger ewolułował z jakiejś firmy pługów?

 

pługi pottingera zaczęły się od wykupienia firmy landsberg czyli można powiedziec że pottingery miały korzenie w tej właśnie firmie. przez jakiś czas ramy i niektóre elementy dla pottingera robił lemken ale dochodziło do tego że lemken w trosce o sprzedawalnośc swoich maszyn wstrzymywał celowo dostawy. pottinger unowocześnił zakład i tak stał się bardziej nie zależny.

 

więc jeśli chodzi o mnie to miał byc właśnie KV em 100 + paco

ale tak cena em 100 z takim wyposażeniem jak pottinger ok 70tys netto i dodac jeszcze cenę paco :D

pomimo że pługi kv są bardzo dobre to kv em 100 dla mnie szału nie robi brak regulacji szer dużo elementów spawanych. po za tym ile może byc KV :)

 

diler to Raitech zobaczymy czy dotrzymają słowa jeśli nie to sprzedawca dostanie lemieszem od pottingera po tyłku :)


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukash    5

Ja nie wiem czy 4 servo 35 to nie zamało do 7710 a znowu 5 to kawał klamota, szkoda podnośnika. Nie wiesz ile wał kosztuje z ramieniem? Ale kłopot z tym bo nie ma tuza a trzeba czymś go na pole zawieźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

Ja nie wiem czy 4 servo 35 to nie zamało do 7710 a znowu 5 to kawał klamota, szkoda podnośnika. Nie wiesz ile wał kosztuje z ramieniem? Ale kłopot z tym bo nie ma tuza a trzeba czymś go na pole zawieźć.

 

nie ma idealnego rozwiązania moim zdaniem 7710 z 5 to spoko da rade nie po to kupujesz taki ciągnik by się na niego patrzec możesz zawsze wziąc servo 35s 5 skib na kołku nie na hydr


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

po pierwsze amortyzację koła podporowego posiadają również inne pługi np. V&N jaki wzmocnioną ramę nie wspominając już o wzmocnionej obrotnicy itp.co do wożenia wału na pole na przednim tuzie to i tak trzeba jechać dwa razy bo zabierając wał to grucha zostaje w domu :rolleyes: ,jeden czort no chyba że ktoś bez balastu lubi orac,ale to już jego sprawa, wracając do tematu pługi pottingera stoją na wysokim poziomie,i często wyborze zadecydować może upodobanie do marki, bliskość dilera jak i cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja zawsze myślałem że wał wozi się na ramieniu razem z pługie, a on zachodzi na pług :rolleyes:


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

po pierwsze amortyzację koła podporowego posiadają również inne pługi np. V&N jaki wzmocnioną ramę nie wspominając już o wzmocnionej obrotnicy itp.co do wożenia wału na pole na przednim tuzie to i tak trzeba jechać dwa razy bo zabierając wał to grucha zostaje w domu :rolleyes: ,jeden czort no chyba że ktoś bez balastu lubi orac,ale to już jego sprawa, wracając do tematu pługi pottingera stoją na wysokim poziomie,i często wyborze zadecydować może upodobanie do marki, bliskość dilera jak i cena

 

słuchaj też mam stycznośc z V&N i nawet jak porównasz xms1050 to siada przy pottingerze a różnica w kasie mała. co to wzmocnienia ramy to chyba v&N nie proponuje takowego (dodatkowa rama), koło na amortyzacji ma większośc pługów to prawda po za tym jest kilka opcji pogodzenia gruchy i wału

1 wał na kołach gumowych podczepiany do pługa( z kołem transportowym) lub pod dolny zaczep ciągnika pług musi wysoko byc skrecony na śrubie(długi dyszel to -). zalanie płynem kół przednich i umieszczenie balastu na ramie tuza (w środku spisuje sie dobrze metal (duża masa przy mniejszej obiętości) oczywiście tu jest ryzyko przekroczenia dopuszczalnego nacisku na os kiedy na tuzie jest wał.

w sumie najlepszy pacomat bo wisi na tyle

nie ma tu idealnego rozwiązania zawsze są jakieś -

 

ps widzę że masz V&N żeby nie było to też dobre pługi ale innej konstrukcji

wyjdę na fanatyka pottingera hehe prawda jest taka że większośc pługów jak sie dobrze ustawi to robią co trzeba


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

czy ja wiem czy siada jak chcesz nim orac drogi to może i tak w moich stronach są na prawdę cięzkie ziemie i na dodatek jest dużo kamieni i jakoś się sprawdzają pługi różnych marek nawet te bez podwójnej ramy,ja uważam że doskonale sprawdzi się nawet tylko wzmocniona rama,ponieważ prędzej urwiesz co innego jak taką ramę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukash    5
1 wał na kołach gumowych podczepiany do pługa( z kołem transportowym) lub pod dolny zaczep ciągnika pług musi wysoko byc skrecony na śrubie(długi dyszel to -)

Ale pewnie te koła to trzeba samemu kombinować czy jest coś takiego w sprzedaży, może ma ktoś fotkę jak to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

Ale pewnie te koła to trzeba samemu kombinować czy jest coś takiego w sprzedaży, może ma ktoś fotkę jak to wygląda?

 

o ile pamiętam robił to silowulf ale nie wiem czy ta firma jeszcze istnieje nawet podajże oni robili zestawy do vogla zagona dużego na kile.

 

iron mi chodziło o konstrukcję pługa nie o samą ramę.


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro11    0

http://www.poettinger.co.at/landtechnik/download/servo_pl.pdf Z tego prospektu można się dowiedzieć co nie co o pługach Pottingera. Sam jestem użytkownikiem Pottingera Servo 35. Pług przepracował u mnie 5 sezonów, co roku przeorywał około 100 ha. Ciągnie go Zetor Forterra 110 km, dodatkowo przy orkach siewnych doczepiam do pługa wał campbella + croskil. Ogólnie jestem zadowolony z pługa, dokładnie przykrywa resztki pożniwne, po kukurydzy, jest dość prosty w ustawieniu za pomocą dwóch śrób rzymskich. Zabezpieczenie jest śrubowe, rozstaw skib 102 cm, szerokość orki zmienna - 32, 38, 43, 48 i 54 cm/korpus. Rodzaj odkładni 36 UW, przedpłużek - chyba M1, koło podporowe pojedyńcze wahliwe, ramie do wału otwierane hydrauliczne.

Co ile ha wymieniasz lemiesze i dłuta??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj