Zaloguj się, aby obserwować  
r10tomek

POTTINGER czy GREGOIRE-BESSON

Polecane posty

r10tomek    0

Witam. Tak jak w temacie muszę wybrać pomiędzy tymi dwoma pługami. Zastanawiam się nad tymi modelami GREGOIRE-BESSON Model R47 oraz POTTINGER SERVO 35. Chodzi oczywiście o 4 skiby. Pług rocznie będzie orał około 40ha, ziemie mam średnio-lekkie, głównie kukurydza na zielonkę.Jeżeli macie doświadczenia z tymi pługami to proszę Was o opinie. Zabezpieczenia non-stop. Co byście przydatnego polecali? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

Słyszałem że pottingr nie robi dobrych pługów :blink: Zastanów się także nad Vogle & Nott. Też pługi godne polecenia. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obcio    0

Orałem pottingerem servo 35 (hydrauliczna regulacja szerokosci orki i hydrauliczne zabezpieczenia szerokosc na maxa 2,14m)i oralem tez Gregoire-Besson ale nie znam typu bo nie zwracalem uwagi na zwyklym kołkowym zabezpieczeniu szerokosc orki okolo 2m. Obydwa chodzily z Claas Arion 640 wedlug mnie Gregoire-Besson minimalnie lepiej krył i orka byla rowniejsza ale to moze spowodowane bylo odpowiednim ustawieniem pługa, predkość od 8-9.5 km/h. Cena pottingera napewno jest mniejsza w porownaniu do GB przy identycznym wyposazeniu. P.S zaden z nich nei byl wyposazony ani w przedpluzki ani w zadne kroje tarczowe, miały jedynie ścinacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

Słyszałem że pottingr nie robi dobrych pługów :blink: Zastanów się także nad Vogle & Nott. Też pługi godne polecenia. ;)

akurat moim zdaniem sam sobie zaprzeczasz, wlasnie V&N w "nomenklaturze" zachodnich plugow stoi powiedzmy najnizej, tzn oferuje konkurencyjne produkty w nizszych cenach.

 

 

 

moj ojciec ma GB, ale jego wybor padl ze scislych uwarunkowan, zupelnie innych niz w tym temacie, ktorych nigdy nie poruszalem, wiec nie bede go rekomendowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luke371    42

My mamy pottinger servo 45, pług bardzo dobry, zabezpieczenia śrubowe, Kryje bardzo dobrze .ale pottingery to są ciężkie pługi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolas14    0

mój sąsiad ma pottingera i jest zadowolony maszyna smiga bez awari tylko w tamtym roku dal za niego 28 tysiecy to jest czwórka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Kolego stałem przed identycznym wyborem ,wybrałem Pottingera ponieważ był znacznie tańszy. Po jednym sezonie użytkowania mogę stwierdzić,że była to trafna decyzja.

Zalety:

-idealne przykrycie resztek pożniwnych

-łatwość regulacji

-bardzo dobra powłoka lakiernicza(dużo lepsza jak w GB)

-szeroki roztaw korpusów 102 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r10tomek    0

---> matus951

niestety tego pługa nie mogę wziąć bo biorę od jednego dealera a on go nie posiada w swojej ofercie.

 

 

Cena jest praktyczne ta sama różnica rzędu 500Euro. Zastanawiam się ponieważ przedstawiciel powiedział że GB ciężko orze i dlatego pytam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Miałem styczność z Poettingerem,(Servo 35) Moim zdaniem pług waży tyle ile powinien i nie jest za ciężki, orałem wersją z przedpłużkami do QQ także odnośnie krycia jest na ocenę celującą (przyorywany był kłoszący się jeczmien) Odnośnie wersji ze scinaczami nie mam doświadczenia ale też pewnie nie jest zle.

Zabezpieczenie powinno być non-stop.

Regulacja jest prosta, wykonanie na europejskim poziomie, warto jednak zastanowić sie nad wersjami kół podporowych, tam jest dużo opcji, a niektore nie sa wcale potrzebne.

Polecam Poettingera

Pozdrawiam!


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@r10tomek pytanie czy porownywal podobne profile odkladni, bo moze sie zdazyc sytuacje, ze ktorys bedzie lzej szedl, ale np. gorzej kruszyl. ogolnie blad popelniany przy takich doswiadczeniach jest ogromny, wiec ciezko stwierdzic.

 

-bardzo dobra powłoka lakiernicza(dużo lepsza jak w GB)

nie wiedzialem, ze powloka lakiernicza w plugach jest szczegolnie wazna. praktycznie lakier nie styka sie z zadnymi toksynami, nie jest narazony na uderzenia. u nas ma 2 lata i niegdzie nie ma sladu po jakiejkolwiek korozji czy ubytkach lakieru, pomijajac fakt, ze nie jest to zbyt istotne. no chyba, ze ci sie rozchodzi o lakier na odkladniach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r10tomek    0

----> brzozak2

no on ogólnie mi powiedział ze ciężej się orze i powiedział że lepiej Pottingera dlatego pytam bardziej doświadczonych bo ja dopiero zaczynam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

to musialby ktos dokladnie porownywac oba plugi, marki, modele, wyposazenie raczej ciezko kogos takiego trafic, ale skoro diler sprzedaje obie marki i chce ci cos sprzedac (tzn ma jakies podstawy by twierdzic, ze od niego kupisz), powinieneś prosic o mozliwosc przetestowania obu :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r10tomek    0

w sumie masz racje bo ciągnik już zamówiony to tak byłoby najlepiej o ile bd taka możliwośc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukash    5

A wiecie może jak są ścinane w servo 45 kołki bo w kuhnie coś czytałem ,że inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

gb jakoś mi się nie widzi ja stawiam na pottingera jak na razie :lol:


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

dlaczegóż??? co ci sie w gb nie podoba? moim zdaniem nie ma lepszych monolitycznych glowic od GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

dlaczegóż??? co ci sie w gb nie podoba? moim zdaniem nie ma lepszych monolitycznych glowic od GB.

 

oj nie denerwuj się jednym podobają sie blondynki innym brunetki :lol:

oglądając gb nie podobał mi się po za tym za cenę pottingera nie kupisz gb

masz sam gb więc powiedz mi w czym jest lepszy od pottingera?

powiem ze na dziś i przy tych cenach to wole pottingera od KV choc uważam że kv to bardzo fajne pługi i żeby nie było że gb to gówno po prostu nie pasi mi ten pług tak samo jak nie paszą mi francuskie auta.

zobaczymy może będę żałował że na pottingera stawiam a może będę zadowolony okaże się.

 

weź bardziej opisz tą głowice gb bo w materiałach jakoś mało piszą o nich co ma takiego in +

masz aktualne ceny GB? 4 na hydro do 170KM

każda maszyna ma + i - oczywiście należy wybierac te które owych - mają jak najmniej a za pozostałe fabryka nie karze mi płacic ;[


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

tzn powiem ci tak, nie bedziesz zalowal ze wziales pottingera, to firma ktora robi dobre plugi, nawet bardzo dobre, wiec nie bedzie czego :lol:

 

ceny nie mam pojecia na jakim poziomie sie teraz ksztaltuja.

 

co mi sie podoba w gb:

- glowica, ktora jest wykonana jako odlew, przy ciezkim i dlugim plugu to byl dla mnie priorytet

- rama - podwojna

- dla mnie wazny byl rodzaj zabezpieczenie tj. na kolki, ale przeznaczone na ciezkie ziemie. kolki bo nie ma kamieni, sa lzejsze, co przy i tak ciezkim plugu daje duzo. podwojne zabezpieczenie, bo jednak musi swoje wytrzymac, poza tym moge dawac kolki ze srub gorszej klasy, co wplywa na mniejsze wyrobienie otworow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

co do ramy to wydaje mi się ze pottinger lepiej to rozwiązał rama z kręgosłupem chyba jedyna firma to stosuje.

jak masz głowicę łożyskowaną ? bo nie mogę w prospekcie poszukac

nie wiem co za marka ma pływająca głowice na amortyzacji łącznika czy czasami nie GB?

ja miałem brac kv ale jak porównałem cenę i to co kv za nią oferuje to jakoś zmieniłem zdanie.

trochę martwi minie waga pottingera :lol:


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nie wiem jak jest ulozyskowana, nigdzie w prospekcie tego nie widzialem :/

nie wiem tez nic o plywajacej ramie, jakbys znalazl to podrzuc jakies info :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

http://www.youtube.com/watch?v=jvIUULVo1jk&feature=related

 

około 1 minuty jest ten system dobrze kojarzyłem że to GB

 

no właśnie brzozak jeśli GB miał by się chwalic łożyskowaniem to by pokazali w folderze

francuzi lubują się w takich rozwiązaniach ze jak coś nawali to wymieniasz większy element a nie jego częśc niestety :lol:


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

moim zdaniem pottinger lepszy mój kolega ma i ora nim rocznie 60 hektarów

i chodzi bez zarzutów zapotrzebowanie mocy do niego nie jest duze bo ciąga go jd 6530

Edytowano przez brzozak2
nie laska napisac dlaczego jest lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj