Zetor5340

Rozsiewacze nawozu - Brzeg

Polecane posty

marunioo    2

Witam no więc ja kupiłem grata. Grat jest z 2010r i jest MXL 1200 na ślimakach napędzanych silnikiem hydraulicznym. Kolor ma zielony z maskowaniami w kolorze rdzy. Jestem z niego bardzo zadowolony ponieważ bardzo ładnie sieje a chyba to jest w tym wszystkim najważniejsze. Owszem można byłoby kupić innego producenta zachodniego ale na pewno nie za tą cenę a jakoś siania byłaby zbliżona lub taka sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

W ślimakowym jest inaczej :rolleyes:   Ja tam z grata jestem zadowolony, jakoś nie chce mi się wierzyć że te zachodnie rozsiewacze są takie idealne, może bardziej dopracowane ale na pewno jak by go pare razy zostawić nie umytego to też zmieni kolor..


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marunioo    2

W MXL nie masz zamykania zasuw. Za wszystko odpowiada ślimak który podaje nawóz na tarcze. Dawkę również regulujesz ślimakiem. W kabinie mam regulator który odpowiada za prędkość ślimaka. Włączam hydraulikę na ślimak nawóz zostaje podany na tarczę, wyłączam hydraulikę przestaje być podawany. Natomiast tarcze są napędzane jak w każdym rozsiewaczu za pomocą wałka. Fajne jest to że zbrylony nawóz te ślimaki zmielą. Jest to lepsze rozwiązanie od mieszadełek. Wcześniej rozsiewałem nawóz też używanym rozsiewaczem prawie 20 letnim Unii Brzeg typu jak są obecnie MX i wierz mi też byłem zadowolony.


Jak pamiętam z tymi zasuwami to też był problem z tym poprzednim którego używałem. Przy zasuwach są takie rolki które poruszają zasuwę. Jedna się nie kręciła i powodowało że zasuwa się nie domykała. Po wymianie i wyregulowaniu rolek problem znikł. Ja uważam że naprawdę rozsiewacze z Brzegu są dobrymi maszynami w przystępnej cenie i ja je spokojnie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

u mnie było tak że czasami w czasie dłuższego rozsiewania zasuwy potrafiły się same zasuwać. 

rozsiewacze zachodnie (wszystkie z którymi się spotkałem) jeśli ciągnik ma słaby rozdzielacz to się otwierają, a te z unii się zamykają. 

w tym który obecnie mam na wężu jest zawór którym blokuję otwieranie się zasuw, a w tym z unii nie była jak blokować bo po otwarciu raczej ciężko dostać do zaworu ( bo trzeba patrzeć na ścieżki) , mimo że w taki producent wyposażył sprzęt. 

ale muszę przyznać że ten z unii bardzo fajnie i dokładnie rozsiewał nawóz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marunioo    2

Ostatnio w necie oglądałem sterowanie do rozsiewacza w którym zamykanie zasuw polegało na siłownikach elektrycznych. Można było dopasować do tego moduł sterujący z czujnikiem z czytującym prędkość jazdy i dawkowanie po uprzedniej próbie było regulowane automatycznie. Teoretycznie można zastosować do każdego rozsiewacza z zasuwami.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

A koledzy jak to jest z tym podajnikiem ślimakowym? Sprawdza się to rozwiązanie bo rozglądam się za jakąś używką i nie miałem doczynienia z tym rozwiązaniem. Jak to się ma do standardowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marunioo    2

Kolego ja zakupiłem MXL na wiosnę i wysiałem nim około 100ha i jestem zadowolony. Ogólnie rozsiewacz mi się podoba ale ma trochę wad. Przede wszystkim   męczące jest ciągnięcie przewodów hydraulicznych służących do regulowania przepływem oleju (regulacje prędkości ślimaków) do kabiny polecam zakup elektrycznego regulatora przepływu kolega wyżej wrzucił zdjęcia najlepszym rozwiązaniem jest rozsiewacz z komputerem. Włączanie lewej  lub prawej tarczy  za pomocą magicznej dźwigni do której ciężko dosięgnąć z kabiny też nie jest udane. U mnie niestety nie działa ze względu na rdze która się dostała do wałka który jest przesuwany za pomocą w/w dźwignie. Powłoka lakiernicza też daje dużo do życzenia.

Ogólnie mówiąc cena za ten siewnik w porównaniu z zachodnimi nie jest zła a jakość rozsiania nawozu dobra. Możliwość wysiania chwilowej dawki na hektar jest dobrym rozwiązaniem. Jakbym miał drugi raz kupować też bym zakupił MXL

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Ja też mam mxl trzeci sezon. Nie rdzewieje mocno Ale trzeba o niego dbać. Siew z kompem to bajka. Gaz do dachy i jazda. Dokładność siania super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marunioo    2

Kolego mógłbyś podesłać parę fotek jak jest umiejscowiony zawór do sterowania. Jaki masz komputer do rozsiewacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Kolego z Unii tylko w ocynku. Kto miał i ma ponownie z brzegu to jedynie ocynk, a znam paru takich. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Jeszcze raz napsze. Moj nie rdzewieje praktycznie. Gdzies jakas śrubki ale ogólnie jest Oki.

Ten xml fajny szkoda że nie ma kompa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Ty masz 3 sezony, ja prawie 7 i mogę już coś więcej powiedzieć. 

Model mx premium 850, w tym roku rozebrany na części pierwsze i malowany. 

Garażowany, myty, konserwowany na przestój między sezonami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Pierwszy brzeski rdzewial u mnie od początku. Ten odział nie. Chyba zmieniło się im podejście do produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ty masz 3 sezony, ja prawie 7 i mogę już coś więcej powiedzieć. 

Model mx premium 850, w tym roku rozebrany na części pierwsze i malowany. 

Garażowany, myty, konserwowany na przestój między sezonami.

 

A Ja mam z 16 lat i jak się po każdej pracy umyje i zakonserwuje to tragedii z lakierem nie ma.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Kolego z Unii tylko w ocynku. Kto miał i ma ponownie z brzegu to jedynie ocynk, a znam paru takich. 

 

to powiedz jeszcze jak ten w ocynk zachowuje sie po kilku sezonach?? pytam dlatego że ostatnio zrobiłem nadstawki z blachy ocynkowanej i zauważyłem że tam gdzie azot sie przyklei to ocynk zaczyna dziwnie wyglądać


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Powiedział bym że ogniowy ale pewności nie mam, jak to najprościej rozpoznać i który lepszy?


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Sądząc po twoich linkach to na 100% ogniowy, blachę kupiłem używaną lecz w idealnym stanie


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Panowie warto kupic uzywke ms 400 za 4.5tys w idealnym stanie z 2006 roku.Rozsiewacz bez rdzy malo uzywany wyglada jak nowy,sprzedajacy twierdzi ze wchodzi big-bag ale mysle ze mnie mocno buja .Siewka bez walka i hydrauliki, szukam cos do 3512 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Ja osobiscie bez hydrauliki bym nie kupił, ale to też zależy ile będziesz nim siał, jak za 10 letni sprzęt to chce trochę dużo no chyba że faktycznie bardzo zadbany :wacko: jeden big-bag np polifoski wejdzie na pewno mi do mx850 wchodzą dwa i jeszcze jest miejsce


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Rozsiewacz jest w eleganckim stanie sprzedajacy mowi ze dwa razy nim sial tylko wapno przez te lata,do nawozu mial jakiegos zachodniego rupiecia.No cena taka sobie ale jak by faktycznie zmiescil sie big-bag...Po przeczytaniu opini na temat strumykow i innych rzemieslniczych wynalazkow dalem sobie na luz.Unia w miare wysiewa a zachodnie trudno cos znalezc albo wymalowane albo zlomstwo albo na drugim koncu Polski i takze cos ok 4 tys zl.Areal to 20 ha .Boje sie ze jak nie wejdzie bag i trzeba by bylo dokupic nadstawki to jakies kolejne 600 zl . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

pytanko

 

wszyscy piszą ze dobrze ustawiony rozsiewacz powinien siac "na zakładke" tylko ile tej zakładki powinno byc ,jak to wygląda u was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj