Zetor5340

Rozsiewacze nawozu - Brzeg

Polecane posty

Gość murtek   
Gość murtek

Jeśli chodzi o żywotność to najlepszy będzie z ocynku, blachy nierdzewnej itp. Ja kupiłem MX 850 H ze stali nierdzewnej (za nawet mniejsze pieniądze miałbym nowy Amazone lecz ze zwykłej blachy). Wcześniej miałem jednotarczowy lejek (ok. 20 lat) oczywiście z ocynku i dalej wygląda jak nowy. Sąsiedzi w tym czasie wymienili przynajmniej 2 rozsiewacze. Pewnie zasługą tak długiej żywotności jest także fakt, że po każdym siewie jest on wymyty (to oczywiste), jednak najważniejszy jest spalony olej, którym go konserwuje. Jak będę nim siał nawóz to opisze jak jest naprawdę. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

Witam macie w swoich mx-ach tarcze do skrajnego wysiewu,gdzie to dostać?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Tarczę dostaniesz (zamówisz) u dealera maszyn Unia- Group lub w siedzibie UG. Jak się dowiadywałem (kupiłem rozsiewacz bez tarczy) to nie ma problemu z założeniem jej w przyszłości oraz z kupnem. Zadzwoń do Unia Brzeg. Koszt tarczy bodajże 366 zł netto. Aha, ja nie kupowałem tej tarczy gdyż to trochę dziwna technika żeby wyłazić z ciągnika na każdym polu i ją zmieniać. Będę rozsiewał nawóz to coś wymyślę- może uda się jechać przy granicy szybciej i na wolnych obrotach co spowoduje nie rozrzucanie nawozu na sąsiada pole. Poczekamy zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

Murtek ,właśnie tam próbowałem się dodzwonić ,szkoda że nie mieszkam gdzieś blisko brzegu bo pojechałbym tam osobiście i zj... na czym świat stoi. Odebrała jedna pani i kazała czekać az ma podejsc inna i tak czekam czekam ,słyszę zamówienia jak tam sobie dyskutują co gdzie i tak sobie słuchałem pewnie z 10 min, potem próbowałem się dodzwonić 2 gi raz już bezskutecznie ,abonent czasowo nieosiągalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

maciek

Jak nie dajesz rady się tam dodzwonić to spróbuj u najbliższego dealera maszyn Unia Group tą tarczę zamówić- nie będzie z tym żadnego problemu, a cena u dealera a u producenta jest taka sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dark34    0

Ja mam MXL 1600 litrow juz 5 lat i dopiero w tym roku byla pierwsza awaria rozsial nawozow hoho i jeszcze troche rocznie kolo 70 ton, w tym roku siadla przekladnia od lewego talerza ale juz zrobione:P a co do zywotnosci to bedzie trzeba go wypiaskowac i wymalowac bo juz rdzewiec zaczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz328    2

Potrzepuje pilnie wskazówek jak ustawić tarcze skrajnego wysiewu w MX 850. Dzisiaj próbowałem rozsiewacz nawoź i ta tarcza bardzo blisko rzuca. Wydłużyłem jedna łopatkowe na max i dałem na 5 otwór i nic nie pomogło. Ścieżki technologiczne mam zrobione na 16m. Jak ustawić tą tarcze aby rzuciła na 8m? Czekam na pomoc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

właśnie, do miedzy. Normalna tarcza rzuca na zakładkę, ta dzięki temu że rzuca blisko nie musi rzucać na zakładkę. Właśnie taka jest zasada działania tej tarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz328    2

Jak mam zrobione ścieżki na 16 to chce po nich jeździć a nie po zasianym polu. Tarcze można ustawić na 4-6m aby rzuciła tylko nie wiem jak ustawić na 8m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

zależnie od asortymentu nawozu mamy tak: nawozy perliste NPK, saletrzak i saletra; tarcza TL 10; odległość od skraju pola 8m ;łopatka B 150mm na pozycji 3 ;łopatka A 150mm na pozycji 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

A wie ktoś czy przy rozsiewaczu ML350 można ściągnąć te ograniczniki szerokości wysiewu? zeby spełniał funkcję rozsiewacza RNZ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolnik    0

Ma rozsiewacz typu brzeg NO12 jak rozdzielic lej od tarczy rozzucajacej nawóz??Albo gdzie znajde instrukcje obsługi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

mam mx 950 i chciałbym dokupić do niego zakładki. Są oryginalne zakładki do niego ?? Ile mogą kosztować.

Mój rekord to na razie 1200 kg (cała paleta lubofoski) tylko 6 worków nie rozcinałem od razu. Teraz przydałyby się zakładki żeby 2 bigbagi saletry wrzucić na spokojnie ;)

Edytowano przez kryssr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronomek    0

witam koledzy mam MX500 i chce go przertobic na 1000 czy jego konstrukcja wytrzyma takie przeciazenia .. czy kltos tak robil lub wie cos na ten temat? z gory wielkie dzieki za kazda informacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

Ja kupiłem MX1600 i mam pytanie jak się montuje tą tarcze skrajną na tarcze rozrzucającą czy odkręca ją się i dopiero przukręca się tarcze skrajną??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Odkręca się i wymienia, zajmuje to jakieś 2 minuty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Czy ktoś posiadający 850 mx premium wysiewał saletrosan?? Jeśli tak to jak ustawić łopatki żeby rzucało na 15m?? I jaką dawke sypaliście przy jakim ustawieniu zasówy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

kupiłem rozsiewacz ms400 i mam siać ursusem 330.jakim biegiem siejecie??jakie obroty i predkości?w poniedziałek chce siać a jeszcze nie wiem jak go ustawić.

POMOC na wczoraj mile widziana,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Nie masz tabeli wysiewu przyklejonej na rozsiewaczu? ja mam mx850 i ustawiam właśnie z tego (ustawienie łopatek, dawkowanie i prędkość) i jest idealnie, bez tego to musisz metodą prób i błędów opanować sprzęt :)


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj