Zetor5340

Rozsiewacze nawozu - Brzeg

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    3838

wstyd to jest kraść, a pokazywać super maszyne która dostała kilka medali na polagrze to już chyba nie jest :P

kupiłem, dałem nie małe pieniądze swego czasu i co? i dostałem produkt uważam bardzo słaby, kompletnie nie zabezpieczony przed rdzą o bardzo średniej skuteczności w swoim działaniu - idealny przykład na hasło Mądry Polak po szkodzie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Czy ten nowe lejki z brzegu, to posłużą równie długo jak taki stary który 30 lat mi sluży? he he tzn lejek to lejek, a czy z tego z brzegu będę bardziej zadowolony niż z tych plastikowych z targu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Witam, mam pytanie jaki rozsiewacz byście polecili na PROW (nowy) max 1000 kg. Myslałem na brzegiem ale po tym co tu czytam to chyba zrezygnuje. A ma moze ktoś rozsiewacz SULKY?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

moje sulky czeka na lepsze czasy, tzn az pojde do gościa i go zj**ie zeby konczył, a moze nawet zaczał go naprawiać


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Znajomy stryja ma jakiś rozsiewacz z Brzegu (nie pamiętam typu) - istna katorga, zarówno ustawianie wysiewu jak i świetne malowanie - nie poleca

Szukaj zachodnich marek - ja ze swojej strony mogę Ci polecić Bogballe, bo sam posiadam - solidna firma, Sulky też dobra :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

na tym samym placu w agromie w olsztynie stał piękny kverneland rota flow - całkiem inne wykonanie warstwy lakierniczej, przemyslany bo mimo tylko 700 litrów to sprawiał wrażenie że jest mały. Tego moge Ci rino polecić.

 

A te z Brzegu - nie są może i złe albo inaczej, nie byłyby zle gdyby dziś był 2000 rok. Firma wie że rolnik biorący na PROW dostanie zwrot 30-50% i tłucze na sztukę. Dla mnie by taki styknął na 10 lat spokojnie, tylko jak mam dać tyle kasy w nowe to dołożę troszkę i niewiele drożej będe miał nówkę zachodnią o przemyślanej konstrukcji i sensownie pomalowaną.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Czy ten nowe lejki z brzegu, to posłużą równie długo jak taki stary który 30 lat mi sluży? he he tzn lejek to lejek, a czy z tego z brzegu będę bardziej zadowolony niż z tych plastikowych z targu?

To jak warto kupić sobie lejek z brzegu czy nie zawracać sobie tym głowy, jesli dobrze pamiętam to 1,1 tyś netto kosztuje, a po jest mi potrzebny, bo stary lejek od 20 lat jest ustawiony na wysiew około 200kg nawozu na hektar i nie da się przestawić, a teraz przy tych cenach musze mieć rozsiewacz z precyzyjna normą wysiewu :P:)

ps ten nowy lejek z brzegu to dokładnie to samo co stary tak? nic tam nei zmodyfikowali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1075

Jeśli uważasz konstrukcję lejka z Brzegu za sprawdzoną to kup go ponownie. Jednak nie wierzę w to że te nowe będą takiej jakości jak produkowane np w latach 80-tych.

Ja osobiście polecił bym ci rozsiewacz o tej samej myśli ale innej firmy. Mam rozsiewacz SIPMA N054 i jestem dużo bardziej z niego zadowolony niż z lejka z brzegu którego miałem wcześniej. Możesz też luknąć na jakiś używany na allegro np amazone, tylko nie wiem czy opłaca się kupować przy tak śmiesznych wartościach sprzęt używany jeśli różnica wyniesie może z 500-600zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Ferdek07 - jak chcesz lejek to zajrzyj do tego wątka:

http://www.agrofoto.pl/forum/COSMO-P-500-t7724.html


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

fajny ten rozsiewacz i z wałkiem wom w standardzie :P

ps. wie ktoś może ile ta prasa mascar corsa 120 kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonlove    1

Ja posiadam MX Premium 3000l i jestem bardzo z niego zadowolony wysiał tym roku około 150 ton nawozu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boczek    0

Ja posiadam rozsiewacz z brzegu MS 500, sieję już nim 3lata i nie narzekam. Rozsiewacz współpracuje z ursusem c 330, i jak wsypie całego Big-Baga to aż przód podrywa :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

My mamy pierwszą wersję RNZ-2 1000 l i już z 10 lat ma i jakoś rdzy nie widać. Tylko on nigdy nie stał nie umyty i na dworze zawsze pod dachem, kumpel jak "parkował" na dworze i jeszcze niemyty to po 4 latach musiał malować.

 

Jak dbasz tak masz.

 

Fakt na agregacie podorywkowym podczas mycia myjką nawierzchnia warstwa farby schodzi co nie ma miejsca przy rozsiewaczu.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    66

Ja ostatnio kupiłem MS500 z hydraulicznym otwieraniem dałem 6,3tyś zł netto, tylko że jeszcze brałem ciągnik razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

My kupiliśmy w tamtym roku w październiku MX850 Premium kosztował 9100zł.Mieszkam 12 km od fabryki ,kilku moich kolegów tam pracuje .Uważam ,że są to dobre rozsiewacze tylko farba do bani :blink: ,nie malują nawet podkładem bezpośrenio walą lakierem , szkoda ,że nie ma w opcji malowania podkładem (np. żeby kosztowało 400zł),bo nierdzewka kosztuje ponad 3tyś :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

Ja zastanawiam się nad MS400 tylko zastanawia mnie jak wygląda sprawa otwierania-zamykania nawozu mechaniczne, chodzi mi o to czy bez problemu jest dostęp do dźwigni ! A w ogóle to czy t-25 da mu radę ???


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

franky69

Mój kolega ma MS500 i nie ma problemu z mechanicznym otwieraniem ,ale radze Ci hydrauliczne -jest o wiele wygodniejsze. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam byłem dzisiaj u dilera i udało mi się wynegocjować cene za mx 1200 z kwasówki + tarcza do wysiewu skrajnego za 12000 netto, ale biore jednak RAUCH MDS 935 + nadstawka (400 litrów) razem 1300 litrów za 14000 netto chyba dobra cena i jest 100 kg lżejszy od brzegu nie mówiąc o wykonaniu i rozwiązaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Californication

Za tą cene też bym brał Raucha ponieważ jest to Mercedes wśród rozsiewaczy.Drogo Ci policzył za MX 1200. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boloPOWER    0

mam pytanko :P ma ktoś może schemat budowy rozsiewacza UNIA ? bo troszkę mi go rdza zjadła (w końcu ma już 7 latek na karku) i rozebrałem go, pomalowałem ... ale podejrzewam że będę miał problemy ze złożeniem go :( hehe. tak więc jak ktoś ma jakiś schemacik to będę bardzo wdzięczny :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

boloPOWER

A jaki potrzebujesz schemat budowy rozsiewacza UNIA .Ja mam MX850 Premium ,jeśli chcesz daj znać na PW. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Chwalicie rozsiewacze 2 tarczowe brzegu za równomierne rozsiewanie, czy te rozsiewacze np. ms400 nadaje się dobrze do siewu poplonów, czy lejkiem też posiał bym poplon z gorczycy czy żyta, jaka jest różnica w wysiewie poplonu po szczególnymi rozsiewaczami i jak przez długie lata by się "trzymał" taki ms 400, bo rozsiewacz u mnie ma służyć min 20 lat, a nie chwalicie tutaj powłoki lakierniczej, wiec jak to jest?

ps. czy taki ms 400 nie rzuca nawozem na ciągnik? osłony ma szerokie czy to się sprawdza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mikolaj90
      Witam. Posiada ktos z was instrukcjie do tego rozsiewacza ze sterownikiem?

    • Przez asful
      Rozsiewacz vicon rs-edw problem polega na skalibrowaniu wagi nie mogę prawidłowo jej ustawić   
    • Przez happyrolnik
      Witam. Zakupiłem rozsiewacz marki Vicon rs-edw z 2005r z komputerem sterującym Focus control box i nie posiadam instrukcji obsługi tegoż rozsiewacza. Dodam jeszcze ze nigdy nie miałem doświadczenia z rozsiewaczem talerzowym gdyż wcześniej posiadałem pneumata. nie mam pojęcia jak go prawidłowo ustawić. Szpary przy lejach otwierają się przez siłowniki elektryczne na komputerze gdy ustawie np. 200 kg komputer sam mi ustawia odpowiednia wielkość szpary która dopasowuje to do prędkości ciągnika, ale oprócz tego mam jeszcze kolo tarcz wysiewających taka dźwignie a kolo niej literki od A do T i własnie nie wiem do czego one służą i ma żadnych cyfr tylko te własnie litery. Czy ktoś posiada taki rosiewacz lub wie jak to ustawić do danego nawozu






      . Z góry dziękuje za odpowiedz.
      Ps. przesyłam zdj komputera jak i rozsiewacza





    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj