Zetor5340

Rozsiewacze nawozu - Brzeg

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Zetor5340    1

Witam.

Co sądzicie o rozsiewaczach z BRZEG'u?

Wujek mój posiada taki owy rozsiewacz, dwutarczowy MS 500, jest zadowolony z niego,przeżył tylko mały upadek ale ogólnie jest dobrze...

A wy jesteście zadowoleni z zakupu?(do posiadaczy) :blink:

 

Piszcie opinie na temat tych rozsiewaczy, jak wam się sprawują i czy warto było kupić.

 

 

Rozsiewacze ---- http://www.uniagroup.com/pl/rozsiewacze-nawozow.htm


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejko    0

gosc z sasiedniej wsi wzial w tym roku 750-litrowy z blachy nierdzewnej, dal za niego 11 tys. narzekac jeszcze na niego nie zaczal.. ja kupilem nowego amazona zam900 bo w dziedzinie rozsiewania nawozow i siewu zboza do tej firmy mam najwieksze zaufanie..zaczynamy rozsiewac w tym samym 2007 roku wiec jest mozliwosc porownania co z nich zostanie za np.20 lat (ilosci wysiewanych nawozow sa u nas podobne) :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopek22    3

kolega ma taki z brzegu i nie narzeka,tylko trzeba o niego dbac a ja sie zastanawiam czy moze nie lepiej kupic starego amazone ale oone sa drogie i pewnie jak kupie starego amazona to tak rowno nie wysieje jak nowy z bbrzegu i skad ja bede wiedzial jak go ustawic :D i wyregulowac, a nowy wszystko ma i bezproblemowo sie go ustawi :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

Moim zdaniem, to roziewacze z BRZEG'u są bardzo proste w obsłudze, nie wiem jak tam z Amazone bo nie używałem ale ten co mamy nie wymaga jakiegoś wykfalifikowanego rolnika do obsługi...heh :blink:


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
no tak, amazone sie ceni. ale ile lat oni produkuja rozsiewacze a ile Brzeg?

 

Tego to nie wiem, ale Amazone ma na pewno większe tradycje w tej dziedzinie i za trzeba płacić. Amazone na pewno są też trfalsze i przeżyją więcej niż Brzeg. Ale ja dbam o moje sprzęty i nie boje się, że np. po 20 latach mój będzie trup :blink:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

Ja swoim MX premium 850 z nierdzewki :blink: rozsiałem 17,5 t nawozy i jestem poztytywnie nastawiony :D


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

A czy rozsiewaczami przyczepianymi prod. Agreomet Brzeg, da się równomiernie rozsiać nawozy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sambao    2

Nie wiem jak te nowe wyglądają ale tymi starymi RCW to raczej tylko do wapna. Nawóz jest za drogi żeby go tak wysiewać byle jak.


GMO jest ok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
Nie wiem jak te nowe wyglądają ale tymi starymi RCW to raczej tylko do wapna. Nawóz jest za drogi żeby go tak wysiewać byle jak.

U mnie możesz spotkac '' rolników'' wysiewających ręcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
U mnie możesz spotkac '' rolników'' wysiewających ręcznie.

są i tacy....

a do jakich ciągników zapinacie swoje rozsiewacze,,? :D


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

ja 500 litrowego zapinam do Lampo 55W ale myśle żeby go przerobić na 1000 litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

ja też wtym roku kupiłem z brzegu nowego, mx 400 i wysiałem nim ok. 24 t. nawozu,myśle że to dobry wyrób i polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

nie mogę nigdzie znaleźć cennika tych rozsiewaczy.ma ktoś może, lub wie gdzie mogę znaleźć.?

bardzo bym prosił. :D

 

 

jak coś to podawać linka.


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

ja kupiłem go w zimie i niewiem ile on teraz kosztuje,cene negocjowałem i dostałem dość dobry upust bo oprucz tego braliśmy jeszcze kosiarke z samaszu coś 5500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

a nie wiesz gdzie na necie znajdę cennik wszystkich rozsiewaczy z brzegu? :D

-----------------------

///Edit

 

Dobra już znalazłem :D


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor11441    1

my dopiero co kupiliśmy ale ms400 do c330, wczoraj dopiero za niego zapłacilismy a w srode ma donas dojechac, a jak dobrze pojdzie to w czwartek próba na łace i zobaczymy jak pójdzie, ale zanm kilku uzytkownikow i sa znich bardzo zadowoleni.


Od kołyski aż po grób jedna wiara jeden klub John Deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja kupiłem w tym roku MX 1600 i już zaczyna rdzewieć sieje nieźle 360 z 1 big bagiem spokojnie można śmigac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzarnyBrat1    0

4 lata temu kupiłem siewnik 1000 l z Brzegu. Minus to brak precyzji w wykonaniu, przy ustawieniu dawki jeden przy jednym talerzu muszę dać mniejszą dawkę bo podziałka została źle przymocowana, poza tym raz na sezon , muszę wymieniać gumy które łączą walki napędzające talerze, takie niby sprzęgło. Siewnik za to ładnie sieje, w zeszłym roku sialem nim poplon, gorczyce na 17 ha, i ładnie wyszła na całym polu. Gdybym dzisiaj kupował siewnik kupiłbym na pewno ze skrzynia ze stali nierdzewnej, bo w tym roku rozebralem go na częsci i malowalem, duzo roboty ale jest efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mikolaj90
      Witam. Posiada ktos z was instrukcjie do tego rozsiewacza ze sterownikiem?

    • Przez asful
      Rozsiewacz vicon rs-edw problem polega na skalibrowaniu wagi nie mogę prawidłowo jej ustawić   
    • Przez happyrolnik
      Witam. Zakupiłem rozsiewacz marki Vicon rs-edw z 2005r z komputerem sterującym Focus control box i nie posiadam instrukcji obsługi tegoż rozsiewacza. Dodam jeszcze ze nigdy nie miałem doświadczenia z rozsiewaczem talerzowym gdyż wcześniej posiadałem pneumata. nie mam pojęcia jak go prawidłowo ustawić. Szpary przy lejach otwierają się przez siłowniki elektryczne na komputerze gdy ustawie np. 200 kg komputer sam mi ustawia odpowiednia wielkość szpary która dopasowuje to do prędkości ciągnika, ale oprócz tego mam jeszcze kolo tarcz wysiewających taka dźwignie a kolo niej literki od A do T i własnie nie wiem do czego one służą i ma żadnych cyfr tylko te własnie litery. Czy ktoś posiada taki rosiewacz lub wie jak to ustawić do danego nawozu






      . Z góry dziękuje za odpowiedz.
      Ps. przesyłam zdj komputera jak i rozsiewacza





    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj