Zetor5340

Rozsiewacze nawozu - Brzeg

Polecane posty

Zetor53400    2

A jest na sali posiadacz siewnika do nawozów "BETA" bo chciałbym założyć na przód ciągnika a na tyle agregat uprawowy lub jak będą fundusze to może upr-siew :D

Co wy na mój pomysł ?? mam tylko prod. rośl. a tak to bym za jednym zamachem siał nawóz ,agregatował i siał ^_^ w standardzie jest skrzynia z kwasówki a zresztą dam wam link ;)http://www.uniagroup.com/pl/uprawa_i_siew-...ik_nawozow.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszczo123    0

jeżeli byś miał rozsiewacz sterowany komputerem, jednakowa dawka siewu przy różnych szybkosciach to to by zdało egzamin a jak będziesz musiał zwolnić to wtedy będzie nawozu więcej siał jak przyspieszysz to mniej . ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja również polecam MS 500 z Brzegu jak dla mnie spisuje sie rewelacyjnie. Posiadam go 3 lata i po każdym wysiewie jest myty <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

a co bys chcial wiedziec? Wpadnij kiedys poogldac do mnie <_< Niedaleko siebie mieszkamy:/


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

ale przecież BETA jest napędzana kółkiem więc nie ważne czy jade 2km/h czy 15km/h to i tak dawka nawozu jest stała <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skiet135    5

Sipma ma dużo lepszy lakier od Brzegu po kilku latach najwyżej troszkę wyblaknie ale lakier nie schodzi i nie rdzewieje <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal121    0

Ja użytkuje Brzeg 1600l z podajnikiem slimakowym. Super sprawa z kabiny można na bierząco kontrolować dawkę nawozu ( jak trzeba można szybko zwiększyć lub zmniejszyć dawkę w zależności od miejsca wysiewu) i jeszcze w razie zbrylenia nawozu (bo przeciez czasami i taki sie zdarzy) to ślimaki się nie zapychają, tylko wysiągną wszystko do konca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz23    0

Witam kolegów mam pytanie może ktoś wie jak sprawują się rozsiewacze RPN 2 z brzegu bo się zastanawiam nad kupnem takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

a nie mozesz kupić innego, podobnego?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz23    0

no niby mogę kupić i to w podobnej cenie tylko zawieszany i w dużo gorszym stanie bo stan tego prawie idealny i dlatego się zastanawiam

 

2 błędy ort. w tak krótkim wyrazie...

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ja ci powiem tylko tak - musi upłynąć dużo wody w Odrze nim kupie jakąś polską maszynę


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaGeBe    0
Witam kolegów mam pytanie może ktoś wie jak sprawują się rozsiewacze RPN 2 z brzegu bo się zastanawiam nad kupnem takiego

 

 

Nie ma czegos takiego. Są: ML, RNZ, RNX, MS, MX, MXL, RCW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz23    0

niech kolega sprawdzi a potem pisze. ten rozsiewacz jest podobny do accorda :lol:

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaGeBe    0

Nie musze sprawdzac. Podalem aktualna oferte... Jak szukasz czegos sprzed 2000 roku to może znajdziesz jakiś RPN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Ale przecież lukasz23 nie pisze o nowym rozsiewaczu. A aktualną oferte możemy sprawdzić na stronie unii i pochwalić się nazwami poszczególnych serii. Więc jak nie masz nic do powiedzenia na temat takiego rozsiewacza to po co się chcwalić znajomością nazw nie kumam.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaGeBe    0

Tak... jestem 15 latkiem , który pisze tutaj w celu nabicia sobie ilości postów do statystyki

Co do uzywanego : jest jedno "ale" - jak można sie wypowidac na temat czegoś co może mieć 15 lub 25 lat bez zobacznia tego na własne oczy lub przynajmniej na szczegółowe zdjęcia? Masz takiego rocznik 1988 i powiesz mu że ci pordzewiał a inny z RP 1981 napisze że u niego "siadl" napęd?

I tak Panie pouczający to co TWÓJ post tu wniósł?? Podniósł EGO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

dużo z was chwali rozsiewacze z brzegu....no ja nie!! mam 750 z 2004r i rdza po prostu go zdzera, jedna z komór się nie domyka, jest nie dopracowany i po prostu do niczego......dbam o niego itd ale nic się nie da zrobic kiedy fabrycznie żle został pomalowany ale mam nadzieje że na następną wiąsne zaspompi go rozsiewacz amazone lub kverneland...nie polecam rozsiewaczy z brzegu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

moj lata już 6 sezon, chciałbym aby to był jego ostatni w moim gospodarstwie, nawet jesli miałby go zastąpić jakiś 10latek z zachodu - przy następnym sianiu postaram się zrobić kilka dokładnych zdjęć co mam na mysli aby ktoś mnie nie posądził, że rzucam słowa na wiatr


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Zgadzam się , mam rozsiewacz N039 od roku 2000 już na gwarancji były z nim problemy, cieknąca przekładnia,nie zamykająca się zasuwy.Po jednym sezonie zaczął rdzewieć , że szok po trzech sezonach rozpadły się łożyska.A ustawić go żeby równomiernie siały obie tarcze trzeba się dobrze na pocić.Nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

dokładnie panowie oni na początku chyba malowali je pedzlami i bez farby podkładowej, a co do równego wysiewania oby tarczy....to jeszcze mi się idealnie nigdy nie zdarzyło ustawić super...tylko pytanie ile teraz za taki złom dostane?? 2000?? 1000?? czy po prostu złomowisko.....??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Oglądałem na placu agromy w Olsztynie kilka sztuk z brzegu 400, 500, 850 litrów - wszystkie gorzej pomalowane niz lejek nordagri którego używamy od 2000 roku. Dźwignia od den lata jak chce. Szkoda gadać. Myślalem to kupić ale dzięki temu że go widziałem wiem że tej marki nic nie wezmę z rozsiewaczy.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mackov    6

co wy tak sie wszyscy na ten brzeg uwzieliście ja 3sezon robie MX premium 850 nadstawki z desek sam sobie zaraz po kupnie dorobiłem co by 2big bagi mocznika weszły i śmigam równo sieje hydraulika i zasuwy ok zawsze go popłukam a jak ma dłużej stac to mu oleju wleje na dno skrzyni i dziwie sie jak ktoś na nie narzeka

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

no wiesz moj już "smiga" 6 sezon, moze mój był z poniedziałkowej zmiany a twoj np ze srody lub czwartku? jak pisałem pojade na gospodarstwo zrobie fotosy i bedzie czemu "narzekam" - ja po prostu stwierdzam fakty może lekko subiektywnie no ale, pare set ha obsiałem już tym nawozem i jeszcze nigdy od pierwszego strzału nie udało mi się ustawić dawki którą oczekiwałem, dopiero na 3-4 kawałku siał tyle ile bym chciał


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

mój też ma 6 lat i z tej samej zmiany co kolegi,psuć się nie psuje, ale rdza to go ładnie pobiera,już był raz odnowiony, aco do ustawienia dawki na ha to totolotek, ja mam popisane na kartce jakie ustawienia dla danej dawki i nawozu bo ta ich tabelka to o .......... pobić. może też na AF zapodam jakieś fotki, ale wstyd rdze wstawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj