Zetor5340

Rozsiewacze nawozu - Brzeg

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jack83    28

jakbym znal predkośc to by było dobrze.np 4bieg 1800obr/min??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2245

Nie masz tabeli wysiewu przyklejonej na rozsiewaczu? ja mam mx850 i ustawiam właśnie z tego (ustawienie łopatek, dawkowanie i prędkość) i jest idealnie, bez tego to musisz metodą prób i błędów opanować sprzęt :)

Problem z tym że niema chyba saletrosanu w tabeli. O ile próbę kręconą mogę zrobić na dawkę/ilość wysiewu to ustawienie szerokośći jest problem, chyba trzeba sprawdzić granulacje fi pozostałych nawozów z tabeli i tak ustawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

Ja w sprawie saletrosanu i nie tylko pisałem meila do producenta z jakiś miesiąc to odezwał się z proźbą o podanie szerokości rozsiewu i zamilkł. Zainteresowanych prosiłbym o to samo to może coś w tej sprawie sie ruszy. Zachodnie firmy to na telefon nawet podają ustawienia a u nas to nawet nie chce im się uaktualniac tabel- jak oni chcą zeby rolnicy kupowali nasze maszyny!

To jak nikt nie ma stawień ze swojej praktyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

kupiłem rozsiewacz ms400 i mam siać ursusem 330.jakim biegiem siejecie??jakie obroty i predkości?w poniedziałek chce siać a jeszcze nie wiem jak go ustawić.

POMOC na wczoraj mile widziana,

w zamierzchłych czasach gdy miałem jeszcze tego grata rozsiewałem zazwyczaj pogłównie na piątym biegu a po oranym czwórką, niestety na tym rozsiewaczu nie ma tabeli ale jest w książce, prędkość trzydziestką na 5 biegu jeśli się nie mylę to jest około 13-15 km/h zależnie od opon, ich ugięcia, daty produkcji ciągnika poślizgu i jeszcze bardzo wielu czynników, gdzieś na tym forum widziałem wykresy z prędkością ciągnika na poszczególnych biegach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Witam. Posiadam rozsiewacz ms 400 rdza go strasznie złapała nie wiem co mam robić. Oczyścić ogniska rdzy i zamalować antykorozyjna, jeśli tak to jaką farbę polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja miałem właśnie taki rozsiewacz z taką właśnie rdzą, i go sprzedałem, straciłem połowę jego wartości w 3 lata ale jestem szczęśliwy że udało się tego bubla sprzedać, jeśli nie chcesz sprzedawać top bym go wypiaskował i od nowa pomalował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Bez piaskowania to sie nie bierz za robotę ja tak pomalowałem kiedyś swój i po 4 latach wygląda tak samo, jeśli chodzi o farbę to polecam Cynkal na rdze nie drogi a dobry, a przede wszystkim polecam mycie po każdej robocie i garażowanie :)


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2245

Mój mx premium zdrowy i nie widać rdzy może gdzieś troche na samym dole skrzyni przy zasówach, po azotowych myty praktycznie zawsze jak dłuższa przerwa na lato albo zime to opryskany oliwa wymieszana z ropą no i oczywiśćie garażowany juz 4 lata. Nie brałem hydraulicznego otwierania/zamykania no i mam teraz problem z mechanicznym potrafi się zaciąć i nie zamknąć albo w trakcie drogi się otworzy i posieje na drodzę też :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Ja mam mx 850 premium z hydrauliką co prawda dopiero od roku i co do jakosci lakieru to złego słowa nie mogę powiedzieć, kolego tomek90 jak zamierzasz go dłużej użytkować to ja bym pomyślał nad zamontowaniem hydrauliki, jeden mały siłownik trochę roboty i skończą sie twoje problemy

Edytowano przez farmervip

:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja miałem problemy z hydraulicznym zamykaniem zasuw tak że reguły niema, tylko że u mnie było na dwóch siłownikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali87    4

Witam.Od kilku dni posiadam rozsiewacz N039Mx i postanowiłem go odnowić bo jest ostro skorodowany.Oddzieliłem juz rame od kosza zasypowego i jestem na etapie czyszczenia-szlifowania.Od dziś powstał problem bo nie moge w żaden sposób odkrecić tarcz ktore sa przykrecone śrubą na klucz 30,śruby mimo ze posiadaly gumowe kołnierze to strasznie skorodowały a jeden talerz ma luz wiec chce to wyeliminować i też nie wiem jak za to sie zabrać.Prosze o jakies porady.Chce tez wymienic olej w przekladniach bo ten rozsiewacz nie byl uzywany od 5 lat i nie wiem jaki zastosować.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Podgrzej śruby palnikiem albo zalej wd40 i powinno puścić, co do oleju to wlej przekładniowy np Hipol


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali87    4

wd40 to juz 3 dzień leje,słyszałem ze coca cola jest tez dobra na takie rzeczy:)O tym palniku też myslalem i tak chyba jutro zrobie.Tylko też nie wiem jak zblokować te przekladnie zeby przy ciezkim odkrecaniu nic nie uszkodzić...i przy obu tych śrubach jest prawy gwint???zastanawiam sie bo jedna przeciez kreci sie w prawo druga w lewo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Według mnie przy obu tarczach powinien być prawy ale mogę sie mylić, jak nie chce iść to chyba palnik bedzie najlepszy zablokuj czymś tarcze i kręć, ewentualnie włóż coś między zęby w przekładni i kręć z głową coś puścić musi :rolleyes: tak na marginesie trochę się pużno wziąłeś za ten remont, nawozy trzeba siać!!
;)

:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali87    4

Mam nadzieje ze przez tydzień to ogarne a teraz juz wiem ze lewa tarcza ma lewy gwint :) palnik pomogl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

Kupiłem w 2003 roku nowy rozsiewacz z Brzegu MX850 i mechanicznie nie mam do niego zastrzeżeń. SIeje dobrze, nie psuje się. Ma tylko jedną, ale za to kolosalną wadę- rdzewieje jak głupi (pomimo tego, że po każdej robocie jest dokładnie umyty i pozostawiony na słońcu do wyschnięcia. JUż go raz malowałem, ale nadal wychodzą purchle.

Co ciekawego jednak, wczoraj widziałem sie z sasiadem, który ma ten sam model, ale 2 lata młodszy. U niego rdzy nie widac prawie wcale, nawet łańcuch ma jeszcze oryginalny i cały czyściutki (ja juz mam 4. Oryginał zgnił po 5 latach, zamieniki wytrzymują nie dłużej niż 2), więc chyba w 2004 albo 5 zmienili coś w techologii (może blachy dawali z ocynku, lepszą farbę, nie wiem)

 

TAkże jakby ktoś sie zastanawiał nad używką to niech zwraca uwagę na to, jakie szkody rdza zdążyła poczynić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Po umyciu i wyschnięciu zastosuj rogownicę i olej i problem rdzy zginie. Do rdzewienia wystarczy wilgoć z powietrza.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Sadek uciekaj........ zaraz cie zieloni zlinczują he he.

Nunu stal umyta z prochu ale nastawiona na działanie wilgoci też rdzewieje. Farba na długo nie pomaga przy takich maszynach bo nawóz zostaje pod nią i robi co chce. Ropownice, najstarszy olej z capa jaki masz w domy i heja.

Zakonserwuje, jest tłusty wejdzie w każdą dziurę.

Huta więcej zatruje środowisko naparzając blachy i łańcuchy dla ciebie niż ty szkody narobisz olejem.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

Przepalony olej to jeden z najlepszych środków konserwujących. Fakt że maszyna nie będzie po nim lśniła ale za to posłuży dużo dłużej. Mam rozrzutnik dwuosiowy z 82r. Od początku burty smarowane olejem. Dziś jest jeszcze cały w oryginale. Myty był tylko w pierwszym roku a od posmarowania olejem tylko czyszczony z resztek obornika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Sadek uciekaj........ zaraz cie zieloni zlinczują he he.

Nunu stal umyta z prochu ale nastawiona na działanie wilgoci też rdzewieje. Farba na długo nie pomaga przy takich maszynach bo nawóz zostaje pod nią i robi co chce. Ropownice, najstarszy olej z capa jaki masz w domy i heja.

Zakonserwuje, jest tłusty wejdzie w każdą dziurę.

Huta więcej zatruje środowisko naparzając blachy i łańcuchy dla ciebie niż ty szkody narobisz olejem.

 

Ale ja mam pozostałości oleju nowego z linii rozlewczej z jakąś substancją dodatkowo myjącą (nie twierdzę że to jest zdrowe dla środowiska ale olej zużyty to substancja niebezpieczna tak piszą w sieci), siewka po umyciu myjką lśni jak nowa (pomijając miejsca rdzy które powstały po części z mojej winy tzn umyta a nie zakonserwowana).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Też posiadam MX850 na hydraulice z 2003r. To siłowniki już same nie domykają ,blachy rdzewieją. Był myty po każdej pracy. A bawić sie teraz z malowaniem oleju nie warto. Bo jak rozsiewa się czasami dawki co 2tyg. wiosną według mnie szkoda zabawy. We wsi mają rozsiewacze rauch z tego samego roku i nic sie nie dzieje. I rok temu temu też zakupiłem rauch mds 17.1 i jak narazie jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Co 2 tygodnie , u mnie max 2 dni stoi bez konserwacji a niekiedy 2 razy w tygodniu konserwowany.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chodziło mi o to smarowanie olejem że nie warto co 2 tyg smarowac. A tak to po każdej pracy był myty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Właśnie o tym napisałem że swój nawet 2 razy w tygodniu konserwuję (to 5 min roboty).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj