Smile207

Kupno kombajnu na PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Smile207    0

Witam chciałbym kupić kombajn z udziałem środków unijnych PROW. Moje pytanie brzmi czy jest możliwość dostania 50% zwrotu za kombajn jeżeli mam 40ha i czy wogóle jest sens skladania wniosku Drugie pytanie jaki kombajn byście polecali

 

Z góry dziekuje i prosze o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

Pewnie że jest możliwość dostania 50% zwrotu od ceny netto ale tylko wtedy gdy jesteś młodym rolnikiem(do 40 lat chyba) albo masz ONW, w przeciwnym wypadku dost5aniesz 40% zwrotu kosztów.

Ale na 40 ha bardzo ciężko dostać kombajn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Zainteresuj się programem różnicowanie - w mazowieckim jeszcze przyjmują wnioski, najtańszy NH 5040 310 tys z hederem 3,9, 4 wytrząsacze. Ale 100 tys max można dostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smile207    0

Tak myślałem nad tym ale bym musiał przejsc na Vat i jezdzic po uslugach a w moim rejonie mało jest osob ktore sa na vacie i by chciały moje usługi no chyba ze wiesz jak to ominąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Ja nie wiem dokładnie jak to jest w kwestii podatków ale nie jest chyba tak strasznie..... Wystarczy kilka faktur dla agencji żeby zobaczyli że wywiązujesz się z założeń biznesplanu i pracujesz usługowo tyle co założyłeś. Faktury możesz wystawić ryczałtowcom. musiałbyś spytać w Urzędzie skarbowym, nie chciałbym wprowadzać w błąd ale chyba nie trzeba na vat przechodzić, a skąd jesteś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smile207    0

Ja jestem z Łódzkiego dokładnie okolice Kutna. Dobrze by było jak by mozna pokazac tylko kilka faktur ale jak jest naprawde to też nie wiadomo. A orientujesz sie jak to jest z leasingiem ( jakie oprocentowanie, okres splaty i ogolnie jak sie na tym wychodzi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

U CNH 6,5% w skali roku oprocentowanie leasingu czyli podobnie jak pożyczka, małe wymagania- oc budynków, zaświadczenie z gminy o niezaleganiu z podatkiem. Jeśli nie jesteś na vacie wpłacasz cały vat i 10%kwoty netto na początku, resztę na jakieś 5 lat, jeśli na vacie to vat wpłacasz z kolejnymi ratami leasingowymi, koszt na 5 lat to około 15% kwoty kredytu lub leasingu. Leasing polecany jest gdy chcesz tą maszynę wykupić na prow albo coś.... U nas w firmie np teraz wpłacasz 10 tys, vat na wiosnę jak kombajn przyjdzie na plac, resztę nawet przed żniwami. U nas wszystkie kombajny praktycznie idą na różnicowanie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smile207    0

Widze że orientujesz sie dobrze w tym. Mam w takim razie prośbę czy wiesz jaka jest cena NH TC5040 lub jesli polecasz coś lepszego i chcąc go wziac w leasing jak mniej wiecej wyjda raty miesieczne gdyby udalo mi sie wziac te 100000zł na rużnicowanie i gdybym przeszedł na VAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

cene już napisałem i jest brutto im bliżej wiosny tym droższe, kredyt wylicz tak: jeśli na 5 lat to do kwoty kredytu dodaj 15 % i podziel całość przez 60 czyli liczbę rat i wyjdzie Ci wysokość raty, kwota kredytu to najwięcej 90% kwoty netto a najmniej 40% kwoty netto, w leasingu i pożyczce są podobne warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smile207    0

Wielkie dzięki. Mam jeszcze jedno pytanie. Najdłuższy czas kredytowania to jest u was 5 lat czy więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Tego nie wiem musiałbyś zadzwonić do cnh capital, namiary są na stronie nh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

a tak właściwie to ile trzeba hektarów aby z prow dostać kombajn bo mi się cos o uszy obiło że 150 ale nie wiem czy to prawda :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

poszukaj na stronach arimru czegoś takiego: "Zasady doboru maszyn rolniczych.pdf"


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

zasady zasadami ale dobrze by było jakby ci co dostali kombajny z prowu napisali na ile ha dostali jaki kombajn a jeszcze by sie przydało w jakim województwie.Oczywiście nie chodzi mi o kombajny na 500 czy 1000ha ale tak do 100ha.To pomogłoby co niekyórym podiąc rozsądną decyzje przed naborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

znajomy dostał na PROW kombajn o mocy 225 KM. konkretnie laverde REV 225. i wykazał coś około 80 ha( +/- 1 ha)


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Łukasz 27 i oto właśnie chodziło.

A co jest ważne moc silnika czy szerokość hedera ?Chodzi mi o kryteria agencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

zajrzyjcie do tego dokumentu o którym mówiłem.

wg mnie kryterium jest:

- Moc silnika (tolerancja z zał6.)

- Zespół żniwny (heder)

- minimalne wykorzystanie w roku i tolerancja (załącznik nr6)

 

No i cały załacznik 6 który mówi o pofałdowanym terenie, szarpaczu wymogu normy emisji tierIII co wpływa na to że potrzeba kombajnu z silnikiem o większej mocy ble ble ble czyli piszesz co chesz ale w rozsądnych granicach (na 20ha nowy kombajn może nie przejść :lol: ).

 

Zajrzyj do tego załacznika i zobacz tabelkę ostatnią: Graficzne wyznaczenie minimalnego wykorzystania

kombajnu w zależnosci od mocy silnika.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

mam jeszcze jedne dane. powierzchnia gospodarstwa niecałe 74 ha kombaj przyznany o mocy do 200km


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ja mam własnych 50ha i niewiem czy kombinować jakieś umowy bo mam jeszcze 50ha dzierżaw ale ciężko z kim kolwiek dogaać sie co do umowy.Mam zamiar złożyć na kombajn NH TC5060 czy jakoś tam z hederem 3.9.Czy 50ha by starczyło?Teren wmiare równy słoma na sieczke cała , dużo rzepaku siejemy no i wmiare duża wydajność zbóż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My jak braliśmy kombajn to na 107ha do omłotu to trochę Agencja kręciła nosem, ale np. wujo na 85ha miał wpisany JD 1450 i przeszło. Z NH może być ten problem, że ma o ofercie 4-klawiszowe i mogą Ci nie przyznać 5-klawiszy. Poza tym nie sądzę, aby na 50ha przylani Ci jakiś kombajn, chyba, że Hemasa albo najmniejszego DF'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

nam na 50 ha przyznali najmniejszego df 5445 i nie mieli do tego zadnych zastrzezen. mysle ze nawet moglbys wpisac jd 1450 i w razie czego tlumaczyc ze jest to najmniejszy kombajn tej firmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PGRdobrawola    21

A możqa dostać PROW jak sie używany sprzęt kupi? Tylko że taki większy około 6,5m heder to on bedzie miał ze 300km? i czy dostanie sie taki przęt na 60h?


..."Mam dwa -U-R-S-U-S-y i dojną krowę
Chodź za GS na wino owocowe"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal7010    1

Ostatnimi czasy w agencji podchodza do tego tematu dosc łagodnie.W moim przypadku przeszedł kombajn na 45ha o szer roboczej 4.2 i mocy ok 180KM i 5 klawiszy.Jak składałem wniosek na PROW to podawałem ze chce mniejszy kombajn a po podpisaniu umowy przeaneksowałem na wiekszy i bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
    • Przez PanJoker
      Panowie, mam u siebie w kombajnie bodajże filtr wody a bynajmniej tak pisze w katalogu. Przymocowany jest on w okolicach kolektora wydechowego o ile sie nie mylę. Może mi ktoś powiedzieć do czego on służy i jakie ma zadanie?? Kombajn Case jeżeli to coś pomoże.
    • Przez PanJoker
      Tak jak w temacie, gdzie w lubelskim lub w woj. sąsiednich można kupić jakieś większe używane kombajny?? Typu claas 108, case 1680,2188, John Deere 2066?? Czy w ogóle są takie miejsca gdzie warto pojechać?? Mile widziane również adresy stron www.
    • Przez cikenos
      Witam może ktoś coś powiedzieć o tym sprzedawcy zna ktos te strony? 
      https://www.olx.pl/d/oferta/fendt-828-profi-plus-vario-fendt-828-profi-plus-vario-CID757-IDXQ0T4.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj