lowmacp

Owijanie folią zamiast siatką w prasie NH BR6090

Polecane posty

lowmacp    0

Witam. Może ktoś słyszał o owijaniu folia zamiast siatką w prasie? Posiadam prasę New Holland BR6090 i w instrukcji wyczytałem, że jest taka możliwość. Była by to wspaniała rzecz, ponieważ balot sianokiszonki byłby bardziej zabezpieczony bo owinięty byłby od strony okrągłej. Tylko nasuwa się pytanie jaka cena tej folii i jak do się ma do kosztów pojedynczego balota?


Absolwent AR Kraków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

folia kosztuje 400 zł za 1 km czyli ok raz drożej od siatki. problem jednak jest z owijaniem. ja osobiscie posiadam claas rolant 66 i nie za bardzo chciało to działać. problem jest w lepkości foli która sie do rolek owijała. musiałem prase troche przerobić tzn. filie mocować na prencie oraz musiałem zmodyfikowac nóz obcinający. w sumie owinołem 4 baloty i z braku czasu odpusciłem w tym roku troche zmodyfikuje jeszcze nóz i może pójdzie. folia trzeba jednak 3 razy owijać (siatka owijam 2 razy) co podnosi koszty. w mojej okolicy duzo ludzi sie napaliło na folie ale nikomu sie nie udało. a mieli rózne prasy. ja folie kupiłem koło strzelec opolskich. mieli też tam rolki próbne po 70 m, ale odradzam robic próby na tym gdzyż oni to przewijaja i przy przewijaniu klej wysycha. osobiscie odradzam ale jak ktoś chce spróbować i mu sie uda to gratuluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Ja widziałem na polu takie belki słomy owinięte folią i nie za bardzo to zdało egzamin bo folia z wierzchu się podziurawiła (widocznie ptaki) i było gorzej niż bez folii bo belka zamiękała od góry przez te dziury a nie wysychała bo była owinięta folią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ja owijam na owijarce normalna folia ale tylko po razie

 

wychodzi 5zł/szt przy taniej folii


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam prasę NH 644 i też w instrukcji jest że można owijać folią. Próbowałem na wiele sposobów i według mnie jest chyba nieodpowiednia folia zbyt cienka urywa ją po podaniu Jeżeli uda się że chwyci to lubi nawinąć się na dolny walec albo jeszcze coś innego To co sprzedają to jest zwykła folia stretch tylko w rozmiarze 120cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

Chciałbym odświeżyć ten temat. Czy wszystkie prasy rolujące mają możliwość owijania folią? Bo chciałbym spróbować jak będzie to szło moją prasą ale nie wiem czy ona się do tego nadaje ;)


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kumpel ma welgera 220, próbował owijać folią, ale mu nie szło, folia owijała się na którymś z wałków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tego nie wiem, ale dopytam się i Ci odpiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w moja poprzednią wypowiedź wkradł się błąd, bo kumpel ma welgera rp 200, a nie 220. W jego prasie siatka(tak samo zakładał folię) najpierw przechodzi przez kilka prętów (chyba 4), a później trafia na 2 walce podające siatkę do komory prasowania. jeden z tych walców jest metalowy, a drugi ma gumowa powierzchnię. folia za każdym razem owijała się na tym gumowym walcu. Nic nie pomogły też próby poprowadzenia folii w inny sposób, fola i tak owijała się na walcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

W mojej prasie też jest jeden taki mniejszy walec z gumową powierzchnią podający siatkę, czyli też nie bardzo będzie się owijać folią :)


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

w prasie john deere 623 walcowej wczoraj testowałem folia tzw testowoą koszt folii 65zł brutto za 100m i byłem pod wrażeniem poszło i nawet ładnie to wychodzi szkoda tylko że pod koniec sezonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w prasie john deere 623 walcowej wczoraj testowałem folia tzw testowoą koszt folii 65zł brutto za 100m i byłem pod wrażeniem poszło i nawet ładnie to wychodzi szkoda tylko że pod koniec sezonu

 

 

 

Do normalnego dzialania musi byc prasa ktora ma nie tylko taka mozliwosc ale ma takie urzadzenie z tylu. .

Wklada sie rolki z folia i po klopocie i nie ma to nic wspolnego w tym gdzie mocujecie siatkę.

Siatka to jedno a folia drugie.

Mam to w prasie CLAASA ROLANT 555 uniwrap

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek26    1

w NH BR6090 jest możliwość dołożenia drugiego noża (ząbkowanego- koszt kolo 3-4 stówki netto). Próbowane na słomie, efekty marne. Na kleju osiada kurz i porobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Próbowałem w 2 Claas-ach w każdym średnio to szło a w dodatku żeby było dobrze to trzeba 3-4 razy owinąć co podnosi koszta dla mnie to mało rentowny biznes pod każdym względem. Z każdym kto próbował mówił to samo.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogi430    0

U mnie w br 740 już jest nóż z ząbkami i znalazłem filmik jak widać jakoś im to idzie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek26    1

Bo czasem idzie. Zależy od temperatury i wilgotności, oraz oczywiście ilość kurzu. 2-3 belki idą, potem 5 nie, 1 pójdzie, znowu 3 nie itd... Pomysł z folią super, ale na chwile obecną niestety zostaje albo prasa combi albo prasoowijarka typu Kuhn i-Bio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jednym słowem pokazówka jak ktoś lubi się paprać na polu to można ale jak chcesz szybko wykonać robotę to można zapomnieć. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj