atomik

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
goodkat    2

witam. Pszenica siana na poczatku listopada, stanowisko po pszenicy, jednak praktycznie nie skoszone ze wzgledu na mokry teren. 1wsza dawke N dostala przed 10tym marca w wysokosci 250kg saletry/ha. Przed swietami chce ja prysnac na dokrzewienie ccc 0,5l/ha plus 30kg mocznika na 200l cieczy plus siarczan 7wodny 10kg/200l plus odzywki, po ok 4 dniach 2ga dawka saletry w wysokosci 200kg saletry i pozniej ogien z chwastami;)

czekam na wasze opinie

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Czemu tak późno na chwasty? Chcesz że jeszcze bardziej dokarmić?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goodkat    2

poniewaz pszenica jest mala a oprysk na chwasta ja oslabi, poza tym pryskajac wczesniej na chwasty nie podam odzywki, bo wzmocnie chwasty i srodek moze nie zadzialac. Pole bylo jesienia randapowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzpok    0

chciałem się zapytać

-czy jeden anty wylegiwacz bedzie na wszystkie zboża czy np na pszenżyto trzeba inny i na pszenice inny ?

- kiedy najlepiej pryskać anty wylegiwaczem ?

- i dawka ? jaką stosować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Dawka to w zależności od odmiany, wybranego środka, stadium rośliny i jak mocno chcemy skracać ale to jest wszystko opisane na opakowaniu wystarczy przeczytać. Rośliny na jakie można stosować to też w zależności od środka z tego co pamiętam to Modus 250 ES można stosować we wszystkich odmianach. Pryskać można od fazy krzewienia do liścia flagowego im wcześniej tym lepiej. Najlepiej podjechać do punktu sprzedaży środków ochrony roślin i dobrać odpowiedni dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Witam,

 

Panowie mam pytanie. Kiedy i czym "skrócić" jęczmień OZIMY. Czytałem duzo o srodkach, a nigdzie nie moglem znaleźć na temat ozimego..

Jaki antywylegacz , w jakiej dawce. Z góry dziękuje bardzo za porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klos49    14

@szymon Zwykły antywylegacz nie jest zarejestrowany do jęczmienia.

 

Przemek, możesz zastosować Moddus 250 EC od fazy pierwszego kolanka(31) do fazy liścia flagowego(39) w dawce 0,6l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jpogorzelak    5

Witam

Mam małe pytanie.

Otóż zasiałem w tym roku pierwszy raz żyto hybrydowe.Dałem już pierwszą dawkę azotu (70kg N) i wiem,że jak żyto ruszy to po niedługim czasie trzeba pryskać antywylegaczem. Żyto posiałem na IV / V klasie. Moje pytanie brzmi Czy mogę zastosować sam Moddus bez CCC w 2 dawkach po 0,3l i czy w przypadku pszenicy ozimej mogę postąpić tak samo ?

Proszę o odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M4t3usz    31

Witam, czy mozna uzywac tego i czy uzywacie tego srodka do dokrzewiania pszenzyta? CCC 720 SL

Edytowano przez M4t3usz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

pszenżyto to raczej krzewi się na jesień-ccc dobry jest na pszenicę-najważniejsze skąd jesteś bo na zachodzie Polski już chyba za póżno na dokrzewianie-tak się domyślam bo nie wiem w jakiej fazie może być teraz pszenżyto bo we wsi żadne się nie ostało-i jeżeli jest sucho to bardzo duże prawdopodobieństwo ze przypali zboże-jezeli masz wilgoć to śmiało stosuj-najwyżej nie wylegnie-a koszt niewielki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Potrafi ktoś po ludzku wytłumaczyć (jak dziecku!!!) jak rozpoznać pierwsze kolanko w pszenicy ozimej? Nic mi to nie mowi: 1cm nad węzłem krzewienia:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

witam. Dzisiaj pryskalem na chwasty chisielem+dicopur+ trend chcialbym sie dowiedziec po jakim czasie moge pryskac takim zestawem aby chwasty sie nie odbily tzn. nie zabraly sie spowrtoem o zycia antywylegacz+ mocznik+ FoliQ mikromax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Nie wiecie dlaczego Hodowla Roślin Strzelce nie pozwala stosować ccc w pszenżycie Borwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72

Ja tez szukam odpowiedzi na to pytanie , nawet pisalem maila do nich narazie bez odpowiedzi.Moze ktos przerabial ten temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

dzwoniłem pytałem i powiedzili ze to wymysł hodowcy :) w ubiegłym roku stosowałme ccc na dokrzewienie i drugi raz skracajace i nie było problemó w tym roku podobnie bedzie. dokrzewienie na dniach z protuganem


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kisiel123    5

Witam. zasiałem owies na stanowisku po wymarzniętej pszenicy która dostała 300kg/ha saletry. Możecie mi powiedzieć w której fazie prysnąć go ccc. I jaki oprysk na chwasty polecacie ? Dzięki z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Skracanie gdy zacznie się faza strzelania w źdźbło czyli jeszcze długo. A oprysk to zależy jakich chwastów się boisz. Bo może być tak że nawet bez odchwaszczania będzie łan czysty.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Dziś szykuje mi się zabieg skracanie+odżywka+fungicyd. Co do regulatorów wzrostu to mam do wyboru ccc i cerone, nawożenie pszenicy Acteur na poziomie 187N, czy na pierwsze kolanko jest sens dawania cerone które rzekomo przyspiesza starzenie się roślin przez co ona szybciej dojrzewa ? Czy dać sam antywylegacz a za 10-12dni przejechać samym cerone+arteą?


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekMi    0

Jak radzicie skrócić pszenżyto ozime, gdzie widoczne jest już drugie kolanko? Można jeszcze CCC+Moddus ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj