atomik

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła

Polecane posty

PK007    28

pawelfrr- to może być efekt przymrozków u mnie tak samo się zrobiło po tych kilku dniach z przymrozkami i to zarówno w owsie jak i jęczmieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czy jak stosowalem na 1 kolanko 1,5l antywylegacza plynnego 675 sl to moge na drugie kolanko dac 0,5l antywylegacza plynnego 675 sl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrius    9

A po co stosować 2 razy, jak dałeś 1,5 l to starczy chyba że odmiana bardzo wysoka to trzeba było od razu dać 2 litry, a tak to moim zdaniem nie ma sensu stosować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrzej    9

Witajcie mam pytanie w jakiej teraz mniej więcej fazie jest pszenżyto?Chciałbym prysnac je antywylegaczem i nie wiem czy juz wolno,badz za pozno?(mam cerone)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

zalezy od rejonu i terminu siewu itd. u mie niektóre dziłki juz pierwsze kolanko maja ponad 1cm a inne dopiero zaczyna sie pokazywac


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

Witam.

Proszę o radę.

Na początek mówie uczciwie że nigdy nie miałem stycznośći z antywylegaczami.

Na jesieni na lekkiej ziemi posiałem pszenżyto zakupione w centrali. Zboża zawsze zasilam jeden raz na wiosnę około połowy marca ( w tym roku ). Musiałem coś przedobrzyć albo dopiero zaczął działać teraz obornik z zeszłego roku i psze3nzyto zrobiło się ciemnozielone.

Co teraz mam zrobić aby się nie powaliło.? Jaki żrodek i jaką dawkę oraz termin zastosować ?

Czy można to zrobić jak będzie się pryskało na chwasty?

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ile dałeś N? Jaki był przedplon? Czy pszenżyto jest gęste? Zazwyczaj przy 1 dawce N rzadko zboże wylega.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracaipasja    0

Nie ma recept na antywylegacz,jezeli twoje pszenzyto nie jest zbyt geste to nie wylegnie raczej ,w ubieglym roku sialem pszenzyto na kontraktacje dla CN,wysiew 130kg/ha,dwa zabiegi na grzyba,CCC na dokrzewianie,Moddus 0,6 litra plus odzywki obok mialem pszenzyto na pasze,siane gesciej,bez Moddusa i z jednym zabiegiem na grzyba,nawozenie identyczne.Paszowe bylo ok.15 cm wyzsze ale w zniwa oba lezaly jak po walcu.Plon ok-paszowe ponad 5 ton,nasienne 7,5.W tym roku pszenica dostala:Capalo 1,6l,Moddus0,3,Antywyl Pl 0,8 plus zakwaszacz do wody i odzywka z mikro plus extra miedz 40g na ha,wczesniej CCC na dokrzewianie 140 kg N do teraz,jeczmien 0,6 Moddusa plus Capalo i odzywki,pszenzyto 1,7l Antywylegacza plus Capalo i odzywki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5
Napisano (edytowany)

Chce dać jeden z niżej wymienionych środków w jednej dawce ( chyba że wy jako starzy wyjadacze możecie coś innego bardziej skutecznego (lepszego polecić). Kiedy najlepiej i który najlepszy środek. Po czym poznać w którym stadium znajduje się roślina. Może podajcie orientacyjną datę zabiegu

Pszenżyto ozime

- od fazy I-go kolanka do fazy początku liścia flagowego

AGROTEFON 480 EC (1,0 l)

CERONE 480 SL (1,0 l)

- od końca krzewienia do I-go kolanka

REGULATOR 620 SL (1,25 – 1,5 l)

- od fazy I-go kolanka do fazy początku liścia flagowego

CECEFON 465 SL (1,5 – 2,5 l)

- od fazy II-go kolanka do fazy początku liścia flagowego

TERPAL C 460 SL (1,5 – 2,5 l).

Edytowano przez 1210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo111    110

Ja się tam mieszać antywylegacza z herbicydami nie boje zawsze mieszam w pszenicy attribut + mustang + stabilan + mocznik + plonvit i było ok,no cóż kiedyś moge zaszkodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Pozwole sobie odświerzyć temat ponieważ zastanawiam się czy skutecznie zapobiec wyleganiu jęczmienia jarego. Wydaje mi się że 0,75l etefonu np cerone nie wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Produceńci regulatorów wzrostu zawierających CCC też pewnie zalecają tylko to. W przypadku pszenicy intensywnie nawożonej N CCC nie wystarczy.

Jak jęczmień reaguje na CCC? Zostało mi troche antywylegacza płynnego 675 sl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

osobiście odradzam ccc w jęczmieniu, możesz mieć kłopot ze zbiorem, chyba że ze 2ooml do cerone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

W jaki sposób byłby kłopot ze zbiorem?

Znalazłem że manipulator jest zarejestrowany do jeczmienia i zawiera on 620 CCC. Stosuje się 1-1.25l w fazie od 2 do 4liści. Tylko mój jęczmień ma więcej liści i chyba jest w pełni krzewienia może nawet za kilka dni będzie pierwsze kolanko. Chciałem dać 0,7l antywylegacza płynnego teraz razem z aminopielikiem tercet a później w fazie 2kolanka 0,75l cerone. Jaki to może przynieść efekt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Mam żyto jare, 2 kolanko już 2 centymetry nad ziemią. Mam kupione już CCC, czy mogę(czy warto) pryskać jeszcze ccc?- Wiem nieco się spóźniłem.... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

ja kiedys opryskałem tym regulatorem 620sl jeczmien i nic to nie dało ! w tym roku bedzie modus


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

ale nie było zadnych skutków ubocznych stosowania CCC? W jakij fazie rozwojowej rośliny robiłeś zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

3-4 liscie nie wiem czy były skutki uboczne czy nie bo po zabiegu był przymrozek i lekko pozólkły liscie ale póznij wróciły do normy.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Czy moddus zadziała lepiej jak cerone? Czy lepiej zapobiega wyleganiu? Nigdy nie stosowałem tego regulatora bo zawsze odstraszała mnie cena. Czy maddus można mieszać z pumą, insolem3, siarczanem magnezu, mocznikiem?

Może jednak zastosuje moddus bo w zeszłym roku cerone nie zadziałało zbyt dobrze, możliwe że zastosowałem troche za pużno, u niektórych roślin zaczynało pojawiać się trzecie kolanko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olekc330    2

Ja znam przypadek , że gość opryskał na skracanie przed niedługi czas przed wykłoszeniem i mu się nie pszenica nie wykłosiła :blink:


Ursus C330:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wiadomo ze lepiej moddusa dac bo usztywnia slome ! a creona chyba skraca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Kupiłem już moddusa ale z czym to mogę mieszać żeby nie jeździć za dużo?

Czy można go mieszać z pumą, mocznikiem, siarczanem magnezu, insolem3. Nigdy nie stosowałem tego regulatora więc proszę o radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SzweDes    0

Kolego gwozd ja nie ryzykował bym stosowania jakiegokolwiek herbicydu z moddusem ( z CCC i etefonem też nie ) i też mi się nie widzi ale herbicydy-antywylegacze jeżdżę osobno. Ale mieszać mocznik+siarczan magnezu+insol3+moddus jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kingway
      Witam , mam problem z chwastami w życie ozimym . Wydaje mi się , że to tomka oścista lub wiechlina roczna a znowu sporo osób twierdzi , że to moze być miotła . Miałem chęć prysnąć to Axial Komplett Pak , nawet doradcy mi to doradzali a z tego co tak czytam to samym Axialem żyto można ale już z tym dodatkiem Winnetou (Axial Komplett Pak ) to można pszenice ozimą i pszenżyto a o życie czy można nic nie pisze  Czy  może ktoś stosował Axial Komplett Pak w życie ozimym na wiosnę ? Bo no samym Axialem mi się trochę nie uśmiecha bo są i niestety inne chwasty .....  Może polecicie coś innego ?

    • Przez kingway
      Witam , jaki polecicie oprysk na tomkę ościstą w oziminach na wiosnę ??? Od czego to zależy , że ona znajduje się polu ? Zmianowanie książkowe a ona nadal jest  
    • Przez kingway
      Witam , jaki oprysk wybrać na oziminy na wiosnę ? Mam na myśli Rexade , Axial ? Oprócz tego mam do pryskania jare i teraz tak się zastanawiam czy nie  opryskać ich nowym chwastoxem trio zamiast jak dotychczas turbo ? Trio wychodzi chyba ciut drożej , ale nie dużo , ale może skuteczniejszy ?? Podzielcie się czym pryskacie  swoje  uprawy i jakie opryski możecie polecić ?  
    • Przez endrju00711
      Koledzy , mam do was wielką proźbe , poniewarz , dziś zadzwonili z agencji , że jutro przyjadą nas kontrolować , a nie znam osoby w powiecie , która prowadzi taki rejestr oprysków ,pomużcie , jak takie coś zrobić ?? Prosze o skan , lub fotke stronek z takiego rejestru . I mam takie jedno pytanie , jak u was patrzeli na to jak by ktoś tego nie miał , bo niby mogą cofnąć dopłaty . Prosze was bardzo o pomoc , zamieszcze poniżej adres email : endrju00711@wp.pl . A mam jeszcze jedną wontpliwość , poniewarz niedaleko domu mam ułożone bele , tak , że zajmują one pół pola , bo z 40 arów zrobiło się około 25 arów , a te pole jest koło mojego sadu , w którym jak układaliśmy , je w żniwa również nie było się jak obrucić ciągnikie , czy doczepią się za to , że 40% pola jest nie zasiae poplonem . To jest nic , ale jeszcze do tego dochcodzi hektar pola po kuku na ziarno , i nie zdążyliśmy tam jeszcze zasiać poplonu , bo jak nie deszcz , to czasu nie ma . I czy za takie przewinienia mogą cofnąć dopłate , bo nie dość , że biore standardowe , i takie tam dodatki do krów itp. , to jeszcze mam troche kasy za poplony . Ale najwarzniejsze jest to , że nie posiadam tej książki do oprysków , i na tym prosze się skupić , bo mam czas do wieczora , bo potem , to już rano inspekcja do domu za puka
    • Przez semenenek
      Witam mam pytanie odnośnie środka ochrony roślin który zwalczyłby w owsie wyczyńca polnego? W tamtym roku miałem z nim duży problem i w tym roku chciałem się zabezpieczyć w razie jego wystąpienia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj