atomik

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła

Polecane posty

TOREZ    35

Czy mój "program" skracania jest dobry? Co z przymrozkami?

Nieco zmian bym wprowadził w Twój "program".

Sypałeś 200 kg saletry, ok., ale z mocznika zrezygnuj, bo nim się rozłoży do formy dostępnej nastąpi już zawiązanie kłosków i będziesz "żywił słomę".

Syp saletrę 200 kg/ha, około 10 kwietnia.

Antywylegacz mogłbyś pokusić się z herbicydem typu Huzar, 0,5l/ha starczy. Nie więcej. Za 4-5 dni 1 l/ha + nawozy dolistne bez azotowe.

 

Bogatka to charakterystyczna odmiana.

Należy ją juz w fazie krzewienia porządnie skrócić (stanowisko po łubinie to tym bardziej), jednorazowo 1,5 l/ha sam antywylegacz. W drugim kolanku etefon (cerone). Azot pod postacią saletry, ze 200 kg/ha.

 

CCC i przymrozek w parze nie chodzą. Ze 3-4 przed ani 7 dni po zabiegu nie ma prawa aby wystąpił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

nie za mały odstep czasu miedzy pierwsza a druga dawka N ? tylko 17 dni. nie jestem w tym znawca ale ja w podobnym czasie sialem pierwsza dawke i druga planowałem po 30 dniach siac . Bedzie to błedem ? U nas teraz zboza dopiero ładnie ruszyły widac dziłąnie nawozów z pierwszej dawki.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas21    3

U mnie (podlaskie) też zboża dopiero ruszyły i też nie wiem czy w okolicach 10 kwietnia nie będzie za wcześnie, ja planowałem dać an druga dawkę 1q/ha saletry + 1g/ha mocznika ale po poście kolegi @TOREZ pojawił się mały problem.


Trend is your friend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endzit    26

Jeżeli chodzi o dokrzewienie pszenicy poza azotem oczywiście, to należy stosować Antywylegacz Płynny 675 SL (chyba takie cyferki )w dawce 0,4 l/ha + około 200 gr miedzi. Powodzenia A temperatura po wykonaniu zabiegu ma oczywiście wpływ na skutecznośc zabiegu i efekt końcowy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Kurde ale mocznik już kupiłem a sąsiad mówił że w okolicy ciężko teraz dostać saletre. Mam też Lancet Plus. Czy Można go łączyć z antywylegaczem?.

A gdybym teraz posypał mocznik to byłby dla roślin dostępny w odpowiednim czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody89    1

Jeżeli chodzi o dokrzewienie pszenicy poza azotem oczywiście, to należy stosować Antywylegacz Płynny 675 SL (chyba takie cyferki )w dawce 0,4 l/ha + około 200 gr miedzi. Powodzenia A temperatura po wykonaniu zabiegu ma oczywiście wpływ na skutecznośc zabiegu i efekt końcowy..

 

Ktoś może stosuje takie rozwiązanie?? Bardzo interesuje mnie dokrzewianie pszenicy antywylegaczem. Może ktoś wypowie sie na ten temat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Czy mogę wykonać za jednym razem zabieg Herbicydem dodając do tego CCC i odżywkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas21    3

Ktoś może stosuje takie rozwiązanie?? Bardzo interesuje mnie dokrzewianie pszenicy antywylegaczem. Może ktoś wypowie sie na ten temat ;)

Na dokrzewienie najlepszy i najbezpieczniejszy jest azot, stosowanie CCC w tym okresie jest trochę ryzykowne.


Trend is your friend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Jeden zabieg a tyle bys chciał uzyskać.Chcesz truć chwasty jednocześnie je zasilając?Poczekaj kilka dni i zrób nastepny zabieg bo dziś środki są drogie i ich niewłaściwe stosowanie to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

ksys,łatwo powiedzieć, jak trzeba kilkadziesiąt hektarów prysnąć jednym środkiem a na drugi dzień znów te same kilkadziesiąt hektarów drugim środkiem to jest to trochę denerwujące i mało ekonomiczne tankujac ropę po 5zł. Ja mieszam ile się tylko da a i tak wiosną z 7 razy trzeba po scieżka przejechać.\

Co do herbicydu z ccc to juz kilka lat mieszam+ odżywki. Teraz pojadę Protuganem 2l+0.8ccc i nie wiem czy czasem nie dodam siarczanu magnezu. Może to trochę wbrew książkom, ale po 35ha dziennie muszę prysnąć a pogoda na zabieg jest raz w tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

bedziesz dodawał czegos do protuganu na 2 liscienne bo ja mam protugan kupionu + mustang 0.4l Jak myslisz poczekac jescze z tydzien na pierwsze kolanko i jechac razem z ccc i modusem czy robic osobo te zabiegi ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

kolego Biały2005, widzę że gospodarzysz 110km ode mnie to prawie podobny klimat. Ja też mam mustanga do tego, ale myślę że na niego trochę za zimno i planuje teraz Protugan( jakiś inny izotopuron mam) z ccc na do krzewienie o ile nie pokażą przymrozków to jutro, a po świętach bedzie cieplej i bliżej 1 kolanka to pójdzie mustang+ccc+pewnie capallo+odżywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

no to dobry pomysł :) Bo mustang potrzebuje 5st sredniodobowej liczyłem i patrzyłem na prognozy to powinno byc oki wyglda ze bedzie koło 6-8 sredniodobowo wiec myslałem odrazu jechac kompletem a pózniej input+odzywki+ccc+modus. MAm pytanie w jakim czasie wysiewałes pierwsza dawke azotu i kiedy druga bo ja sie waham czy siac druga bo ledwo to wszytko ruszyło a mineło juz 3 tygodnie od 1 dawki. Zyta mam w takiej fazie ze do tygodnia bedzie konanko ponad 1cm od ziemi a pszenice i pszenzyta to jeszcze sie krzewia. TAk sobie mysle czy nie za wczesnie wysiałem pierwsza dawke :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem ze stosujecie Protugan wiosna etykieta mowi tylko o stosowaniu jesiennym, czy jesli teraz pojade w zycie Protuganem nie bedzie uszkodzen bo w innym temacie odradzono mi zastosowac teraz protugan tzn. po fazie krzewienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

no to dobry pomysł :) Bo mustang potrzebuje 5st sredniodobowej liczyłem i patrzyłem na prognozy to powinno byc oki wyglda ze bedzie koło 6-8 sredniodobowo wiec myslałem odrazu jechac kompletem a pózniej input+odzywki+ccc+modus. MAm pytanie w jakim czasie wysiewałes pierwsza dawke azotu i kiedy druga bo ja sie waham czy siac druga bo ledwo to wszytko ruszyło a mineło juz 3 tygodnie od 1 dawki. Zyta mam w takiej fazie ze do tygodnia bedzie konanko ponad 1cm od ziemi a pszenice i pszenzyta to jeszcze sie krzewia. TAk sobie mysle czy nie za wczesnie wysiałem pierwsza dawke :(

Gdzieś 22marca skończyłem 1 dawkę i tam gdzie sucho to ładnie rośnie, a pszenżyta na mokrym to prawie nie ruszyły. Drugą dawkę chcę dać w okolicy 1 kolanka ale jak bedzie ciepło to może i w sobotę walne. Dane mam 250kg na 1dawkę i na drugą podobnie pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

To ja na pierwsza dałem po zycie i pszenzycie po 200 saletry a po przenicy 300 i na druga po zycie i pszenzycie plan na 100kg a na pszenice 200kg. U mnie głownie na zycie sa place ze pożółkło i sie nie skrzewiło jak powinnno ale widze ze u ludzi którzy nie siali tez choc w mnijszym stopniu to chyba ma cos wspólnego z temperatura i pH. NA pszenicy jest oki ale to wszytko słabo orsnie niby sie pokrzewiła po 4-5 pedów ale słąbo idzie w góre. Dopiero teraz zaczyna byc widoczna róznica zabarwienia zbóz w porównaniu do sasiadów co dopiero niedawno siali azot.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radix8    6

wtamtym roku dawki dzielone CCC wsumie 2.2 l niedało rady zachamować i przy średniej wydajności około 8t było dużo leżących plam co strasznie denerwuje przy koszeniu itd.Przy innych odmianach troche było łatwiej ale tej samo CCC niedaje rady zwłaszcza jak są kożystne opady.

Ty na Żuławach masz ziemie? 2,2 CCC to po bandzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Nie no bez przesady. Rzadko się zdarza taki plon. Chodzi o to że samo ccc nawet w dawce ponad 2l nie utrzyma pszenicy powyżej 7t/ha. Trzeba wspomagać etefonem czy moddusem. Zwłaszcza jak zawali się pierwszy zabieg na choroby podstawy zdzbła. Ten post z przed 2lat na pewno dotyczył pszenicy Legendy która rosła jak głupia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david    0

czy zastosowany po fazie drugiego kolanka w życie hybrydowym skracanie antywylegaczem 675 w dawce 1l + 0,25l modus, nie wpłynie na obniżenie plonu? dodam, że żyto dostało 120 N/ha. Czy zastosowanie jeszcze modusa w dawce 0,2l w fazie 3 kolanka pomoże utrzymać w pionie rośliny, aż do żniw?

Edytowano przez david

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

w fazie 3 kolanka to już daj cerone/retar i będzie dobrze.

 

w fazie 3 kolanka to już daj cerone/retar i będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Czy na liść flagowy z fungicydem można dać mocznik dolistnie i siarczan magnezu? Bo nie wiem czy dać teraz więcej mocznika i później już nie dawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

osobiście stosowałem fungicyd z siarczanem magnezu.co do mocznika to myslę że też można zastosować,oczywiście w odpowiednim stężeniu. 10 kg mocznika na 300l wody/ha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

osobiście stosowałem fungicyd z siarczanem magnezu.co do mocznika to myslę że też można zastosować,oczywiście w odpowiednim stężeniu. 10 kg mocznika na 300l wody/ha :)

Moim zdaniem tyle moczniku to wogóle nie opłaca się stosować,zero efektu.Ja stosuję 25kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Moim zdaniem tyle moczniku to wogóle nie opłaca się stosować,zero efektu.Ja stosuję 25kg/ha

daras 77' jeśli masz prawidłowo prowadzoną plantację pod względem nawożenia,to 10 kg w zupełności wystarczy.pamiętaj,że to jest uzupełnienie azotu a nie nawożenie.po za tym można "przypalić" lisć flagowy a wtedy bedzie "kaszana" :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj