atomik

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła

Polecane posty

iron    1037

ja myśle że za gęsto posiana a do tego dałeś na start 300 saletry to jeszcze sie rozkrzewiła bardziej,a co do skracania to nigdy nie daję więcej jak 1,8lCCC ale za to modusa 0,2-0,4 daję w zależności od potrzeby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

@maniek10, Kiedy ten Stabilan zastosowałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie jestem ekspertem ale zboze w pionie trzyma głownie potas zawarty w glebie a nie zbyt mała ilość azotu ( no chyba ze zart z tym azotem ). ten kto nie sieje potasu ten ma słome jak szmate a zbozem buja a potem wylega po wiekszym wietrze

 

Potas odpowiada za gospodarke wodną. Braki potasu dają o sobie znać w czasie deficytu wodny. A z tym azotem to oczywiście żart.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Ech. Jak to mawiają starzy kombajniści - z pszenicą tak jak z kobietą, jak się nie położy ....

Sorki za OT.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35
powiedzcie mi koledzy dlaczego co roku mi wyklada pszenice czy cos ziemi brakuje?

 

Aby uzyskać prawidłową odpowiedź należy zamieścić informacje:

- klasa, kompleks gleby, kwaśny odczyn czy optymalny dla rośliny

- zastosowane nawozy po zbiorze przedplonu ( organiczne i nieorganiczne - w obu przypadkach konieczne dawki)

- przedplon, ( słoma zebrana, przyorana)

- odmiana ( krótkosłoma bądź wysoka), termin siewu, gęstość wysiewu ( materiał kwal. czy któryś z kolei odsiew)

- dawka azotu na ha ( w czystym składniku, termin zastosowania i w jakich dawkach, typ zastosowanego nawozu - np. saletra amonowa 34%, w tym także dokarmianie dolistne)

- stosowane regulatory wzrostu ( nazwa środka, dawka na ha, termin stosowania)

- zabiegi przeciwgrzybowe ( j.w.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Wyżej jeden z forumowiczów napisał że antywylegacz można stosować razem z granstarem, czy mógłby się ktoś jeszcze wypowiedzieć na temat łączenia oprysku antywylegacza ,herbicydu, mocznika, i innych odżywek w płynie. Czy można je łączyć lub które można a które nie.


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Większość herbicydów z rodziny pochodnych sulfonylomocznika typu Granstar, Apyros, Chisel mieszana z regulatorem CCC nie ma niekorzystnego wpływu na zwalczanie chwastów bądź skrócenia źdźbła.

Głównym punktem zaczepienia są zachwaszczenie plantacji, faza rozwojowa rośliny oraz warunki pogodowe panujące w czasie i po zabiegu.

 

Mocznik z herbicydami, regulatorami - odpada. Z odżywkami, większość dostępnych odżywek ma w swoim składzie N więc mocznik jest zbędny. Zostają te bez azotowe i tam można.

 

Zwróciłbym uwagę przy stosowaniu odżywki(mowa tu o Basfoliar 36extra) + regulator. Gdy trafimy na okres suszy po zabiegu, robi się nieciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FARMER1313    1

Należy również pamiętać że jęczmień można skrócić tylko środkiem zawierającym sub.aktywną ETEFON

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Nie tylko.

Można również substancją aktywną trineksapak etylu (Moddus 250EC).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FARMER1313    1

O tej nie słyszałem ale sprawdziłem i rzeczywiście, ale wiesz jak to jest mam nie daleko taką małą aromkę i tam mają środki ale są tak o nich poinformowani że szok ostatnio na Jęczmień ozimy polecił mi APYROS ! na chwasty znaczy więc uważem że trzeba mieć też trochę swojej wiedzy w tym zakresie a na takim forum można ciekawych rzeczy się dowiedzieć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Witam moze troche nie na temat ale pomagam tacie w gospodarstwie i nabrałem zapału do rolnictwa bardzo intensywnie czytam forum wiele sie juz nauczyłem za co wielkie dzięki i chciałbym zadać pytanie odnosnie faz rośliny a mianowicie np. pierwsze kolanko kiedy wystepuje ta faza po jakim czasie od wysiewu zboza ? sa jakies inne fazy i czym sie charakteryzuja? :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ja odkąd stosuję antywylegacz na pszenicę, rzepak i jęczmień mam równomierne ziarno a co najważniejsze rośliny są niskie i nie wylegają. Aha i wcale nie ma niższego plonu, nawet wydaje mi się że jest odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

Kolego aby poznać fazy rozwojowe zbóż wpisz w wyszukiwarce: "fazy rozwojowe zbóż w skali bbch", jest to norma często podawana na środkach ochrony roślin, więc jeśli będziesz je znal z łatwościa trafisz w odpowiedni termin zabiegu. Tylko tutaj, aby dojśc do perfekcji trzeba kilku lat obserwacji i monitorowania faz rozwojowych, ale wszystko jest do nauczenia. Pozdrawiam :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

Witam. Mam pszenżyto Moderato które jak wiadomo wyrasta wysokie dostało pierwsza dawke azotu ok 200kg saletry na hektari teraz sie zastanawiam jaki i przedewszystkim kiedy antywylegacz zastosować bo zboże sie pierdyknie jak tego nei zrobie... jaki zastosować który po jednym zabiegu dobrze wykona swoja powinność??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

mam pytanie czy jak opryskam zyto ccc w dawce 1.5l i w nocy zdarzy sie ze bedzie lekki przymrozek to czy nie uszkodzi to tego zboza ? jakie moga byc skutki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Zuras:

Moderato skróć chlorkiem (CCC), np. antywylegacz 675.

Wyczuwasz kolanko ok. 1 cm od powierzchni ziemi, wlewasz ze 2 litry/ha reterdantu i w pole.

 

Uważaj na niskie temperatury, a nie daj Boże przymrozki. Uszkodzenia, zahamowanie rozwoju przez dłuższy okres, co w konsekwencji skutkuje obniżką plonu roślin.

 

Turtojs:

Odpowiedź na Twoje pytanie, patrz wyżej.

 

Aaa, Zuras, dla pewności możesz prysnąć moddusem na przedfladze. Usztywni przykłosie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

Kolego @TOREZ mam mały dylemat, czekają mnie dwa zabiegi w pszenicy ozimej, herbicydowy i antywylegaczem, ten pierwszy chcę zrobić w tym tygodniu, drugi wypadnie zapewne po tygodniu, czy nie będzie to zbyt mocny szok dla roślin, obecnie wszystko rośnie jak należy, zastosowałem już dwie dawki azotu, pierwsze kolanko jeszcze jest niewyczuwalne, chciałbym dodać do herbicydu siarczan magnezu, a do antywylegacza odżywkę kompleksową. Krótko mówiąc chodzi o to, jak to wszystko ładnie połączyć, żeby zbytnio nie zaszkodzić roślinom. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

Znalazłem w garażu 2 litry Cerone chyba z 2008 roku i jest ono dobre jeszcze do użytku? nadaje sie na Moderato? a jeżeli bym stosował CCC to wystarczy jeden zabieg??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Farmer:

Dawka 0,2-0,3 L/ha.

 

Młody:

Ostrożnie z mieszankami.

Odchwaść plantacje, dolej siarczan. Będziesz miał chwasty z głowy.

 

Na regulator jest jak na razie za zimno (przynajmniej u mnie tak jest).

Odczekaj z 5-7 dni od zabiegu herbicydem, i skróć regulatorem. Nie dolewaj dolistnych z azotem w swym składzie. Bez azotowe mogą być.

 

Zapowiada się sucho, gorąco i słonecznie przynajmniej do końca kwietnia, więc ostrożnie z wszelakimi mieszankami.

 

Zuras:

Cerone to nie CCC, to etefon. Dawka na pierwsze kolanko 0,75L/ha. Droższy od CCC. Nadaje się na Moderato.

 

Polecałbym Ci zostawić cerone na drugi zabieg. Wtedy 0,5 L/ha spokojnie wystarczy. Pierwszym zabiegem potraktuj CCC, silniej skraca.

 

P.S. Jeśli Cerone był szczelnie zamknięty, z dala od źródeł ciepła i w temperaturze nie niższej niż 0°C oraz nie skończył się termin ważności, to się nadaje do użytku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

torez to jaka jest optymalna temperatura do stosowania ccc ? i ile dni sie musi conajmniej taka utrzymać ? bo jak napiszesz ze np. 10 stopni a teraz w dzien było 16 a w nocy spadała do nawet 2 stopni to znaczy nie musi byc 24 godz. na dobe te przykładowe 10 stopni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Dzień - powyżej 15°C (ze 4 godziny w ciągu dnia)

Noc - minim. 8°C (im cieplej tym korzystniej).

Powyższe temperatury muszą utrzymać się min. 5 dni po zabiegu.

Przymrozki wykluczone.

Deszcz w ciągu 4-5 godzin po zabiegu również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj