atomik

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła

Polecane posty

NAMOOR    6

Jeżeli posiana w terminie i obsada zachowana to nie powinna być zbyt wysoka.

 

???

 

Nie widzę jej, ale zakładam na podstawie tego co widzę u siebie, że 2,2l ccc to zbyt dużo. Zwłaszcza w jednej dawce.

 

I nie patrz w sposób: 2 tyg później bo: 2 tyg słońca i deszczu nie równa się 2 tyg suszy i zimna. Skracaj wg potrzeb i faz, a będziesz mógł zejść z dawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

wtamtym roku dawki dzielone CCC wsumie 2.2 l niedało rady zachamować i przy średniej wydajności około 8t było dużo leżących plam co strasznie denerwuje przy koszeniu itd.Przy innych odmianach troche było łatwiej ale tej samo CCC niedaje rady zwłaszcza jak są kożystne opady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

to skracamy jesli da sie wyczuć kolanko czy jeśli kolanko wychodzi z pochwy liściowej jak precyzyjnie ustalić moment oprysku mam do skrócenia 10 ha pszenżyta moderato w zeszłym roku strasznie wyległo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

a mozna wymieszac chwastox turbo ze stabilanem i prysnąć tym żyto ? bo teraz jest w fazie kolanka. a jak nie to po jakim czasie mozna po herbicydzie pryskac antywylegaczem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAMOOR    6

Herbicyd nie jest niczym przyjemnym dla rośliny, antywylegacz też. Dwa stosowane razem to 2 x coś stresującego.

Radzę unikać takich miksów.

 

Ostatecznie jak się boisz, że ci żyto ucieknie to daj z herbicydem jakieś 2-3 setki stabilanu na przytrzymanie. Warunek jest jeden: zboże musi być w dobrej kondycji i musi być najedzone azotem do syta.

Słabe zboże możesz pognębić takim miksem.

 

Pytania = priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miras6336    0

może orientujecie się jaki ten antywylegacz ma wpływ na uprawy które będą rosły na tym samym polu co było pryskane????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey15    0

Panowie mam do was pytanie , otóż jak rozpoznać w życie faze strzelania w źdźbło i kiedy ona się zaczyna a tagże czy faza pierwszego kolanka to to samo kolanko co jest wyczuwalne palcami na łodydze wiecie o co mi chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiciak    0
Panowie mam do was pytanie , otóż jak rozpoznać w życie faze strzelania w źdźbło i kiedy ona się zaczyna a tagże czy faza pierwszego kolanka to to samo kolanko co jest wyczuwalne palcami na łodydze wiecie o co mi chodzi?

Ja robie tak wyrywam jedną roślinkę i rozcinam ja ostrym nożem i wtedy widze czy i gdzie jest kolanko bo jeżeli je czuć to zazwyczaj jest już za późno. Natomiast ja mam inny problem potrzebuje zmieszać Moodus 0,2+CCC 0,7(druga dawka pierwsza też 0,7)+siarczan magnezu 5kg/h+mocznik5kg/ha+fungicyd Jak myślicie przejdzie to W tamtym roku poszło lekko ale bez Moddusa i CCC Nie bardzo uśmiecha mi sie jeździć opryskiwaczem po dwa razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

a jeśli podają, np. na antywylegaczu płynnym, że pierwsze kolanko powinno byc wyczuwalne i winno byc 1cm nad ziemią to tego mam sie trzymać, czy jechac wcześniej ?? chodzi mi o pszenice jarą ?? z tym scyzorykiem to kolega ma racje specjalnie dzisiaj poszedłem i rozkroiłem, awidentnie w przekroju widać ciemne twardniejące tkanki, zaraz nad korzonkami... :) Jak myślicie jak zastosuje samo CCC w jednej dawce na pszenice jarą nawożoną 110kg N/ha to wystarczy ?? jesli tak to w jakiej dawce 1,2 l ?? czy moze domieszać moddusa ??? apropo modusa nie wiecie jest jakiś inny środek zawierający trinekspak etylu oprócz niego ??? pozdrawiam !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avant98    0

Panowie stosowałem Antywylegacz płynny i Moduss. Oba zadziałały idealnie pszenica nie wyległa. Modus ma ta dowolność ze można w różnych fazach rozwojowych stosowac. A ntywylegacz płynny najlepiej gdy 1 kolanko jest 1 cm nad ziemią. W ubiegłym roku przy 150 kg N/ha pszenica stała jak las i słoma była jak trzcina. Znalazlem kilka publikacji na necie wpisując w wyszukiwarki. Jnteresowało mnie dzialanie antywylegaczy róznych firm i wpływie na plon(ilość i jakość). Co dziwne w maksymalnej dawce to własnie Moduss powodował najwieksze obniżenie plonu. Stosowac trzeba zależnie od warunków (gleba, przedplon, nawozenie i pogoda). Według mnie najtanszy jest antywylegacz płynny i dziala bardzo dobrze. W tym rok chce spróbowac 160 do 170 kg N/ha i owe 2l Antywylegacz Płynnego. Termin stosowania dokładnie 1 kolanko 1cm nad ziemią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek000111    2

a czy opryskanie antywylegaczem nie jest ryzykowne przy obecnej sytuacji pogodowej??? w moich okolicach deszczu nie było już z miesiąc i nie wiadomo kiedy sie go można spodziewać, ale raczej nie prędko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostrożnie z dawkowaniem antywylegaczy, Jak macie zboża, które dostały full azotu i są podatne na wylegi to najwyższe dawki z etykiety a jak nie to te niższe. Bo można przecież przedawkować, z reszta jak ze wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Dobre pytanie, w tym tygodniu planowałem zastosować fungicyd ze stabilanem bo już jest pierwsze kolanko, no ale czy przy takiej pogodzie stosować stabilan, a jak tak to w jakiej dawce ? pszenica mało podatna na wyleganie, planowałem dać około 140-150 N\ha. U mnie deszcz od zimy jeszcze chyba nie padał ale jare poschodziły dość ładnie czyli trochę wilgoci jeszcze jest no ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciula    0

ja mam trochę inne pytanie a mianoiwicie dałem 250kg N/ha pod przenice i 180N/ha pod pszenzyto zboze z powodu suszy jako tako rośnie. Teraz zastanawiam sie jaki zabieg wykonac wcześniej czy nawozić dolistnie mocznikiem czy najpierw skrócić?? Pozatym, czy wogole w taką suszę to zadziała czy tylko popali????


Wszystko dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronom83    2

przy szuszy ja bym był ostroży z mocznikiem dolistnie azot może zaszkodzić. no chyba że w małych dawkach to może sie nic nie stanie, ale ryzyko jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam trochę inne pytanie a mianoiwicie dałem 250kg N/ha pod przenice i 180N/ha pod pszenzyto zboze z powodu suszy jako tako rośnie. Teraz zastanawiam sie jaki zabieg wykonac wcześniej czy nawozić dolistnie mocznikiem czy najpierw skrócić?? Pozatym, czy wogole w taką suszę to zadziała czy tylko popali????

 

Zastosowałeś 250kg N/ha w czystym składniku i chcesz się bawić w dokarmianie dolistne?????????

Przeliczając na dawkę saletry to musiałeś dać ok. 750 kg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Chyba, że zastosowałeś obornik i liczysz azot z obornika + saletra to się zgodzę.

Wytłumacz mi to :D:) B) :(:):D :D :D :D :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Panowie w kraju zaczeła się susza ostrożnie z antywylegaczami i odżywkami aby nie uszkodzić ozimin, trzeba poczekać na deszcz, najlepiej zrobili ci co wcześnie zasisiii azotem oziminy, teraz nie głodują jedynie czekają na deszcz, najlepsze rada to czekać na deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Popieram w tym momencie gdy jest już bardzo sucho stosowanie antywylegacza może przynieśc duże straty,a jeżeli pogoda się zmieni można zastosowć preparat oparty o etafon,można go stosować,aż do fazy liścia flagowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Może mi ktos podpowiedziec czy można prysnac stabilanem lub czyms podobnym z CCC żyto które ma pierwsze kolanko 3-4cm nad ziemia ?? Bo mam lekkie opózninie tego roku w pracach i nie wiem co robic i w dodatku ta szusza. Według ulotek żyta można pryskac do 2 kolanka. A żytka u mnie lubia lezec i chce temu zapobiec. Pszenica jest akurat w dobrej fazie wiec bede ja jutro atakował połowa dawki i na tym koniec. W zeszłym roku potraktowałem pełna dawka stbilanu na próbe jeden pas opryskiwaqcza bez stabilanu i róznica to jakies 15-20cm wysokosci słoma sztywna i grubsza.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bialy2005 na żytko możesz zastosować Antywylegacz 675 sl w dawce 1,5 - 2 l/ha. Ale bezpieczniej będzie jak zastosujesz 1,5

żeby Ci listek nie przypaliło. Wiadomo mamy suszę i trzeba ostrożnie z CCC.

 

Do Maciula, Przy tej dawce azotu nie widzę potrzeby stosowania regulatora wzrostu. Tym bardziej, że zapowiada się susza na całego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

a dlaczego w ulotce tego specyfiku nie ma wogóle zyta ??? czyli spokojnie moge pryskac nawet jak kolanko jest 4 cm od zimi ale 2 jeszcze nie widac. I bede dawał połowe dawki, wiecej nie ma sensu przy tej pogodzie i tym nawożeniu.

 

kolejne pytanko jak to jest z pszenżytem. Dlaczego w ulotkach ccc nie ma mowy o pszenżycie czy można nim prysnac w podobnej fazie jak pszenice?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

nie pryska się żyta CCC,tylko etafonem substanja ta występuje np. w preparacie Cerone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj