atomik

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kula88    2

Witam,chciałbym zapytać czy sam stabilan wystarczy jako antywylegacz? czy raczej stosuje się go z moddusem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

chciałbym zweryfikować informacje odnośnie stosowania stabilanu na skrócenie pszenicy - czy wystarczy dać 0,75 litra na hektar? nie zależy mi na słomie, jak również nie stosuje wysokiego nawożenia azotem

Edytowano przez daro189

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Można jeżeli 50% roślin na polu osiągnie fazę 1 kolanka. Ale mieszanka ccc z moddusem nie jest bardzo agresywna dla roślin i jak jeszcze trochę poczekasz to nic się nie stanie.

  • Like 1

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

ok, dzięki wielkie, poczekam jeszcze trochę i zobaczymy :)

 

 

EDIT: a jak w nocy temperatura będzie około 0 to szkodzi wtedy na anty i herbicydy ?

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

przeczytaj etykietę bo tam napisano:Pozwolenie MRiRW nr R-13/2014h.r. z dnia 24.02.2014r

 

To nowy środek, zresztą masz też Proteg 250 EC i Cuadro 250 EC.

Wszystko generyki modusa.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

A co im to da ze mają parę produktów z ta samą substancją ? Jakieś zagrywki żeby łatwiej zarejestrować ? Sorry że pytam :)


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proteg tak ale cuadro to z tego co wiem nie jest genryk Moddusa. Nie ma tego w produktach syngenty

 

przeczytaj etykietę bo tam napisano:Pozwolenie MRiRW nr R-13/2014h.r. z dnia 24.02.2014r

 

To nowy środek, zresztą masz też Proteg 250 EC i Cuadro 250 EC.

Wszystko generyki modusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

Można mieszać: 1l CCC+ 0,2l Moddus + Duett Ultra ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ok, dzięki wielkie, poczekam jeszcze trochę i zobaczymy :)

 

 

EDIT: a jak w nocy temperatura będzie około 0 to szkodzi wtedy na anty i herbicydy ?

etykiety trzeba przeczytać, w antywylegaczem pryska się w słoneczny dzień i do przymrozku musi upłynąć 4 godziny, co do herbicydu nie wiem czym pryskałeś

 

http://www.sklep.rudnik.agro.pl/pl_PL/p/Antywylegacz-675-SL-5L/972

zwróć uwagę na przeciwwskazania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
herbpio    7

Pryskałem dzisiaj pszenicę stabilanem, ma już 18cm. w przyszłym tyg zapowiadaja przymrozki czy to może jej zaszkodzić? Jak poczekam żeby przymrozki minęły to faza rozwojowa minie, nie wiem co robić i czy wykonywać jutro kolejne zabiegi? Za bardzo nie stać mnie na droższe antywylegacze na póżniejsze fazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

etykiety trzeba przeczytać, w antywylegaczem pryska się w słoneczny dzień i do przymrozku musi upłynąć 4 godziny, co do herbicydu nie wiem czym pryskałeś

 

http://www.sklep.rud...z-675-SL-5L/972

zwróć uwagę na przeciwwskazania

 

etykiety znam, tylko wiesz jak to jest w praktyce.

Pierwszy raz będziemy stosować antywylegacz stąd te pytania.

Rok temu pryskaliśmy Huzar, i nie wziął nam chabra, prawdopodobnie było zimniej jak pryskaliśmy i efektu stu procentowego nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ja dzisiaj też będę pryskał pierwszy raz antywylegacz (1l/ha)+moddus (0.2l/ha)+capalo (1l/ha) żyto hybrydowe, w tamtym roku ustało po samym moddusie ale dało tylko 5t/ha (deszcz podczas kwitnienia)

a chwasty pryskałem na jesieni herbaflex 2l/ha i pole jest czyste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

po ile płaciłeś za Capalo i gdzie ?

no żyto trochę wcześniej rusza, pszenżyta i pszenice trzeba kilka dni poczekać :)

za moddus ile płaciłeś ?

 

 

EDIT:

 

Mam pytanie, zamierzałem jutro pryskać CCC +moddus + fungicyd, nie wiem jak z pogodą, kiedy radzilibyście jechać? we wtorek i środę jak widać niżej w linku w nocy przymrozek. Zboże w fazie 1 kolanka...

Pogoda dla mojej miejscowości :

http://pogoda.interia.pl/prognoza-dlugoterminowa-przegaliny-duze,cId,27756

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
Proteg tak ale cuadro to z tego co wiem nie jest genryk Moddusa. Nie ma tego w produktach syngenty
Napisz mi jakie substancje aktywne mają środki które wymieniłem, bo mi wydaje się że takie same.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Właśnie też się na to natknąłem nie mogłem znaleźć moddusa a jak był to cena 270zł za 1l powalała dlatego właśnie kupiłem midasa za 117zł w czwartek zamawiałem teraz widzę że podrożał. Mam nadzieje tylko że będzie działał tak samo jak moddus w końcu skład ten sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Ale cena na rudniku to 243 zł więc skąd wzięliście 117 zł ?? :o może za 0,5 l ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

Moze 217zł.A tak wogle pryskacie juz Modussem Midasem ?


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Ale cena na rudniku to 243 zł więc skąd wzięliście 117 zł ?? :o może za 0,5 l ?

Sorry coś zakręcony byłem wczoraj 217zł za 1L płaciłem. Dla pewności sprawdzałem fakturę zamawiałem w rudniku w czwartek wtedy nie mieli moddusa w mniejszych opakowaniach.dlatego wziąłem midasa a teraz widzę że o 26zł w górę poszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

cerone to lepiej zostaw na flagowy a teraz CCC, moddus


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Być może jest to środek z importu a tego samego producenta. Substancja aktywna ta sama w takiej samej ilości. Czyli niższej ceny środek jest dobry.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

po ile płaciłeś za Capalo i gdzie ?

no żyto trochę wcześniej rusza, pszenżyta i pszenice trzeba kilka dni poczekać :)

za moddus ile płaciłeś ?

 

 

EDIT:

 

Mam pytanie, zamierzałem jutro pryskać CCC +moddus + fungicyd, nie wiem jak z pogodą, kiedy radzilibyście jechać? we wtorek i środę jak widać niżej w linku w nocy przymrozek. Zboże w fazie 1 kolanka...

Pogoda dla mojej miejscowości :

http://pogoda.interi...-duze,cId,27756

teamagro kuczyńska, ul. brzeska 158, biała podlaska

capalo - 112zł/l brutto

moddus - 260zł/l brutto

antywylegacz - 12zł/l brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj