atomik

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła

Polecane posty

slawek2209    161

Przy nawożeniu wysoką dawką jaką planujesz wskazane jest dwukrotne skracanie.W fazie pierwszego kolanka proponuje Moddus 0.3l+CCC 1 l ewentualnie Medax 0.6 l + CCC 1l.Drugi zabieg skracania w fazie pojawiania się liścia flagowego Moddusem 0.2l lub Medaxem 0.5l.Tańsze rozwiazanie na drugi zabieg Cerone w dawce 0.5 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, co byście doradzili zastosować i w jakich dawkach na pszenicę Tonację wysianą 20 września w dawce 245 kg na h i planowanym nawożeniu ok 190 kg N / h klasa ziemi 3b -4. Bo czytając wypowiedzi zastanawiam się czy by nie było dobrze zastosować jeden zabieg 1 l CCC + Modus 0,2 l h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Jeśli użyłeś sformułowania Antywylegacze, to powinieneś wyjaśnić, że nie stosuje się ich w jęczmieniu. Nie miałbym aluzji, gdybyś napisał "regulatory wzrostu", lecz gdy użyłeś "Antywylegacze", to ja je kojarzę z chlorkiem chloromekwatu (CCC), którego nie stosuje się ich w jęczmieniu.

Nie stosuje w jęczminiu ?A niby dlaczego ?Etykieta środka "cecefon 465 sl " mówi co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Mam pytanie, co byście doradzili zastosować i w jakich dawkach na pszenicę Tonację wysianą 20 września w dawce 245 kg na h i planowanym nawożeniu ok 190 kg N / h klasa ziemi 3b -4. Bo czytając wypowiedzi zastanawiam się czy by nie było dobrze zastosować jeden zabieg 1 l CCC + Modus 0,2 l h

Możesz też zastosować dla pewności po 7-14 dniach od pierwszego - drugi zabieg samym MODDUSem w dawce 015 - 0.2 litra na ha. W zależności od stanu plantacji i od nawozenia. Ale po drugim zabiegu raczej możesz być pewny braku wylegania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

2 zabieg będzie potrzebny. Szczególnie przy nawożeniu 190kg N. Ten moddus można dać później niż 7-14 dni. W tak krótkim czasie to jeszcze działa 1 skarcanie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemas1989    3

I to kolego powinno wystarczyć??na 2 zabieg cerone najlepiej?? A jeśli chcę dokrzewić pszenicę CCC i mocznikiem to w jakiej dawce??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Na drugi zabieg lepiej dać moddusa lub medax.Na dokrzewianie dawka ccc 0.8-1l W fazie krzewienia stężenie mocznika nie więcej jak 16%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

Panowie, my na części pól planujemy dać CCC+ moddus, a na innych sam CCC.

Jeśli chodzi o ilość to nie wiemy ile zastosować gdy będziemy dawać samo CCC, bo tak to chcemy dać 1l CCC+ 0,2 moddus.

Nawożenie N planujemy 140 N a na pszenicy około 150 N

Mowa tutaj o pszenżycie i pszenicy.

aha gęstość siewu wyniosła 200 kg/ha

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Sławek a powiedz mi, można skracać 2X samym modusem?

Jak tak to w jakich dawkach i czy są jakieś złe skutki tego dwukrotnego skracania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Oczywiście że można skracać samym moddusem.Na pierwszą dawkę dajesz 0.3 l a na wykrecajacy się liść flagowy 0.2l.Stosowałem taki wariant tylko ccc w dawce 1l było w pierwszym zabiegu.Zadnych złych skutków nie zauważyłem związanych ze skracaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja w tamtym roku jechałem samym modusem,

Przy 2 kolanku dałem 0,3, przy 3 dałem 0,35, i chyba przy drugim przypaliłem pszenicę. Bynajmniej zjaśniała i plonem nie byłem zachwycony. fakt ukosiłem ładnie, ale z tego co sąsiady się chwalili to mniej, ale ja średnią zawsze liczę a oni może tylko o najlepszych kawałkach mówili.

W tym roku daje CCC z 0,8 z modusem 0,2, wcześnie, i potem z 0,25 max modusa przy 3 kolanku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

moddus lubi przypalać .u mnie nawet z decisem mega delikatnie przypalił liscie pomimo tego ze zabieg był robiony poznym wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Z moddusem trzeba uważać, nie z każdym środkiem czy odżywką można go bezpiecznie stosować. Do tego lepiej go stosować w czasie dnia, gdy jest słonecznie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro0    11

Ja tez skracałem moddusem bez dodatków, dawką 0,3 na lisc flagowy i nic nie przypaliło a pszenica stała ładnie do końca, pryskałem własnie w dzień przy słonecznej pogodzie.

Edytowano przez Maro0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    118

Witam. Mam pytanie trochę z innej beczki. Jaka w przybliżeniu max dawka saletry wysiana pogłównie nie położy zboża bez zastosowania antywylegacza przy założeniu ze pod korzen było dane 250kg polifoski4. Gleba 3,4 klasa zboża takie jak pszenica,pszenżyto,jęczmień,przedplonem zboże i buraki(liście przyorane)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie ma takiej dawki, czasami 100kgN nie położy, a może być że 40kg N położy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam jaki srodek zastosowac aby zboze nie leżało na mieszanke owsa z jeczmieniem,planowane nawozenie to 200kg polifoskii6 i 100kg mocznika przedsiewnie a po roslinach 100kg saletry, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ile owsa ile jęczmienia? Bo jak jęczmienia dużo to CCC nie ma sensu, i bardziej warto będzie dać moddus.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mcfarmeros    5

ja sie podczepie pod temat , na pszenice i pszenżyto w dwuch dawkach planuje dać do 130kg N na ha ile samego ccc żeby nie pszdobżyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

mati gdzieś czytałem, że nawozy donasienne to strata kasy i słaby efekt w przypadku zbóż

 

zastosowałem w pszenicy ozimej i efekt zadowalający ,a ten nawóz to też nie majątek.

U mnie wapno już poszło ,później siew ,myślę ze ze 150 saletry i z 2 razy odżywki /antywylegacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj