atomik

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła

Polecane posty

ogar118    65

i ccc skraca również korzenie co przy słabym stanowisku i braku opadów może dać wiadomy efekt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jeżeli masz fazę BBCH 31-1 kolanko 1 cm nad węzłem krzewienia to nie ma z czym zwlekać tylko skracać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Ile po zabiegu modusem nie powino padac, 5h. wystarczy, by srodek zadzialal? Spadlo mrzawki okolo 5l na metr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

ile dajecie CCC i modusa przy skracaniu pszenicy i żyta ?? nawożenie intensywne po dobrych przedplonach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

witam

 

mam pytanie jako że totalnie nie mam doświadczenia w tej dziedzinie. Jestem obecnie na etapie skracania pszenicy (pierwsze kolanko 1-2cm nad węzłem) . Skracam Modusem... i tu pytanie, czy w trakcie zabiegu musi świecić słoneczko ? bo cos takiego wyczytałem w instrukcji, również sprzedawca tak mi powiedział. Niestety obecnie ciężko z tym słoneczkiem a czas goni... za chwilę będzie po ptakach. Czy ktoś ma doświadczenia z Modusem ? jak to jest w końcu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja daje 1lccc + 0,15 moddusa a przy naworzeniu 200kg N w pszenicy 1.5l ccc+0,3 moddusa albo 0,25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2079
Napisano (edytowany)

Witam Panowie pierwszy raz chciał bym zastosować antywylegacz i mam kilka pytań.

 

W czwartek pryskałem na chwasty i powoli zaczyna być widać efekty a teraz chciał bym dać jeszcze antywylegacz i coś na choroby grzybowe(został mi Topsin z tamtego roku jaki jeszcze środek byście polecili z tych tańczych) Mogę te środki wymieszać i dodać do nich jeszcze mocznik?

Pytanie czy pszenica nie jest już trochę za duża na antywylegacz? Jeśli nie to czekać jeszcze czy już pryskać?

Fotki pszeniczki:

DSC00566 (Kopiowanie).JPG

DSC00570 (Kopiowanie).JPG

Edytowano przez prorok

Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jak nie ma liścia flagowego to moddusem zawsze możesz skracać, etefonem podobnie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2079

Tata ostatnio był w sklepie i był antywylegacz po 16 zł litr tylko nazwy nie pamięta.. Tak patrząc w necie na ceny to pewnie był Stabilan 750sl... Warto coś takiego stosować?

 

Co powiecie o mieszaniu tych środków ze środkiem na grzyba i mocznikiem?


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezeta10    11

Ja u siebie mam ten problem , ze nic nie mogę zastrosowac bo nie mogę wiechac strasznie mokro azot poszedł w dwóch dawkach ale siany rtęcznie naszczescie nie mam duz pszenicy i tez czy juz nie bedzie za pozno na antywylegacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14
Napisano (edytowany)

a co jesli zastosuje sie moddusa w czasie liscia flagowego na pszenzycie? w pszenicy widze mozna a w pszenzycie bedzie mialo jakis efekt uboczny? dodam ze to jest jedyna dawka tego typu srodka

Edytowano przez qba333

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes1133    0

Witam ! czy można jeszcze opryskać pszenżyto ozime antywylegaczem 0,3 l Moddus + 1 L Antywylegacz 675 , pszenżyto ma już 1 i 2 kolanko, zaczyna po mału tworzyć się 3 kolanko. Proszę o pomoc i o szybką odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes1133    0

witam czy można jeszcze opryskać pszenzyto antywylegaczem ? 1 i 2 kolanko się już wytworzyło , 3 już po mału zaczyna . Jak tak to czym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek33    4
Napisano (edytowany)

Mam pytanie,co sądzicie o zastosowaniu w miesznce (tzn pszenica,jęczmien,owies,peluszka)moddusa w dawce 0,4litra.Czy nie uszkodzi on peluszki?

Edytowano przez jarek33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Można pryskać moddusem lub etefonem.

Co zbyt późnego skracania może być efekt skróconego kłosa, niepełnego wykształcenia, zdrobnienia ziarna, problemy z wykłoszeniem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Może to głupie pytanie ale ile kolanek wykształca pszenica? Które to jest z liściem flagowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Witam jak jest pierwsze kolanko to jaka wysokość pszenżyta? Bo mam zamiar prysnąć pszenżyto chwastoxem w najbliższym czasie i pytam się czy można mieszać go z moddusem czy anty wylegaczem. KIedy najlepiej opryskać pszenżyto anty wylegaczem i żeby nie zaszkodziło? Moddus droższy i daje lepszy efekt jak proponujecie dać dawkę i kiedy dać sam anty wylegacz czy i 0.2 na ha moddusa? Proszę o wyjaśnienie ponieważ nigdy jeszcze nie przeprowadzałem takiego zabiegu.


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

W takim razie można już liczyć straty - 80 kg/ha/dzień opóźnienia. 20 dni daje 1.6T/ha zniżki plonu. To informacja ze źródeł internetowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Herbicyd i skracanie odradzam w 1 zabiegu. Miedzy zabiegami ok tyg przerwy. I kolanko najlepiej sprawdzić rozcinając roślinę. Jak jest to można dać ccc+moddus. Samo ccc nie bardzo.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

No to ok tydzień przerwy. Być może jutro bym pryskał chwastoksem do mogę do niego dać moczniku czy przez skracaniem nie bardzo?

A jak proponujecie dać dawki pszenżyto jest ładne, odmiana nie jest za wysoka. A są wgl jakieś zamienniki moddusa?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebb1    0

Retar to sama co modus dostępny chemirolu różnica w cenie 170 zł na 5l.

 

Wczoraj stosowałem w pełnej dawce 0,6l na jęczmień ozimy faza drugiego kolanka. Zobaczymy efekty za miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj